Nowe posty

Autor Wątek: pakiety do mandrivy  (Przeczytany 3730 razy)

kisman

  • Gość
pakiety do mandrivy
« dnia: 2006-03-11, 23:37:00 »
Witam, mam problem z intalacją srerowników do bezprzedowowej karty sieciowej RT 2400.
system aurox 11

a taki mam błąd

[root@localhost module]# make
make: *** /lib/modules/2.6.12-11.0.aur.2/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
rt2400.ko failed to build!
make: *** [module] B??d 1
[root@localhost module]#

bardzo prosze o pomoc, troche zielony w tym jestem jeszcze, jesli cos trzeba dopowiedziec to prosze pisac, bo nie wiem co mam jeszcze dodac.

sterowniki podbrane z
http://sourceforge.net/projects/rt2400/

chmooreck

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-12, 09:49:24 »
a skonfigurowane zrodla jadra ma ?

ten plik, o ktory sie rzuca, powinien byc linkiem wlasnie do zrodel jadra...

kisman

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-12, 11:18:32 »
2006-03-12 09:49:24 chmooreck napisał:

> a skonfigurowane zrodla jadra ma ?
 >
 > ten plik, o ktory sie rzuca, powinien byc linkiem wlasnie do zrodel jadra...


A jak to zrobić w aurox 11 ??

chmooreck

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-12, 21:59:44 »
2006-03-12 11:18:32 kisman napisał:

 > A jak to zrobić w aurox 11 ??

najprosciej zainstalowac pakiet ze zrodlami jadra (kernel-sources albo cos podobnego) z dystrybucji,  odpowiadajacy uzywanej przez ciebie wersji jadra (# uname -r)

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-10, 14:35:43 »
Witam
Widzie że głowicie sie strasznie a wystarczy po googlować :]
LUDZIE GOOGLUJCIE
Ja googluje i mam.
Znalazłem w sieci jak zainstalować krok po kroku ale juz nie pamiętam linku a wiec prześle wam cały dokumet .
Oto on:
\\"
Informację dodał: Łukasz Rugała -- p0MpA (koparka (at) hotmail (dot) com)
Karta sieciowo radiowa dla połączeń bezprzewodowych
(802.11b)
Wymaga własnej kompilacji sterownika.

RaLink stworzył swój chipset 802.11b istniejącej już technologji kart sieciowo/radiowych

od dawna dostępnych na rynku. Minitar zaproponował pomoc RaLink w opracowaniu stabilnej wersji sterownika
dla ww. chipset\\'u dostępnego na licencji GPL dla późniejszej modyfikacji/rozszeżenia.


W chwili pisania tego artykułu najnowsza wersja sterownika to 1.2.0


Niestety żaden ze znanych mi kerneli nie obsługuje go, więc za skompilowanie ww.
będziemy musieli zabrać się sami.
Strona domowa projektu znajduje się pod adresem http://rt2400.sourceforge.net/
i z tamtąd musimy go pobrać...
Po rozpakowaniu utworzy się katalog rt2400-1.2.0 a w nim interesujące nas(i jedyne;]):
Module i Utility
Zabieramy się najpierw za kompilację modułu teleportując się do katalogu Module
i standardowo wpisujemy make oraz make install. !!!UWAGA Aby moduł mógł skompilować się
poprawnie (lub w ogóle:) musimy posiadać źródełka własnego kernela w katalogu /usr/src/linux !!!
Po skompilowaniu plik rt2400.o zostanie przeniesiony do katalogu /lib/modules/**** automatycznie.
Teraz zajmiemy się Kompilacją narzędzia konfiguracyjnego, teleportujemy się do katalogu Utility
I urumchamiamy config poleceniem: ./Configure zostaniemy poproszeni o podanie symlink\\'a
do modułu(skrypt sam wykrywa go jeśli mamy wspomniane wcześniej źródełka do kernel\\'a)
oraz o podanie lokalizacji biblioteki QT (jeżeli nie wiemy gdzie ona się znajduje wpisujemy w konsoli
whereis QT i podaną lokalizację wpisujemy do skryptu Configure.
Po tej zabawie wpisujemy make i jak wszystko poszło tak jak jest tu opisane to otrzymamy
Parę nowych plików z programem ra2400 na czele.
Aby połączyć się z dostawcą należy znowu przenieść się do katalogu Module i odpalić moduł
poleceniem ./load nasz sterownik jest jusz załadownay teraz uruchamiamu wspomniany program
rt2400 i konfigurujemy jusz go jusz pod X\\'ami poprzez ładny i prosty interfejs.
Zostaje tylko wpisanie DNS\\'ów do pliku /etc/resolv.conf oraz podanie adresu IP, netmask, rout\\'a.
Koniec. Happy Surffing...
\\"
Gość który to napisał jest zaje......
Wszytko mi chodzi elegancko ale natrafiłem na problem
 * Paczka ze sterownikiem musi byś w wersji 1.2.0 (osobiście miałem 1.2.1)
 * niestety nic nie odpaliłem pod X\\'ami możliwe że coś pochrzaniłem z wersajami stera bo najpierw próbowałem instalować wersje dużo nowszą i miałem już załadowane moduły z nowej wersji

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-12-10, 14:44:33 »
No i tera mam pytanie do kogoś kto się mniej więcej zna na rzeczy nie mogę nic odpalić pod X.ami.
- Jak się da odpalić pod X\\'ami to jak?
- Jakie jest polecenie aby odpalić jakąkolwiek konfiguracje tej karty?
Pracuje na Fedora Core 6

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-11, 22:33:13 »
Witam, mam problem z pakietami, otoz kupilem dzisiaj komputer wraz z mandriva linux 2006 i gdy instalowalem neostrade wszystkie pakiety zainstalowalem bez przeszkod, oprocz gcc, modutils i make. Nie znajduja sie one na mojej plycie. Sciagnalem kilka wersji tych pakietow z rpm, nagralem na plyte i ciagle domaga sie dysku discovery dvd (cdrom 2).

Pomocy : )

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-11, 22:34:11 »
ps: teraz pisze z notebooka : )

kfiaciarka

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-11, 22:41:01 »
2006-03-11 22:34:11 Dmnq napisał:

> ps: teraz pisze z notebooka : )
http://easyurpmi.zarb.org
Skonfiguruj se nosniki i potem w mcc(mandriva control center) usuń cd/dvd jako nosnik. Wtedy będzie ci sciagać dobre zależności z internetu.
Potem sobie graficznie w mcc instalować.

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-03-11, 22:43:41 »
2006-03-11 22:41:01 kfiaciarka napisał:

> 2006-03-11 22:34:11 Dmnq napisał:
 >
 > > ps: teraz pisze z notebooka : )
 > http://easyurpmi.zarb.org
 > Skonfiguruj se nosniki i potem w mcc(mandriva control center) usuń cd/dvd jako nosnik. Wtedy
 > będzie ci sciagać dobre zależności z internetu.
 > Potem sobie graficznie w mcc instalować.

ale ja nie mam internetu na tym komputerze z linuxem : )

xadmi

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-12, 01:06:36 »
 > ale ja nie mam internetu na tym komputerze z linuxem : )

No to lipa :(
A jak już sobie podłączysz , to zobaczysz co to Linux(!)
powodzenia ;)

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-12, 13:12:26 »
Z pakietami juz sobie poradzilem(make i modultis) natomiast ciagle mam problem z gcc...mam juz chyba 10 tych gcc, cl, cc gcl libgnat1 itd bo ciagle ktorys z nich wymaga ktoregos libgnata albo gccgnata. Przyklad, pakiet1 potrzebuje zainstalowanego pakiet2 do instalacji i bez pakiet1 sie nie zainstaluje i pakiet2 potrzebuje zainstalowanego pakiet1 i bez niego sie nie zainstaluje :/

kfiaciarka

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-12, 14:49:40 »
2006-03-12 13:12:26 Dmnq napisał:

> Z pakietami juz sobie poradzilem(make i modultis) natomiast ciagle mam problem z gcc...mam juz
 > chyba 10 tych gcc, cl, cc gcl libgnat1 itd bo ciagle ktorys z nich wymaga ktoregos libgnata
 > albo gccgnata. Przyklad, pakiet1 potrzebuje zainstalowanego pakiet2 do instalacji i bez pakiet1
 > sie nie zainstaluje i pakiet2 potrzebuje zainstalowanego pakiet1 i bez niego sie nie zainstaluje
 > :/
 >
No widzisz. Jakbys sie do neta podłączył to zalęznosci by sie same sciagneły.:(

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-03-12, 15:06:26 »
> No widzisz. Jakbys sie do neta podłączył to zalęznosci by sie same sciagneły.:(

Jestem w internecie, juz od 9 walcze z tymi bibliotekami i nie mam pojecia co zrobic :/ Moze podaj jakies dobre zrodlo dzialajacych GCC na mandrivie? Bo juz mi wszystko co ma dzialac dziala, juz nawet mam wszystko skopiowane na instalacje neostrady, tylko jest "Error: Cannot find gcc." :/

Bees

  • Gość
pakiety do mandrivy
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-03-12, 16:11:51 »
2006-03-12 15:06:26 Dmnq napisał:

> > No widzisz. Jakbys sie do neta podłączył to zalęznosci by sie same sciagneły.:(
 >
 > Jestem w internecie, juz od 9 walcze z tymi bibliotekami i nie mam pojecia co zrobic :/ Moze
 > podaj jakies dobre zrodlo dzialajacych GCC na mandrivie? Bo juz mi wszystko co ma dzialac
 > dziala, juz nawet mam wszystko skopiowane na instalacje neostrady, tylko jest "Error:
 > Cannot find gcc." :/

Czytaj uwaznie co ci ludzie podpowiadaja , i staraj sie jasno pisac aby byc dobrze zrozumianym.
Ktos wczesniej radzil konfiguracje urpmi (easyurpmi) , przeszukaj to forum a znajdziesz odpowiedzi na nurtujacy problem.
Pozdrawiam, Bees!