Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Taka pierdółka  (Przeczytany 4449 razy)

Mietas

  • Gość
Taka pierdółka
« dnia: 2006-02-22, 21:40:35 »
Witam. Mam mały kłopocik z Konquerorem. A jest on taki: Konqueror wysiadł! Co ja mam zrobić??

anarcho

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-23, 09:41:37 »
2006-02-22 21:40:35 Mietas napisał:

> Witam. Mam mały kłopocik z Konquerorem. A jest on taki: Konqueror wysiadł! Co ja mam zrobić??
 >

Zaprosic spowrotem :>

kfiaciarka

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-23, 09:58:19 »
Jak szukasz odpowiedzi na swoje pytania to napisz wiecej szczegółow. Najlepiej odpal go w konsoli i wklej to co ci pokazalo przy starcie:)


Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Taka pierdółka
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-23, 16:09:28 »
2006-02-22 21:40:35 Mietas napisał:

> Witam. Mam mały kłopocik z Konquerorem. A jest on taki: Konqueror wysiadł! Co ja mam zrobić??
 >
 Zdecydowanie odradzam konquerora - stwarza dziwne problemy, choć ma pewne fajne rozwiązania.

Zdecydowanie lepszy jest Firefox.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

de_laurent

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-24, 12:53:39 »
>  Zdecydowanie odradzam konquerora - stwarza dziwne problemy, choć ma pewne fajne rozwiązania.
 >
 > Zdecydowanie lepszy jest Firefox.


Tak, zwlaszcza jako menedzer plikow ;)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Taka pierdółka
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-24, 14:45:54 »
2006-02-24 12:53:39 de_laurent napisał:

>  >  Zdecydowanie odradzam konquerora - stwarza dziwne problemy, choć ma pewne fajne
 > rozwiązania.
 >  >
 >  > Zdecydowanie lepszy jest Firefox.
 >
 >
 > Tak, zwlaszcza jako menedzer plikow ;)
 >

Jesli o to chodzi, to lepszy jest Krusader
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

sys

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-24, 16:07:11 »
2006-02-24 14:45:54 roca napisał:

> 2006-02-24 12:53:39 de_laurent napisał:
 >
 > >  >  Zdecydowanie odradzam konquerora - stwarza dziwne problemy, choć ma pewne fajne
 >  > rozwiązania.
 >  >  >
 >  >  > Zdecydowanie lepszy jest Firefox.
 >  >
 >  >
 >  > Tak, zwlaszcza jako menedzer plikow ;)
 >  >
 >
 > Jesli o to chodzi, to lepszy jest Krusader
 >

OT zrobie ale openspace i mc w konsoli :P

lynczu

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-22, 20:28:48 »
Witam,

z góry sorry za mało precyzyjne nazwanie problemu ;) otóż przy ostatniej rekompilacji systemu niepostrzeżenie zmieniłem/zmieniła się sama/inna możliwość data. Rezultat jest taki, iż podczas uruchamiania systemu Praktycznie cały ekran zalewany jest tekstem w stylu: "Some files in /etc/{conf.d,init.d} have modification time 235e+3212 in future! Bla bla" Nie powiem, żeby było to jakoś szczególnie uniemożliwiające mi normalne korzystanie z systemu, lecz zależy mi na w miarę czysty wgląd w komunikaty pojawiające się podczas startowania. Czy istnieje jakiś magiczny sposób, za pomocą którego mógłbym pozmieniac/poprawić daty modyfikacji/utworzenia tych plików? Coś tam niby szukałem w googlach, ale za bardzo nie mam pomysłu co jak by to ugryźć, za wszelaką pomoc z góry wielkie thx :)

de_laurent

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-23, 00:38:38 »
2006-02-22 20:28:48 lynczu napisał:

> Witam,
 >
 > z góry sorry za mało precyzyjne nazwanie problemu ;) otóż przy ostatniej rekompilacji systemu
 > niepostrzeżenie zmieniłem/zmieniła się sama/inna możliwość data. Rezultat jest taki, iż podczas
 > uruchamiania systemu Praktycznie cały ekran zalewany jest tekstem w stylu: "Some files in
 > /etc/{conf.d,init.d} have modification time 235e+3212 in future! Bla bla" Nie powiem, żeby
 > było to jakoś szczególnie uniemożliwiające mi normalne korzystanie z systemu, lecz zależy mi na
 > w miarę czysty wgląd w komunikaty pojawiające się podczas startowania. Czy istnieje jakiś
 > magiczny sposób, za pomocą którego mógłbym pozmieniac/poprawić daty modyfikacji/utworzenia tych
 > plików? Coś tam niby szukałem w googlach, ale za bardzo nie mam pomysłu co jak by to ugryźć, za
 > wszelaką pomoc z góry wielkie thx :)


Prawdemowiac nigdy sie nad tym nie zastanawialem. Ale 1. mozliwosc jaka przychodzi mi do glowy, to (pod warunkiem, ze to kilka plikow) po prostu otworzyc i zapisac jeszce raz, data powinna ulec zmianie na obecna...

znalazlem jeszcze to, ale sie nie przygladalem:
man inode_update_time

difrost

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-23, 01:11:08 »
2006-02-23 00:38:38 de_laurent napisał:

> 2006-02-22 20:28:48 lynczu napisał:
 >
 > > Witam,
 >  >
 >  > z góry sorry za mało precyzyjne nazwanie problemu ;) otóż przy ostatniej rekompilacji
 > systemu
 >  > niepostrzeżenie zmieniłem/zmieniła się sama/inna możliwość data. Rezultat jest taki, iż
 > podczas
 >  > uruchamiania systemu Praktycznie cały ekran zalewany jest tekstem w stylu: "Some
 > files in
 >  > /etc/{conf.d,init.d} have modification time 235e+3212 in future! Bla bla" Nie
 > powiem, żeby
 >  > było to jakoś szczególnie uniemożliwiające mi normalne korzystanie z systemu, lecz zależy
 > mi na
 >  > w miarę czysty wgląd w komunikaty pojawiające się podczas startowania. Czy istnieje
 > jakiś
 >  > magiczny sposób, za pomocą którego mógłbym pozmieniac/poprawić daty
 > modyfikacji/utworzenia tych
 >  > plików? Coś tam niby szukałem w googlach, ale za bardzo nie mam pomysłu co jak by to
 > ugryźć, za
 >  > wszelaką pomoc z góry wielkie thx :)
 >
 >
 > Prawdemowiac nigdy sie nad tym nie zastanawialem. Ale 1. mozliwosc jaka przychodzi mi do glowy,
 > to (pod warunkiem, ze to kilka plikow) po prostu otworzyc i zapisac jeszce raz, data powinna
 > ulec zmianie na obecna...
 >
 > znalazlem jeszcze to, ale sie nie przygladalem:
 > man inode_update_time
 >


Zawsze mozesz ustawic date przy uzyciu touch, przy czym wtedy musisz poleciec wszystkie pliki na dysku.Zawsze mozesz ustawic odpowiednia date w biosie i wtedy ,,zatanczyc'' :)

chmooreck

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-02-23, 08:53:10 »
czy obecnie w biosie masz ustawiona prawidlowa date i czas?

devilan

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-02-23, 13:27:21 »
2006-02-23 01:11:08 difrost napisał:

> 2006-02-23 00:38:38 de_laurent napisał:
 >
 > > 2006-02-22 20:28:48 lynczu napisał:
 >  >
 >  > > Witam,
 >  >  >
 >  >  > z góry sorry za mało precyzyjne nazwanie problemu ;) otóż przy ostatniej
 > rekompilacji
 >  > systemu
 >  >  > niepostrzeżenie zmieniłem/zmieniła się sama/inna możliwość data. Rezultat jest
 > taki, iż
 >  > podczas
 >  >  > uruchamiania systemu Praktycznie cały ekran zalewany jest tekstem w stylu:
 > "Some
 >  > files in
 >  >  > /etc/{conf.d,init.d} have modification time 235e+3212 in future! Bla bla" Nie
 >  > powiem, żeby
 >  >  > było to jakoś szczególnie uniemożliwiające mi normalne korzystanie z systemu, lecz
 > zależy
 >  > mi na
 >  >  > w miarę czysty wgląd w komunikaty pojawiające się podczas startowania. Czy
 > istnieje
 >  > jakiś
 >  >  > magiczny sposób, za pomocą którego mógłbym pozmieniac/poprawić daty
 >  > modyfikacji/utworzenia tych
 >  >  > plików? Coś tam niby szukałem w googlach, ale za bardzo nie mam pomysłu co jak by
 > to
 >  > ugryźć, za
 >  >  > wszelaką pomoc z góry wielkie thx :)
 >  >
 >  >
 >  > Prawdemowiac nigdy sie nad tym nie zastanawialem. Ale 1. mozliwosc jaka przychodzi mi do
 > glowy,
 >  > to (pod warunkiem, ze to kilka plikow) po prostu otworzyc i zapisac jeszce raz, data
 > powinna
 >  > ulec zmianie na obecna...
 >  >
 >  > znalazlem jeszcze to, ale sie nie przygladalem:
 >  > man inode_update_time
 >  >
 >
 >
 > Zawsze mozesz ustawic date przy uzyciu touch, przy czym wtedy musisz poleciec wszystkie pliki
 > na dysku.Zawsze mozesz ustawic odpowiednia date w biosie i wtedy ,,zatanczyc'' :)



Najpierw ustaw właściwą datę na komputerze.
Zrób to poleceniem:
date -s "RRRR-MM-DD gg:mm:ss"
Gdzie RRRR rok w pełnej postaci
MM - miesiąc
DD - dzień roku

gg - godzina
mm - minut
ss - sekund

W razie problemów:
man date


Możesz też o ile masz połączenie do internetu ustawić datę i czas bardziej precyzyjnie przy pomocy protokołu Network Time Protocol (NTP).
Wydaj (jako root oczywiście) polecenie:

ntpdate -b pool.ntp.org


--------------------------------------------

Krok drugi:
Jeśli nie zależy Ci na tych czasach modyfikacji,  żeby je zachować, to możesz w prosty sposób ustawić czas modyfikacji w całym katalogu /etc/ w następujący sposób:

Jak root wydaj polecenie:
find /etc/ -type f -exec touch {} ;


To powinno załatwić sprawę :)

Ostrzegam, że przed wykonaniem jakiejkolwiek akcji UPEWNIJ się, że to jest właśnie to co chcesz zrobić!!!

Linux jest bardzo paskudny, gdyż robi ZAWSZE to co mu każesz, a nie to co od niego chcesz (cóż - ja to za to kocham :]).

Żeby później się nie okazało, że kazałeś się wykastrować, a chciałeś się tylko obrzezać :P

lynczu

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-02-23, 16:39:00 »
2006-02-23 08:53:10 chmooreck napisał:

> czy obecnie w biosie masz ustawiona prawidlowa date i czas?

no nie do konca, juz od drugi dzien rekompiluje mi sie system, nie chce teraz zmieniac daty, bo zacznie mi sie ta rekompilacja wywalac, mam nadzieje, ze dzisiaj sie to skonczy, to wtedy cos poprobuje ponaprawiac ;) dzieki wszystkim za pomoc :)

lynczu

  • Gość
Taka pierdółka
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-03-03, 17:08:50 »
skonczylo sie tak, iz z powodu dziwnej rzeczy w Gentoo zostalem zmuszony reinstalowac system :/ wydaje mi sie, ze gdyby nie to, pomyslalbym nad tym, co napisal de_laurent o tym inode_update_time, bo gdzies widzialem jakas wzmianke o tym. Dzieki wszystkim jezcze raz za pomoc :)