Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Windows + Ubuntu - Mandrake  (Przeczytany 2768 razy)

VirginGuard

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« dnia: 2006-03-17, 22:59:51 »
Witam!

Problem mam nadzieję jest banalny, więc proszę się nie śmiać, ale jestem baardzo początkujący :)
A oto i on:
wszystko stoi na debianie, po takowej konfiguracji:

ServerName \\"xxx\\"
ServerType inetd
DefaultServer on
Port 21
Umask 022
MaxInstances 8
User nobody
Group nobody
DefaultRoot ~
TimeoutIdle 300
TimeoutStalled 300
TimeoutLogin 300
TimeoutNoTransfer 300

AllowOverwrite yes


i próbie odpalenia proftpd, wyskakuje taki błąd:

 - no such group \\'nobody\\'
 - Fatal: Group: Unknown group \\'nobody\\'. on line 8 of \\'/etc/proftpd.conf\\'

np. po komendzie addgroup -> nobody mamy już coś takiego:

 - getaddrinfo \\'ftp\\' error: Name or service not known
 - warning: unable to determine IP address of \\'ftp\\'
 - error: no valid servers configured
 - Fatal: error processing configuration file \\'/etc/proftpd.conf\\'

Trochę już kombinowałem, ale po prostu nie wiem o co mogę sie zaczepić żeby ten błąd zniwelować...

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi.

miszmaniac

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-18, 10:48:12 »
Jesli tak piszesz jak teraz to powinienes napisać:

User                            nobody
Group                          nogroup

a nie group nobody i powinien wystartować.

VirginGuard

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-22, 19:50:31 »
Witam

Dzięki za radę ale dalej nic się nie zmieniło : zastanawiam się czy to może mieć jakiś związek z powiązanymi z proftpd plikami lub ten instalacją - ale tę już wykonywałem parę razy.

Pozdrawiam

kocianna

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-17, 20:29:48 »
Mój mandrake 10.1 wymaga zupelniej reinstalacji, a ponieważ szybkość komputera na nim jest wprost powalająca, poradzono mi Ubuntu jako dystrybucję, pod którą sprzęt chodzi szybciej, a jego obsługa jest równie prosta.

Jak może wyglądac taka instalacja? Ważne rzeczy mam na fizycznie odrębnym dysku, na wszelki wypadek w ogóle go wypnę. Zostanie mi NTFS z Windowsem (który chciałabym zachować, ewentualnie zainstalować ponownie), pusty FAT i 3 partycje powstałe przy instalowaniu Mandrake.  Na płytce Ubuntu napisane jest, ze wywala wszystko. Co dokładnie mi wywali? Partycje też? Czy w którymś momencie instalacji mogę wybrać partycję docelową, a potem pozbyć się zbędnych?

Mam również problem z pocztą: chciałabym zachować zawartość skrzynki Kontact, ale to za nic w świecie nie chce się nigdzie kopiować - jak to zrobić?

Jestem blondynką, a konsola mnie zwykle przerasta, proszę o maksymalnie proste wyjaśnienie :)

kocianna

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-17, 20:46:44 »
Poczte rozwiązałam. Rzeczywiście blondynka ze mnie :)

kocianna

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-17, 23:58:34 »
2006-03-17 20:46:44 kocianna napisał:

> Poczte rozwiązałam. Rzeczywiście blondynka ze mnie :)
UUups - pochwaliłam się. Rzeczywiście znalazłam miejsce składowania poczty. Mam tam ponad 6000 plików, których nazwy dziwnie się kończa, więc nie chcą się zapisywac na innych dyskach ani na płytce. Mam zmienić nazwy 6000 plikom ręcznie??

Buczeq

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-18, 11:46:44 »
2006-03-17 20:29:48 kocianna napisał:

> Mój mandrake 10.1 wymaga zupelniej reinstalacji, a ponieważ szybkość komputera na nim jest
 > wprost powalająca,
zmień środowisko graficzne na np.icewm jest naprawde dużo szybsze od kde i gnome,
a jak już chcesz usunąć ten system i wgrać ubuntu to powinna być tam do wyboru parycja na której chcesz zainstalować system, ale ja bym pozostał Mandirvie :P
wgrał se 2006 i zmienił na lekkie środowisko graficzne:D

de_laurent

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-18, 14:32:36 »
Co do mejli, to na 100% jest w tym programie (bo chodzi o kmail??) opcja eksportu mejli...
Moze chodzi o opcje "Przenies do" albo "Kopiuj do" z Menu "Wiadomosci"?

Podczas instalacji (K)Ubuntu mozna wybrac partycje na ktorych ma sie zainstalowac. Nie jestem pewien czy nie trzeba uruchomic instalacji w trybie expert...


Frost

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-19, 13:06:42 »
2006-03-17 20:29:48 kocianna napisał:

> Mój mandrake 10.1 wymaga zupelniej reinstalacji, a ponieważ szybkość komputera na nim jest
 > wprost powalająca, poradzono mi Ubuntu jako dystrybucję, pod którą sprzęt chodzi szybciej, a
 > jego obsługa jest równie prosta.
 >
 > Jak może wyglądac taka instalacja? Ważne rzeczy mam na fizycznie odrębnym dysku, na wszelki
 > wypadek w ogóle go wypnę. Zostanie mi NTFS z Windowsem (który chciałabym zachować, ewentualnie
 > zainstalować ponownie), pusty FAT i 3 partycje powstałe przy instalowaniu Mandrake.  Na płytce
 > Ubuntu napisane jest, ze wywala wszystko. Co dokładnie mi wywali? Partycje też? Czy w którymś
 > momencie instalacji mogę wybrać partycję docelową, a potem pozbyć się zbędnych?
 >
 > Mam również problem z pocztą: chciałabym zachować zawartość skrzynki Kontact, ale to za nic w
 > świecie nie chce się nigdzie kopiować - jak to zrobić?
 >
 > Jestem blondynką, a konsola mnie zwykle przerasta, proszę o maksymalnie proste wyjaśnienie :)
 >


Ubuntu instalowalem kilka dni temu. Sam mam tez windosa. Ubuntu nie tknie windosa wogule. Podcza instalacji bedziesz miala wybór gdzie chesz zainstalowac, i jak. Kreator jest dosc prosty, zreszta sa tam nawet dwie opcje wyboru (reczna i automatyczna).
Pozbycie sie zbednych partycje jest tam bardzo latwe i szybkie.

c64club

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-03-26, 00:10:11 »
> zmień środowisko graficzne na np.icewm jest naprawde dużo szybsze od kde i gnome,
kiedyś próbowałem różnych środowisk.
IceWM jest naprawdę lekki i wygląda 100xlepiej niż KDE czy Gnome. jednak czy jeśli mam IceWM to pójdą mi programy z owych dużych środowisk czy też dla każdego będę musiał szukać odpowiednika?

Maciek_Rutecki

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-26, 10:09:54 »
2006-03-26 00:10:11 c64club napisał:

>  > zmień środowisko graficzne na np.icewm jest naprawde dużo szybsze od kde i gnome,
 > kiedyś próbowałem różnych środowisk.
 > IceWM jest naprawdę lekki i wygląda 100xlepiej niż KDE czy Gnome. jednak czy jeśli mam IceWM to
 > pójdą mi programy z owych dużych środowisk czy też dla każdego będę musiał szukać odpowiednika?
 >

Pojdą.

Taka uwaga IceWM to tylko zarządca okien. KDE, Gnome. XFce to środowisko graficzne (zarządca okien + aplikacje).

--
Maciek

c64club

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-26, 12:59:54 »
 > IceWM to
 >  > pójdą mi programy z owych dużych środowisk czy też dla każdego będę musiał szukać
 > odpowiednika?
 >  >
 >
 > Pojdą.
 >
 > Taka uwaga IceWM to tylko zarządca okien. KDE, Gnome. XFce to środowisko graficzne (zarządca
 > okien + aplikacje).
 >
 > --
 > Maciek

to wiem że to windowmanager. jeśli więc zmienie sam manager to reszta środowiska będzie działąć super?

drugie pytanie to jak potem uruchamiać na  innym WM softy zainstalowane dla np. kde?
niestety w linuksie zbiory wykonywalne są o ile się nie mylę nie do odróżnienia od zbiorów danych czy też katalogów (te ostatnie moglem odróżnić dopiero po zmianie monitora z mono na barwny). jak dodać do menu w jakimkolwiek innym WM skrót do zbioru wykonywalnego jakiegoś programu?

skąd mam wiedzieć w którym katalogu zainstalowany jest jakiś program i jak go potem stamtą uruchomić?

dotychczas używałem DOSa do wszystkiego łącznie z netem i nagrywaniem płyt, windy z rzadka, więc do głowy przychodzi mi jakiś system plików wsadowych podobny do BAT albo ewentualnie coś w rodzaju plików PIF (bo mowa o graficznym środowisku)

Maciek_Rutecki

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-26, 13:28:07 »
2006-03-26 12:59:54 c64club napisał:


 > to wiem że to windowmanager. jeśli więc zmienie sam manager to reszta środowiska będzie działąć
 > super?
 >
 > drugie pytanie to jak potem uruchamiać na  innym WM softy zainstalowane dla np. kde?
 > niestety w linuksie zbiory wykonywalne są o ile się nie mylę nie do odróżnienia od zbiorów
 > danych czy też katalogów (te ostatnie moglem odróżnić dopiero po zmianie monitora z mono na
 > barwny). jak dodać do menu w jakimkolwiek innym WM skrót do zbioru wykonywalnego jakiegoś
 > programu?

Za bardzo filozofujesz, zobacz w pratyce czy działa. Co do IceWM:

http://icewm.golf-olszewka.home.pl/icewm/

 >
 > skąd mam wiedzieć w którym katalogu zainstalowany jest jakiś program i jak go potem stamtą
 > uruchomić?
 >
 > dotychczas używałem DOSa do wszystkiego łącznie z netem i nagrywaniem płyt, windy z rzadka,
 > więc do głowy przychodzi mi jakiś system plików wsadowych podobny do BAT albo ewentualnie coś w
 > rodzaju plików PIF (bo mowa o graficznym środowisku)

Poczytaj więcej na temat Linuksa, bo porównywanie go do DOSa to ponad moje siły...

--
Maciek

c64club

  • Gość
Windows + Ubuntu - Mandrake
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-03-26, 14:05:58 »
zobacz w pratyce czy działa. Co do IceWM:
 >
 > http://icewm.golf-olszewka.home.pl/icewm/

> Poczytaj więcej na temat Linuksa, bo
>porównywanie go do DOSa to ponad moje siły...
ok, rzeczywiscie pod tym wzgledem jestem nieco zacofany. oczywiscie prostoty obsługi i przejrzystości systemu takiej jak w dosie to sie nie spodziewam, ale myslalem ze moze ktos znajdzie choc lekka analogię...
przynajmniej do BAT'ów

cóż, księgi w dłoń, litr kawy i startujemy :)