Nowe posty

Autor Wątek: pakiety do mandrivy  (Przeczytany 3731 razy)

zebra

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-03-12, 16:29:04 »
2006-03-12 13:12:26 Dmnq napisał:

> Z pakietami juz sobie poradzilem(make i modultis) natomiast ciagle mam problem z gcc...mam juz
 > chyba 10 tych gcc, cl, cc gcl libgnat1 itd bo ciagle ktorys z nich wymaga ktoregos libgnata
 > albo gccgnata. Przyklad, pakiet1 potrzebuje zainstalowanego pakiet2 do instalacji i bez pakiet1
 > sie nie zainstaluje i pakiet2 potrzebuje zainstalowanego pakiet1 i bez niego sie nie zainstaluje
 > :/
 >
W mandraku 10.0 i wczesniej było coś skopane z zależnościmi gcc. Miałem urpmi dobrze skonfigurowane i nie szło zainstalować, bo zależności było tak duzo (jedne pakiety chciało doinstalowywać, inne odinstalować, np. całe KDE!, i tak wkoło). Nauczony doswiadczeniem zawsze podczas instalacji mandrivy zaznaczam pakiety z "programowanie" i mam święty spokój. Byc może dalej w mandrivie ten problem istnieje. Sam jestem ciekaw. Czy jest ktos, kto doinstalował gcc do mandrivy i nie rozwalił systemu?
Może się wypowie ktos, kto doinstalował gcc do mandrivy

kfiaciarka

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-03-12, 16:34:31 »
Ja korzystale mz mandrivy i doinstalowaywałem gcc z urpmi i nic sie nie psuło.

zebra

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-03-12, 16:53:30 »
2006-03-12 16:34:31 kfiaciarka napisał:

> Ja korzystale mz mandrivy i doinstalowaywałem gcc z urpmi i nic sie nie psuło.

Więc warto próbować, jest nadzieje powodzenia, chociaż bedzie troche zabawy.
Pierwsz rzecz to ściagac pakiety "orginalne", np z
ftp://mandrake.contactel.cz/Mandrivalinux/official/2006.0/i586/media/main/
i
ftp://mandrake.contactel.cz/Mandrivalinux/official/2006.0/i586/media/contrib/
Pakować je do jednego katalogu na dysku. Skonfigurować w zarzadzaniu pakietami dodatkowy (nazwijmy go dodatki)nośnik wskazując na tenże katalog. Kliknąc na gcc i instaluj. Jak wypluje, że czegos nie ma to tościagnąc i skopiować do tego że katalogu. Uaktualnic nośnik "dodatki", i próbować znowu instalacji gcc. Powtarzać powyższe do skutku.
Jak nie zabraknie ci cierpliwości to powino kiedyś zadziałac.
Nic innego przy braku neta nie przychodzi mi do łba.