Nowe posty

Autor Wątek: wirtualna drukraka -> jpg,gif,png ?!  (Przeczytany 2657 razy)

vernon11

  • Gość
wirtualna drukraka -> jpg,gif,png ?!
« dnia: 2006-03-14, 22:15:14 »
Witam:
Mam taki poblem.
Kiedys zainstalowałem sobie mandaryne 9.1.Miałem w kompie podpiete 2 osobne dyski HDD jeden z windą a drugi z linuxem.Podczas rozruchu kompa był wybór  który system ma sie odpalić.Po pewnym czasie po reinstalacji windy ta mozliwość zniknęła i automatycznie odpalał sie tylko jeden system.Zatem mam takie pytanie: Czy można w jakis sposób uruchomić jeszcze tego linuxa (jak tak to jak to zrobić) czy też trzeba zainstalować go na nowo.Jeśli dało by sie go przywrócic do życia to chciałbym ten dysk z linuxem przenieść do innego komputera (o leprzym sprzęcie i parametrach) czy jest to możliwe?
Proszę o pomoc bo juz mam dość windy.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
wirtualna drukraka -> jpg,gif,png ?!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-14, 22:27:29 »
2006-03-14 22:15:14 vernon11 napisał:

> Witam:
 > Mam taki poblem.
 > Kiedys zainstalowałem sobie mandaryne 9.1.Miałem w kompie podpiete 2 osobne dyski HDD jeden z
 > windą a drugi z linuxem.Podczas rozruchu kompa był wybór  który system ma sie odpalić.Po pewnym
 > czasie po reinstalacji windy ta mozliwość zniknęła i automatycznie odpalał sie tylko jeden
 > system.

To normalne. Windows w czasie instalacji nie widzi innych systemów. BTW Debiam zresztą też.

Zatem mam takie pytanie: Czy można w jakis sposób uruchomić jeszcze tego linuxa

Tak

 (jak tak
 > to jak to zrobić)

Na płycie instalacyjnej powinna być taka opcja: uruchom zainstalowany system, czy cos w tym stylu. Jak przejdziesz ten krok, to wystarczy tylko zainstalować od nowa boot (a może lepiej but, albo bót :-)loader.

czy też trzeba zainstalować go na nowo.

mozna, ale po co - to nie winda :-)

Jeśli dało by sie go przywrócic do
 > życia to chciałbym ten dysk z linuxem przenieść do innego komputera (o leprzym sprzęcie i
 > parametrach) czy jest to możliwe?

Jeśli nie grzebałeś w jądrze, to raczej tak

 > Proszę o pomoc bo juz mam dość windy.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

zebra

  • Gość
wirtualna drukraka -> jpg,gif,png ?!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-14, 22:36:21 »
Oczywiście sie da, jak pisze roca. Jednak jak ma byc na jakims naprawde nowym komputerze, to może warto rozważyc cos nowszego (9.1 to juz dziadzio). Mogą byc problemy z niektórymi nowszymi urzadzeniami.

sqras

  • Gość
wirtualna drukraka -> jpg,gif,png ?!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-14, 14:26:25 »
Witam! Mam pytanie czy istnieje cos takiego na Linuxa jak Miraplacid Publisher na Winde ? (Aplikacja ta jest wirtualną drukarką dzięki której każdy dokument wyświetlany w dowolnej aplikacji (edytor tekstu, przeglądarka WWW) można przekonwertować do pliku graficznego) Pozdrawiam

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
wirtualna drukraka -> jpg,gif,png ?!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-14, 14:34:05 »
Jeśli chodzi o samą ideę, to jest

sqras

  • Gość
wirtualna drukraka -> jpg,gif,png ?!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-14, 14:38:22 »
Chetnie sie dowiem jak to sie robi ! plz

jezior

  • Gość
wirtualna drukraka -> jpg,gif,png ?!
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-14, 15:48:25 »
2006-03-14 14:38:22 sqras napisał:

> Chetnie sie dowiem jak to sie robi ! plz

Dowiesz sie po lekturze:
man gs