Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: wine soulseek  (Przeczytany 2367 razy)

japek

  • Gość
wine soulseek
« dnia: 2006-03-09, 15:58:08 »
problem pewnie błachy ale jestem całkowicie początkujący pod linuxem. chcę sobie zainstalować mplayera, daję pakiety/instalacja wyszukuje mi potrzebny pakiet, gdy chcę zainstalować podaje podaje, że potrzebne są dodatkowe doinstalowania innych pakietów i żebym włożył installation CD2, wkładam drugą płytkę z instalacji linuxa a on ją wyrzuca i powtarza komunikat. na pulpicie nie pokazuje cd romu, z resztą jak wkładam film to też nie pokazuje.
mój system to mandriva LE 2005

japek

  • Gość
wine soulseek
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-09, 16:12:47 »
2006-03-09 15:58:08 japek napisał:

> problem pewnie błachy ale jestem całkowicie początkujący pod linuxem. chcę sobie zainstalować
 > mplayera, daję pakiety/instalacja wyszukuje mi potrzebny pakiet, gdy chcę zainstalować podaje
 > podaje, że potrzebne są dodatkowe doinstalowania innych pakietów i żebym włożył installation
 > CD2, wkładam drugą płytkę z instalacji linuxa a on ją wyrzuca i powtarza komunikat. na pulpicie
 > nie pokazuje cd romu, z resztą jak wkładam film to też nie pokazuje.
 > mój system to mandriva LE 2005
już doszedłem, to chyba nawyki z windy zostały. miałem włączony kaffeine i wyjąłem płytę z filmem a włożyłem instalacyjną i może dlatego nie widział jej linux, że była uruchomiona aplikacja dotycząca wcześniejszej płyty

major_bien77

  • Gość
wine soulseek
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-09, 12:36:24 »
Witam. Mam problem. Otoz ostatnio odkrylem piekne narzedzie jakim jest Wine. I chcialem za pomoca tegoz zainstalowac sobie na auroxie Soulseeka (wersje windowsowa, poniewaz pysoulseek ani nicotine nie jestem w stanie za zadne skarby zmusic do dzialania). I niby wszystko dziala, tylko ze kiedy w konfiguracji chce wpisac katalog, do ktorego maja byc sciagane pliki (i katalog, z ktorego inni mogliby pobierac ode mnie!), program po prostu wywala sie. Z tego co czytalem na stronie winehq, wynika, ze rozwiazanie tego problemu wymaga skopiowania do katalogu wine'a jakis "natywnych dll", ale co to znaczy? Z tym pytaniem zwracam sie do forumowiczow. Z gory dzieki za pomoc!

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
wine soulseek
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-09, 12:42:35 »
dll to biblioteki windowsowe, powinny byc jakies dolaczone z grą, a natywne to nic wiecej jak 'tubylcze, oryginalne, itp.' Tak wiecec prawdopodobnie chodzi o windowe *.DLL zamieszczone z grą.....

major_bien77

  • Gość
wine soulseek
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-11, 13:59:10 »
No coz, faktycznie z soulseekiem dolaczone sa jakies dll'e ,ale gdy zainstaluje program, one tez ladnie sa w katalogu, wiec nie wiem za bardzo co mialbym z nimi zrobic? Natomiast nie jestem do konca pewien, czy problem lezy faktycznie w dll'ach, bo sam program odpala sie pieknie, tylko nie mozna go skonfigurowac. (soulseek to program typu p2p, przeznaczony konkretnie do przesylania muzyki. Wymaga on, zeby okreslic katalog, do ktorego bedzie zapisywal sciagniete pliki, i katalog, z ktorego beda mogli pobierac pliki ode mnie inni uzytkownicy. Mimo, ze wszystko inne daje sie ustawic bezproblemowo, to akurat te dwa katalogi za nic nie chca dac sie wybrac, przy probie nacisniecia "browse", program zwyczajnie, bezczelnie wywala).

2006-03-09 12:42:35 scool napisał:

> dll to biblioteki windowsowe, powinny byc jakies dolaczone z grą, a natywne to nic wiecej jak
 > 'tubylcze, oryginalne, itp.' Tak wiecec prawdopodobnie chodzi o windowe *.DLL zamieszczone z
 > grą.....