Nowe posty

Autor Wątek: captive i Fedora Core 4  (Przeczytany 290 razy)

Małolat

  • Gość
captive i Fedora Core 4
« dnia: 2005-06-16, 20:05:37 »
Zaczeło się od tego że zainstalowałem gnome. Po instalacji gnoma w tym że menedżeże okien zainstalowałem kdewelop\\'a. Chciałem sprawdzić czy się uruchomi więc włączyłem. Pojawił się zielony kwadrat tego kdewelopa i nagle wyskakuje mi komunikat: \\"Nie można znaleść typu MIME
application/octnet-stream\\" no i ok clicnąłem włącza się wszystko pięknie. Przełączyłem na kde przy ładwaniu go wyskoczył mi ten sam komunikat jak się załadował zobaczyłem że nie ma części ikon. Przytrzymałem lewy klawisz myszy i zaznaczyłem ikony - wszystkie się pokazały. Włączyłem kdevelopa i znowu ten komunikat. Zrestatrtowałem kompa i wszystko to samo. Co mam zrobić?

georgey2k

  • Gość
captive i Fedora Core 4
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-16, 13:14:36 »
Witam
Zainstalowałem Fedora Core 4 z nadzieją ze dodano obsługę ntfs w kernelu ale niestety. Dziarsko ściągnąłem pakiety Captive, zainstalowałem i wszystko ok do momentu szukania plików ntfs.sys i ntskoln.exe, których oczywiście nie znajduje. Wyczytałem gdzieś ze muszę zainstalować łatke na kernela. Ściągnąłem łatke, przekopiowałem gdzie kazali, odpaliłem poleceniem które bylo podane i dupa. System mówi ze wogoole nie wie o co mi chodzi :) tzn ze nie wie do czego odnosi się ten patch. Zrobiłem jeszcze jeden manewr: wysłałem sobie na poczte z windowsa plik ntfs.sys, przegrałem do katalogu roota i odpaliłem wyszukiwanie jeszcze raz... nie znalazł. Musiałem coś spitolić po drodze ale gdzie?
Z góry dziękuję za pomoc
Tomek