Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: mysz optyczna usb  (Przeczytany 2775 razy)

  • Gość
mysz optyczna usb
« dnia: 2006-02-25, 19:27:45 »
chyba juz cale google przeszukalem za tym pakietem, jak ktos by mial namiary na to to pls niech wklei.

gregus

  • Gość
mysz optyczna usb
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-25, 19:32:15 »

ozyr

  • Gość
mysz optyczna usb
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-25, 15:16:38 »
Witam.
Mam Mandrake 10.1 i mysz optyczną USB, firma Delux, model M340 i problem polegający na tym że od czasu do czasu mysz nie ładuje się do systemu. Może ktoś podpowie mi jak ją włączyć bez restartu. W centrum sterowania nie da się jej odpalić.
Pozdrawiam.

zebra

  • Gość
mysz optyczna usb
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-25, 15:37:11 »
2006-02-25 15:16:38 ozyr napisał:

> Witam.
 > Mam Mandrake 10.1 i mysz optyczną USB, firma Delux, model M340 i problem polegający na tym że
 > od czasu do czasu mysz nie ładuje się do systemu. Może ktoś podpowie mi jak ją włączyć bez
 > restartu. W centrum sterowania nie da się jej odpalić.
 > Pozdrawiam.
To od czasu do czasu to nie jest przypadkiem po przejściu z windowsa na linuxa? Pewnie próbowałeś najprostrzej metody: wyjąć i włozyc ponownie wtyczke?

ozyr

  • Gość
mysz optyczna usb
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-25, 20:00:06 »
2006-02-25 15:37:11 zebra napisał:  
 > To od czasu do czasu to nie jest przypadkiem po przejściu z windowsa na linuxa? Pewnie
 > próbowałeś najprostrzej metody: wyjąć i włozyc ponownie wtyczke?
To się dzieje po przejściu z myszy na porcie szeregowym na mysz usb i powtarza się raz na kilka uruchomień. Wcześniej myślałem że to może dlatego że odpalam neostradę przy starcie, ale po jej odłączeniu sytuacja z myszą się powtarza.
Metoda wyjąć i włożyć nie działa :)

opioom

  • Gość
mysz optyczna usb
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-23, 20:32:29 »
Jak widze problem nie jest jeszcze rozwiazny a ja mam taki sam, od czasu do czasu nie ładuje sie mysz i klawaitura, które sa na USB do systemu. Pozostaje tylko twardy reset i to tak ze 2-3 razy i dopiero za 4 zalapuje. Nie jest to kwestia wkompilowania w jadro obslugi klawiatury czy myszy na USB bo przeciez ona dziala. Jest to problem wystepujący generalnie raz na 2 dni i za cholerę nie mam pojęcia jaka jest tego przyczyna. Gdyby wogóle nie dzialała byłoby prościej....
Pzdr.

flejtuch

  • Gość
mysz optyczna usb
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-24, 10:17:36 »
2006-05-23 20:32:29 opioom napisał:

> Jak widze problem nie jest jeszcze rozwiazny a ja mam taki sam, od czasu do czasu nie ładuje sie
 > mysz i klawaitura, które sa na USB do systemu. Pozostaje tylko twardy reset i to tak ze 2-3 razy
 > i dopiero za 4 zalapuje. Nie jest to kwestia wkompilowania w jadro obslugi klawiatury czy myszy
 > na USB bo przeciez ona dziala. Jest to problem wystepujący generalnie raz na 2 dni i za cholerę
 > nie mam pojęcia jaka jest tego przyczyna. Gdyby wogóle nie dzialała byłoby prościej....
 > Pzdr.

Zaglądnij do logów systemu - /var/log/messages. tzn po tym jak się nie załaduje mysz czy klawiatura i musisz robić te resety, to w momencie kiedy załapie tą mysz czy klawiaturę wtedy zajrzyj do logów albo polecenie: dmesg   i poszukaj czegoś o usb, klawiaturze czy myszce (jakiś error bedzie pisać albo coś takiego). A jak startuje ci system? widzisz co się dzieje czy może jakiś obrazek jest przy ładowaniu, jeżeli tak to kiedy startuje system przełącz się na konsolę tak żebyś widział co się dzieje, może coś zauważysz ciekawego.

ozyr

  • Gość
mysz optyczna usb
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-09-05, 18:50:57 »
2006-02-25 15:16:38 ozyr napisał:

> Witam.
 > Mam Mandrake 10.1 i mysz optyczną USB, firma Delux, model M340 i problem polegający na tym że
 > od czasu do czasu mysz nie ładuje się do systemu. Może ktoś podpowie mi jak ją włączyć bez
 > restartu. W centrum sterowania nie da się jej odpalić.
 > Pozdrawiam.
Teraz sprawa wygląda tak:
Zainstalowałem kernel z auroxa10.0 na configu z auroxsa bo jeszcze nie bardzo kumam te wszystkie opcje konfiguracyjne. Jak skompilowałem własne nowe jądro to strasznie wolno startuje. Pewnie dlatego że za dużo urządzeń wkompilowałem. A wgrałem kernel z auroxa po to by sprawdzić czy na nim zamontuje mi się aparat cyfrowy, bo na mandraku nijak się nie ładował, co wydaje mi się dziwne bo pendriva montował bez problemu.
I udało się :) aparat da się montować. Problem jest jednak z myszą optyczną na usb. Nie montuje się. Da się zamontować jak w centrum sterowania wybiorę mysz szeregową a następnie usb ale po ponownym uruchomieniu znów to samo. Jeśli zostawię mysz szeregową nie ma z nią problemu. W varlogach jest komunikat że system nie może otworzyć pliku /dev/mouse bo go nie ma i faktycznie w /dev nie ma pliku mouse jest tylko dowiązanie @usbmouse. Jak uruchomie mysz w centrum sterowania to pojawia się plik @mouse wskazujący na @usbmouse.
Jak rozwiązać ten problem?

ozyr

  • Gość
mysz optyczna usb
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-09-06, 19:59:20 »
2006-09-05 18:50:57 ozyr napisał:

> 2006-02-25 15:16:38 ozyr napisał:
 >
 > > Witam.
 >  > Mam Mandrake 10.1 i mysz optyczną USB, firma Delux, model M340 i problem polegający na
 > tym że
 >  > od czasu do czasu mysz nie ładuje się do systemu. Może ktoś podpowie mi jak ją włączyć
 > bez
 >  > restartu. W centrum sterowania nie da się jej odpalić.
 >  > Pozdrawiam.
 > Teraz sprawa wygląda tak:
 > Zainstalowałem kernel z auroxa10.0 na configu z auroxsa bo jeszcze nie bardzo kumam te
 > wszystkie opcje konfiguracyjne. Jak skompilowałem własne nowe jądro to strasznie wolno
 > startuje. Pewnie dlatego że za dużo urządzeń wkompilowałem. A wgrałem kernel z auroxa po to by
 > sprawdzić czy na nim zamontuje mi się aparat cyfrowy, bo na mandraku nijak się nie ładował, co
 > wydaje mi się dziwne bo pendriva montował bez problemu.
 > I udało się :) aparat da się montować. Problem jest jednak z myszą optyczną na usb. Nie montuje
 > się. Da się zamontować jak w centrum sterowania wybiorę mysz szeregową a następnie usb ale po
 > ponownym uruchomieniu znów to samo. Jeśli zostawię mysz szeregową nie ma z nią problemu. W
 > varlogach jest komunikat że system nie może otworzyć pliku /dev/mouse bo go nie ma i faktycznie
 > w /dev nie ma pliku mouse jest tylko dowiązanie @usbmouse. Jak uruchomie mysz w centrum
 > sterowania to pojawia się plik @mouse wskazujący na @usbmouse.
 > Jak rozwiązać ten problem?

hmmm?
Nikt nie wie czy nikt nie chce odpowiedzieć?

ozyr

  • Gość
mysz optyczna usb
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-09-10, 20:39:13 »
2006-09-06 19:59:20 ozyr napisał:

> 2006-09-05 18:50:57 ozyr napisał:
 >
 > > 2006-02-25 15:16:38 ozyr napisał:
 >  >
 >  > > Witam.
 >  >  > Mam Mandrake 10.1 i mysz optyczną USB, firma Delux, model M340 i problem polegający
 > na
 >  > tym że
 >  >  > od czasu do czasu mysz nie ładuje się do systemu. Może ktoś podpowie mi jak ją
 > włączyć
 >  > bez
 >  >  > restartu. W centrum sterowania nie da się jej odpalić.
 >  >  > Pozdrawiam.
 >  > Teraz sprawa wygląda tak:
 >  > Zainstalowałem kernel z auroxa10.0 na configu z auroxsa bo jeszcze nie bardzo kumam te
 >  > wszystkie opcje konfiguracyjne. Jak skompilowałem własne nowe jądro to strasznie wolno
 >  > startuje. Pewnie dlatego że za dużo urządzeń wkompilowałem. A wgrałem kernel z auroxa po
 > to by
 >  > sprawdzić czy na nim zamontuje mi się aparat cyfrowy, bo na mandraku nijak się nie
 > ładował, co
 >  > wydaje mi się dziwne bo pendriva montował bez problemu.
 >  > I udało się :) aparat da się montować. Problem jest jednak z myszą optyczną na usb. Nie
 > montuje
 >  > się. Da się zamontować jak w centrum sterowania wybiorę mysz szeregową a następnie usb
 > ale po
 >  > ponownym uruchomieniu znów to samo. Jeśli zostawię mysz szeregową nie ma z nią problemu.
 > W
 >  > varlogach jest komunikat że system nie może otworzyć pliku /dev/mouse bo go nie ma i
 > faktycznie
 >  > w /dev nie ma pliku mouse jest tylko dowiązanie @usbmouse. Jak uruchomie mysz w centrum
 >  > sterowania to pojawia się plik @mouse wskazujący na @usbmouse.
 >  > Jak rozwiązać ten problem?
 >
 > hmmm?
 > Nikt nie wie czy nikt nie chce odpowiedzieć?
No cóż nikt nie odpowiedział ale poradziłem sobie sam.
Dla potomnych napiszę w czym był problem.
Otóż zminiałem wpis konfiguracyjny myszy w /etc/X11/xorg.conf - tak ma mandrake, a powinienem w /etc/X11/XF86Config tak ma aurox i to wszystko.