Sprzęt > Monitory

Częstotliwość odświeżania/Ubuntu

(1/3) > >>

saszkaaa:
Witajcie
Jestem początkowym fanem lina. Mam mały kłopot:
Mam WinXp oraz mandrake2006, neostradę przez router Speedtouch 510, zmienne adresy IP.
Szukałem na forum lecz nie znalazłem podobnego do mnie problemu.
Po zainstalowaniu mandrake 2006, kiedy wchodzę do lina, a następnie wylogowuję i wchodzę do winXp nie mam w nim internetu - system pisze mi, ze mam odłączony kabel sieciowy. Nie pomaga nawet restart modemu/routera, a linie wszystko gra. Po dniu włączam kompa i mam neta w windzie ale tylko do czasu gdy wejdę do lina, bo dzieje się to samo.
Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Sądzę że jest to związanie z przypisywaniem IP, ale nie jestem pewien.
pozdrawim i proszę o pomoc

opioom:
2006-02-23 19:40:52 saszkaaa napisał:

> Witajcie
 > Jestem początkowym fanem lina. Mam mały kłopot:
 > Mam WinXp oraz mandrake2006, neostradę przez router Speedtouch 510, zmienne adresy IP.
 > Szukałem na forum lecz nie znalazłem podobnego do mnie problemu.
 > Po zainstalowaniu mandrake 2006, kiedy wchodzę do lina, a następnie wylogowuję i wchodzę do
 > winXp nie mam w nim internetu - system pisze mi, ze mam odłączony kabel sieciowy. Nie pomaga
 > nawet restart modemu/routera, a linie wszystko gra. Po dniu włączam kompa i mam neta w windzie
 > ale tylko do czasu gdy wejdę do lina, bo dzieje się to samo.
 > Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Sądzę że jest to związanie z przypisywaniem IP, ale nie
 > jestem pewien.
 > pozdrawim i proszę o pomoc

...wywal windę i po problemie.

opioom:
https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=32736

muFa:
2006-02-23 20:08:10 opioom napisał:

> https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=32736
 >
 hehe, tyle, że st510 to ethernetowy modem, więc kabelka USB sobie raczej nie odepnie. Chyba, że od klawiatury. Sprawdź ustawienia karty sieciowej w XP i zaktualizuj stery.

muFa:
enter... :(
Jak masz DHCP włączone, to wyłącz i ustaw statycznie adresy na sieciówce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej