Nowe posty

Autor Wątek: Kombajn Lexmark X3330  (Przeczytany 3969 razy)

hitman1986

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« dnia: 2006-02-21, 12:26:17 »
W swoim folderze /tmp posiadam kilkanaście katalogów i plików, jednak jeden katalog (chyba kde-radek) waży aż 500MB. Czy można go spokojnie usunąć, bo 500MB zawsze się przyda :) ?

Pozdrawiam

jezior

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-21, 12:43:36 »
2006-02-21 12:26:17 hitman1986 napisał:

> W swoim folderze /tmp posiadam kilkanaście katalogów i plików, jednak jeden katalog (chyba
 > kde-radek) waży aż 500MB. Czy można go spokojnie usunąć, bo 500MB zawsze się przyda :) ?
 >
 > Pozdrawiam

Tak.
Tylko nie usuwaj:
.ICE-unix
.X11-unix

Bo sobie zrobisz kuku.

chmooreck

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-21, 13:36:53 »
2006-02-21 12:43:36 jezior napisał:

 > Tak.
 > Tylko nie usuwaj:
 > .ICE-unix
 > .X11-unix
 >
 > Bo sobie zrobisz kuku.

hmmm.. nawet jak je usunie podczas startu systemu (np. zaraz po zamountowaniu / w rw) ??

jezior

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-21, 13:57:42 »
2006-02-21 13:36:53 chmooreck napisał:

 > hmmm.. nawet jak je usunie podczas startu systemu (np. zaraz po zamountowaniu / w rw) ??

Wtedy nie, ale jestes pewien ze sobie z tym poradzi? Juz raz tak doradzilem i nie wpadlem na to ze ktos to zrobi na X-ach :D.

chmooreck

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-21, 14:56:41 »
no tak...

ale tak na dobra sprawe wogole nie nalezaloby ruszac /tmp na pracujacym systemie... kto wie jakie programy sobie tam cos powpisywaly ?? :-)

najbezpieczniej by bylo:
1. zaraz po zamountowaniu / w rw
lub
2. zbootowac sie z jakiejs plytki, podmountowac partycje z tmp i usunac zawartosc \\"z zewnatrz\\"

olka

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-21, 15:36:06 »
No ja usuwałam całe /tmp na pracującym systemie ;-) (ale - nie myślcie sobie :P - przy wyłączonych x-ach oraz aplikacjach konsolowych poza mc i wylogowanych użytkownikach oprócz roota) i nic strasznego się nie stało - poza tym, że nie mogłam uruchomić x-ów ;-)
 Ale jak się poustawiało prawa zgodnie z radami Jeziora (http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=86235)
 to było już wszystko w porzątku.

pozdrawiam

Neoo

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-20, 21:12:50 »
Witam!
Mam problem z instalacją tego urządzenia w linuksie. Problem jest tym bardziej dotkliwy, że jest to nowa drukarka, właśnie przed chwilą ją kupiłem. Niestety nie mam żadnego doświadczenia w instalacji drukarek w linuksie. Szukałem w googlach i lipa. Patrzałem na oficjalną stronkę - jak zwykle stery tylko dla win$hita.

Poradźcie coś. Drukarka by mi się przydała, a nie chcę stawiać na kompie wina.

Neoo

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-22, 10:23:04 »
2006-02-20 21:12:50 Neoo napisał:

> Witam!
 > Mam problem z instalacją tego urządzenia w linuksie. Problem jest tym bardziej dotkliwy, że
 > jest to nowa drukarka, właśnie przed chwilą ją kupiłem. Niestety nie mam żadnego doświadczenia
 > w instalacji drukarek w linuksie. Szukałem w googlach i lipa. Patrzałem na oficjalną stronkę -
 > jak zwykle stery tylko dla win$hita.
 >
 > Poradźcie coś. Drukarka by mi się przydała, a nie chcę stawiać na kompie wina.

Ponawiam.

jezior

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-22, 10:38:38 »
2006-02-20 21:12:50 Neoo napisał:

 > jest to nowa drukarka, właśnie przed chwilą ją kupiłem.

To masz nauczke zeby najpierw sprawdzac czy cos bedzie dzialac pod linuxem a dopiero pozniej kupowac.

de_laurent

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-22, 13:21:40 »
Zagladnij na linuxprinting.org, napisz grzecznego mejla do Lexmarka, ze WYMAGASZ sterownikow dla Linuksa do ich drukarek.

A jak nie pomoze, to po prostu oddaj drukarke. Zdaje sie ze jest jakies prawo umozliwiajace oddanie zakupionego produktu w ciagu ilus tam dni. A skoro wlasnie ja kupiles...

Potem przeczytaj na linuxprinting.org jakie drukarki pracuja z linuksem i kup jakiego hp, albo cos... Moze da rade wymienic tego Leksmarka w sklepie na HP??

difrost

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-02-22, 16:40:30 »
2006-02-20 21:12:50 Neoo napisał:

> Witam!
 > Mam problem z instalacją tego urządzenia w linuksie. Problem jest tym bardziej dotkliwy, że
 > jest to nowa drukarka, właśnie przed chwilą ją kupiłem. Niestety nie mam żadnego doświadczenia
 > w instalacji drukarek w linuksie. Szukałem w googlach i lipa. Patrzałem na oficjalną stronkę -
 > jak zwykle stery tylko dla win$hita.
 >
 > Poradźcie coś. Drukarka by mi się przydała, a nie chcę stawiać na kompie wina.

Lexmark robi straszne smieci i wlasnie kupiles jeden z takich smieci!Nie liczylbym na jakiekolwiek wsparcie ze strony Lexmarka, wiec po prosu oddaj ta drukarke i wez jakiegos Epsona lub HP (bardzo dobre drrukarki, ktore na dodatek maja bardzo dobre wsparcie w Linuxie).

PS: Jesli wpadlbys czasem na pomysl instalowania dziwnych sterownikow ze strony Lexmarka, to od razu odradzam. Tak jak juz pisalem wczesniej, Lexmark produkuje smieci, ktorymi nie da sie sterowac bez OGROMNEJ INGERACJI W SYSTEM.Wiec po instalacji owych sterow zazwyczaj - z tego co sie orientuje - nagle rozsypuje sie Glibc i ponda polowa systemu! Reasumujac - ODDAJ TO COS!!!

x-mall

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-18, 16:35:59 »
2006-02-20 21:12:50 Neoo napisał:

> Witam!
 > Mam problem z instalacją tego urządzenia w linuksie. Problem jest tym bardziej dotkliwy, że
 > jest to nowa drukarka, właśnie przed chwilą ją kupiłem. Niestety nie mam żadnego doświadczenia
 > w instalacji drukarek w linuksie. Szukałem w googlach i lipa. Patrzałem na oficjalną stronkę -
 > jak zwykle stery tylko dla win$hita.
 >
 > Poradźcie coś. Drukarka by mi się przydała, a nie chcę stawiać na kompie wina.
---------------
Dostałeś bardzo zabawne odpowiedzi :D
Najpierw sprawdź, lexmark to badziew itd...
Co ciekawe na sklep.linux.pl całkiem niedawno były w sprzedaży Lexmarki :D, nadal są tam drukarki co do których nie ma pewności czy zadziałają...

Chyba wygląda na to, że bardziej sie opłaca kupić licencje na WinXP i do niego kupowac dowolny i tani sprzęt, który bez problemu działa.
Też jestem posiadaczem w/w drukarki i podobnych niedziałających w linuksie sprzętów.
Co do list drukarek współpracujących z linuksem, często działają, ale...

jezior

  • Gość
Kombajn Lexmark X3330
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-18, 16:46:20 »
2006-03-18 16:35:59 x-mall napisał:
 
 > Chyba wygląda na to, że bardziej sie opłaca kupić licencje na WinXP i do niego kupowac dowolny
 > i tani sprzęt, który bez problemu działa.

Nikt Ci tego nie zabrania :-)
Z Bogiem w drogę wypełnioną winXP i pełną przygód ;-)