Nowe posty

Autor Wątek: logowanie ssh przez router, pomocy  (Przeczytany 3274 razy)

vernon11

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« dnia: 2006-03-16, 12:43:54 »
Witam ponownie.
Miałem na dysku mandaryne 9.2 i cos sie stało z bootem.Postanowiłem przywrócic go do życia ,włozyłem instalke w cd rom i ja odpaliłem.Kazałem mu naprawić istniejący system a on zaczął instalować go na nowo przyczym sie bardzo motał.Po jakiejs godzinie stwierdził że na pierwszej partycji jest za mało miejsca bo tylko 101 mb.Jakim cudem z 3 ghz zrobiło sie nagle 101 niewiem po czym przy próbie pierwszego rozruchu zaczął komunikować o jakims błędzie.(ale to juz nie wazne).Postanowiłem zatem przeinstalować mandaryne 9.2 na 10.1 i znowu zaczęły sie problemy.Kazałem sformatować pierwsza partycję to zrobił to w ciągu jednej sekundy(dziwne) i dziwi mnie to że podczas próby instalacji 10.1 wyszukuje dostępne składniki i najwiecej czasu dałem mu godzine a póxniej przerwałem to  bo cd rom nic nie robił i twardziel tak samo.Co mam z tym zrobić????????????????????Czy muśze formatować cały dysk tzn od nowa zrobic dwie partycje czy wystarczy sformatowac pierwszą partycję a druga utworzona przy instalacji mandaryny 9.2 moze zostać?

Disc

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-16, 13:28:08 »
1) Ściągnj sobie Partition Magic,
2) Sformatuj nim obie partycje liuksa,
3) Uruchom kompa ponownie i zabotuj z cd,  
4) Uruchom instalacje linuxa,

de_laurent

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-16, 20:53:46 »
1. Nie sciagaj se Partition Magic.

2. Wszystko z Patrycji mozesz sobie usunac podczas instalacji systemu, albo

3. sciagnac Live CD i np. programem cfdisk usunac wszystko z Patrycji lub dysku...

opioom

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-16, 20:57:02 »
2006-03-16 13:28:08 Disc napisał:

> 1) Ściągnj sobie Partition Magic,
 > 2) Sformatuj nim obie partycje liuksa,
 > 3) Uruchom kompa ponownie i zabotuj z cd,  
 > 4) Uruchom instalacje linuxa,

Nie wiem czy Partition Magic to dobre narzędzie. NIe raz i nie jednemu zdarzyło się że spiep.... dysk twardy.
Czy mam rozumieć że na części dysku trzymasz winzgrozę i dlatego nie chcesz go całego przeformatować?

opioom

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-16, 21:01:20 »
bo ja nie masz tam winzgrozy to zrób jak ci de_laurent radzi i po kłopocie.

vernon11

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-16, 21:36:09 »
2006-03-16 21:01:20 opioom napisał:

> bo ja nie masz tam winzgrozy to zrób jak ci de_laurent radzi i po kłopocie.

właśnie nie mam szajsu na reszcie dysku ale są tam jakies dane z poprzedniej instalacji mandaryny.Ale teraz to juz chyba i tak bez znaczenia bo postawiłem auroxa i w sumie nie wiem co sie stało z ta reszta dysku bo jej po prostu nie widzę.

dzaku

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-16, 00:49:35 »
witam,

mam taka sytuacje, chcialbym miec dostep do swojego kompa z pracy, ustawilem sobie ladnie ssh ale nie moge sie do niego zdalnie zalogowac, bo znam jedynie adres routera i mojego kompa ktory jest do niego przylaczony, czy ktos moglby mi powiedziec jak zalogowac sie bezposrednio na moj komp.

z gory dzieki pozdrawiam

darvark

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-16, 07:26:50 »
troche malo informacji. no ale sprobujemy:)
jedna z opcji jest ustawienie tunelu, przekierowania okreslonego portu (najlepiej nie domyslengo dla ssh) na adres i port ssh komputera domowego. bo rozumiem ze router to komputer?? ewentualnie jesli to jest przetowy router (np d-linka) to z tego co wiem powinien on miec opcje tworzenia takeigo tunelu, wtedy logujac sie na okreslony port na router bedziesz odrazu przekierowywany na komputer domowy

dzaku

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-16, 08:16:16 »
no wlasnie problem w tym ze nie mam dostepu do routera, jest to router ADSL z sieci BT

darvark

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-03-16, 08:57:16 »
no to nie powalczysz w takim razie, pogadaj z administratorem (o ile taki jest) zeby przekierowal ci port, wystarczy jeden. innej mozliwosci ja osobiscie nie znam.

chmooreck

  • Gość
logowanie ssh przez router, pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-16, 12:49:37 »
albo dorwij kogos, kto ma publiczne ip i udostepni ci konto shellowe (a przynajmniej mozliwosc polaczenia sie ssh)

1. z domu laczysz sie z tym kompem i stawiasz tunel

2. potem z pracy laczysz sie do tego kompa na port, na ktorym jest otwarty tunel do twojego kompa...