Nowe posty

Autor Wątek: gentoo + strowniki z ati.com  (Przeczytany 5102 razy)

ozyr

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« dnia: 2006-03-06, 20:22:58 »
Witam. Czy jest jakieś polecenie pozwalające zamontować płytkę muzyczną CD i przejrzeć jej zawartość np. w Konqłerorze np. w celu przekopiowania plików muzycznych na twardy dysk?
Wpisuję mount  /dev/hdc /mnt/cdrom i przychodzi taki komunikat:
/dev/hdc: Input/output error
mount: block device /dev/hdc is write-protected, mounting read-only
/dev/hdc: Input/output error
mount: /dev/hdc: can\\'t read superblock
a po mount -r/dev/hdc /mnt/cdrom przychodzi:
/dev/hdc: Input/output error
mount: /dev/hdc: can\\'t read superblock

 

jezior

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-06, 20:25:36 »
2006-03-06 20:22:58 ozyr napisał:

> Witam. Czy jest jakieś polecenie pozwalające zamontować płytkę muzyczną CD

takowe plyty nie posiadaja zadnego systemu plików wiec NIE DA sie ich zamontowac.

ArtE

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-06, 20:32:17 »
2006-03-06 20:25:36 jezior napisał:

> 2006-03-06 20:22:58 ozyr napisał:
 >
 > > Witam. Czy jest jakieś polecenie pozwalające zamontować płytkę muzyczną CD
 >
 > takowe plyty nie posiadaja zadnego systemu plików wiec NIE DA sie ich zamontowac.


no do sie przekopiowac dane z CD muzycznego ,ale CD Ripperem .jaki cel jest przegladac cd muzyczne skoro mozna go odpalic odtwarzaczem CD no chyba ze chcesz w jakis sposob edytowac te pliki

CrimeDog

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-06, 23:25:58 »
2006-03-06 20:22:58 ozyr napisał:

> Witam. Czy jest jakieś polecenie pozwalające zamontować płytkę muzyczną CD i przejrzeć jej

Da sie!
Wpisz:
audiocd:/
w konqueror.
Albo włącz panel bocznhy (F9) i tam poszukaj (w zakładce usługi) przeglądarki audio CD.

ozyr

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-07, 17:12:31 »
 
 jaki cel jest przegladac cd
 > muzyczne skoro mozna go odpalic odtwarzaczem CD no chyba ze chcesz w jakis sposob edytowac te
 > pliki
 >
Cel jest taki że chcę mieć płytkę na dysku i nie latać po nią kiedy chciałbym sobie posłuchać jakiś utworek.

ozyr

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-07, 17:17:16 »
2006-03-06 23:25:58 CrimeDog napisał:

> 2006-03-06 20:22:58 ozyr napisał:
 >
 > > Witam. Czy jest jakieś polecenie pozwalające zamontować płytkę muzyczną CD i przejrzeć
 > jej
 >
 > Da sie!
 > Wpisz:
 > audiocd:/
 > w konqueror.
 > Albo włącz panel bocznhy (F9) i tam poszukaj (w zakładce usługi) przeglądarki audio CD
Dziękuję za podpowiedź. Niestety płytka jest jaoś zabezpiecznona przed takim czytaniem i wyskakuje informacja
Nie można czytać /dev/cdrom/track01.cda

jezior

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-07, 17:29:40 »
2006-03-07 17:17:16 ozyr napisał:

 > Dziękuję za podpowiedź. Niestety płytka jest jaoś zabezpiecznona przed takim czytaniem i
 > wyskakuje informacja
 > Nie można czytać /dev/cdrom/track01.cda

Się wszyscy czepili gów*&^^%% tools z kde...

cdparanoia -vsQ

ozyr

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-07, 17:38:00 »
>
 >  > Da sie!
 >  > Wpisz:
 >  > audiocd:/
 >  > w konqueror.
 >  > Albo włącz panel bocznhy (F9) i tam poszukaj (w zakładce usługi) przeglądarki audio CD
 > Dziękuję za podpowiedź. Niestety płytka jest jaoś zabezpiecznona przed takim czytaniem i
 > wyskakuje informacja
 > Nie można czytać /dev/cdrom/track01.cda
Wycofuję wcześniejszą odpowiedź. To był jakiś błąd programu albo napędu. Po ponownej próbie wszystko idzie jak trzeba. Jeszcze raz dzięki :)))

pajdel

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-06, 18:11:29 »
po zainstalowaniu sterów ze strony ati.com i po wyedytowaniu corg.conf w section driver ( zmieniłem z ati na fglrx) monitor przy próbie wejścia do X-ów wyłacza sie. Próbowałem kombinacje klawiszy ctrl+alt+f1 ale komputer nie reaguje. PYTANIE!!!!!!   Jak mam wyedytować corg.conf i zatrzymać aby podczas uruchamiania systemu nie uruchamial się tryb graficzny. Mój system to gentoo amd64  Aha przed instlacja sterów wszystko było ok. proszę o jakąs podpowiedź

kfiaciarka

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-03-06, 18:44:23 »
Przypuszczam ze:
rc-update del xdm wystarczy:)
A sam stawiałes gentoo czy dostałes w prezencie;)
Teraz zobaczysz co ci pokażą x'y przy starcie.

chmooreck

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-07, 08:11:49 »
a przede wszystkim sprawdz co mowia logi Xow

chmooreck

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-07, 09:05:15 »
i jeszcze jedno.. mam nadzieje, ze emergnales ati-drivers, a nie instalowales recznie...

pajdel

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-07, 13:32:33 »
2006-03-06 18:44:23 kfiaciarka napisał:

> Przypuszczam ze:
 > rc-update del xdm wystarczy:)
 > A sam stawiałes gentoo czy dostałes w prezencie;)
 > Teraz zobaczysz co ci pokażą x'y przy starcie.
 >
 witam znasz może powiedzenie Nawet ja wszystkiego nie wiem :)???  Bo stary, Ciebie z całym szacunkiem tez się to powiedzonko tyczy.Nie chodziło mi o to jak usuwa się wpis z rc.conf tylko o całkiem coś innego. Ale tak czy inaczej dzieki za podpowiedź. Aha problem juz rozwiązałem sam o dziwo. Czytajmy uważniej panowie to nie boli!!!!!!!!!!!!

kfiaciarka

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-03-07, 15:10:00 »
>  witam znasz może powiedzenie Nawet ja wszystkiego nie wiem :)???  Bo stary, Ciebie z całym
 > szacunkiem tez się to powiedzonko tyczy.Nie chodziło mi o to jak usuwa się wpis z rc.conf tylko
 > o całkiem coś innego. Ale tak czy inaczej dzieki za podpowiedź. Aha problem juz rozwiązałem sam
 > o dziwo. Czytajmy uważniej panowie to nie boli!!!!!!!!!!!!

Napisałem zwyczajnie od czego bym zaczał. Taka była moja interpretacja twojego posta. Nie widze powodów żeby sie tak unosić.

pajdel

  • Gość
gentoo + strowniki z ati.com
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-03-07, 16:34:11 »
2006-03-07 15:10:00 kfiaciarka napisał:

>  >  witam znasz może powiedzenie Nawet ja wszystkiego nie wiem :)???  Bo stary, Ciebie z
 > całym
 >  > szacunkiem tez się to powiedzonko tyczy.Nie chodziło mi o to jak usuwa się wpis z rc.conf
 > tylko
 >  > o całkiem coś innego. Ale tak czy inaczej dzieki za podpowiedź. Aha problem juz
 > rozwiązałem sam
 >  > o dziwo. Czytajmy uważniej panowie to nie boli!!!!!!!!!!!!
 >
 > Napisałem zwyczajnie od czego bym zaczał. Taka była moja interpretacja twojego posta. Nie widze
 > powodów żeby sie tak unosić.

Jażeli uraziłem Cię jakimis słowami BARDZO PRZEPRASZAM ;) naprawde nie było to zamierzone