Nowe posty

Autor Wątek: Fluxbox - chowanie paska programu na belce  (Przeczytany 7565 razy)

reed

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-03-09, 16:10:28 »
2006-03-07 17:15:24 jezior napisał:

 > Milego korzystania ze slacka ;-)

Dziękuję :)

Bardzo miło mi poinformować, że instalacja zakończyła się pomyślnie więc czuję się świeżo upieczonym Administratorem :P

Serwer stoi pod adresem lispol.no-ip.com

Teraz została chyba jedna z trudniejszych części konfiguracji czyli właściwe ustawienie zabezpieczeń

Ale chyba gdzieś widziałem na ten temat arta...

lynczu

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-03-03, 17:34:51 »
Witam,

mianowicie chodzi mi o poczynienie następującej akrobatycznej akrobacji: chcę uzyskać efekt belki Fluxboxa podobny do tego, jaki mamy po wybraniu z menu konfiguracyjnego tegóż paska: Iconbarmode -> noicons, tylko cały trik polega na tym, że chcę go uzyskać tylko dla jednej instancji danego progamu. Jak ma to wyglądać w praktyce? Ano tak, że odpaląc konkretny program nie trafi on po prostu na belke :) Post tutaj jest praktycznie ostatecznością, gdyż już drugi dzień staram się to jakoś wymyśleć, lecz chyba bez pomocy w tym moim myśleniu się nie obejdzie :)

difrost

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-03-03, 20:19:59 »
Hmmm....Nic nie zrozumialem :) Troche jasniej prosze.

lynczu

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-03-04, 00:23:08 »
2006-03-03 20:19:59 difrost napisał:

>
 > Hmmm....Nic nie zrozumialem :) Troche jasniej prosze.

lol ;-) obrazowosc moich opisow troszke kuleje, no ale do trzech razy sztuka ;) no wiec tak to wyglada w praktyce:   http://img370.imageshack.us/img370/3258/screenshot7ig.png
mam tam uruchomione pare programow, m. in. eterma, lecz nie ma go na pasku fluxboxa.. i wlasnie o taki myk mi chodzi, aby wymusic fluxboxa do niepokazywania ikony eterma na belce.. juz cos jasniej? :)

difrost

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-03-04, 10:50:34 »
2006-03-04 00:23:08 lynczu napisał:

> 2006-03-03 20:19:59 difrost napisał:
 >
 > >
 >  > Hmmm....Nic nie zrozumialem :) Troche jasniej prosze.
 >
 > lol ;-) obrazowosc moich opisow troszke kuleje, no ale do trzech razy sztuka ;) no wiec tak to
 > wyglada w praktyce:   http://img370.imageshack.us/img370/3258/screenshot7ig.png
 > mam tam uruchomione pare programow, m. in. eterma, lecz nie ma go na pasku fluxboxa.. i wlasnie
 > o taki myk mi chodzi, aby wymusic fluxboxa do niepokazywania ikony eterma na belce.. juz cos
 > jasniej? :)


Chcesz aby na pasku narzedzi nie pojawialy sie ikony wszystkich aplikacji,czy tylko aterma? Dobrze zrozumialem?

lynczu

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-03-04, 10:54:57 »
> Chcesz aby na pasku narzedzi nie pojawialy sie ikony wszystkich aplikacji,czy tylko aterma?
 > Dobrze zrozumialem?

na pasku narzedzi nie ma pojawiac sie ikona tylko eterma :)

kfiaciarka

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-03-04, 14:10:50 »
A nie łatiwj pogrzebać w opcjach paska? i menu fluxboxa? Coś mi sie wydaje że niepokazywanie eterma będzie trudne, chyba że mozna to jakos wyrazić w .Xdefaults.

lynczu

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-03-04, 14:15:50 »
2006-03-04 14:10:50 kfiaciarka napisał:

> A nie łatiwj pogrzebać w opcjach paska? i menu fluxboxa? Coś mi sie wydaje że niepokazywanie
 > eterma będzie trudne, chyba że mozna to jakos wyrazić w .Xdefaults.
 >

wlasnie zabralem sie za grzebanie, sprawe tym bardziej pokomplikowalem, gdyz zakladajac iz mam uruchomione na danym pulpicie 4 etermy, tylko jeden z nich powinien nie byc pokazywany (-; moze to tylko majaczenie spowodowane goraczka, a moze jednak cos takiego da sie wyakrobatyzowac..

difrost

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-03-04, 14:44:21 »
2006-03-04 14:15:50 lynczu napisał:

> 2006-03-04 14:10:50 kfiaciarka napisał:
 >
 > > A nie łatiwj pogrzebać w opcjach paska? i menu fluxboxa? Coś mi sie wydaje że
 > niepokazywanie
 >  > eterma będzie trudne, chyba że mozna to jakos wyrazić w .Xdefaults.
 >  >
 >
 > wlasnie zabralem sie za grzebanie, sprawe tym bardziej pokomplikowalem, gdyz zakladajac iz mam
 > uruchomione na danym pulpicie 4 etermy, tylko jeden z nich powinien nie byc pokazywany (-; moze
 > to tylko majaczenie spowodowane goraczka, a moze jednak cos takiego da sie wyakrobatyzowac..

To lypa:) Takich tancow to raczej nie da rady zrobic. Mozna ewentualnie wylaczyc wyswietlanie dla danej aplikacji,ale dla konkretnego okna, to ni da rady. Ktos ma wlasnie odwrotny problem tutaj:
http://fluxbox.pl/viewtopic.php?t=31&sid=d6f582aafbe50a303382a867164898ed

lynczu

  • Gość
Fluxbox - chowanie paska programu na belce
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-03-04, 15:23:39 »
 > To lypa:) Takich tancow to raczej nie da rady zrobic. Mozna ewentualnie wylaczyc wyswietlanie
 > dla danej aplikacji,ale dla konkretnego okna, to ni da rady. Ktos ma wlasnie odwrotny problem
 > tutaj:
 > http://fluxbox.pl/viewtopic.php?t=31&sid=d6f582aafbe50a303382a867164898ed

oj, wiem, polonista raczej nie bede, ale chyba stac mnie bynajmniej na wyraznie tego co chce zrobic ;) znowu pudlo - to nie ikonki eterma nie ma byc na pasku naredziowym fluxboxa, tylko w ogole eterma tam nie ma byc xD po prostu zalezy mi na otrzymaniu takiego efektu, jakby eterm uruchomiony na danym pulpicie nie byl etermem, tylko integralna czescia pulpitu - i ot, po to nie ma byc go widac na belce.. ufff.. ale pogmatwalem, ten pomysl ma w ogole szanse realizacji?