Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Ściąganie na serwerze ???  (Przeczytany 11409 razy)

bergo

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« dnia: 2005-05-17, 18:35:44 »
Witam,
posiadam SB Live 24 bit i jak wiadomo Alsa jeszcze nie obsługuje np: wejścia mikrofonu dla tej karty. Mam jeszcze zintegrowany dzwięk na płycie głównej AC 97 - płyta to ecs k7s5a. Wymyśliłem sobie coby mikrofonu używać przez kartę zintegrowaną, a słuchać przez SB. Czy taki mariaż jest możliwy, a jeśli tak to czy wymaga jakichś szczególnych zabiegów czy jedynie instalacji obydwu kart w systemie?

Pozdrawiam,
Bergo

jk33

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-17, 20:00:17 »
Oczywiscie, ze jest to mozliwe,
AFAIK ALSA obsluguje
nawet do 16 kart na raz.
Jedyna rzecza o jakiej musisz
pamietac to ustawianie odpowiedniego
urzadzenia w programie, ktorym nagrywasz.

pozdrawiam

bergo

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-17, 22:57:37 »
> pamietac to ustawianie odpowiedniego
 > urzadzenia w programie, ktorym nagrywasz.
 
Ok, tylko jak mu (pingwinowi) powiedzieć, że nagrywam z tej a nie innej karty? Już było dobrze - skompilowałem ALSE z obsługą obu kart (moduły dla SiS\\'a i SB Live) i po wykonaniu alsaconfig i skonfigurowaniu SiS\\'a w słuchawkach był dzwiek (podłączone do zintegrowanej) i mikrofon reagował - no bo było słychać w słuchawkach szuny jak się go tykało palcem. Czar prysł po ponownym uruchomieniu kompa - w systemie jest teraz jedna karta, SB Live, a po konfiguracji alsaconf SiS\\'a alsamixer się nie uruchamia wychodząc z błędem.

Czekam na jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam,
Bergo.

Mój modprobe.conf:

#alias snd-card-0 snd-intel8x0
#install snd-intel8x0 /sbin/modprobe --ignore-install snd-intel8x0 && /usr/sbin/alsactl restore >/dev/null 2>&1 || :
#remove snd-intel8x0 { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || : ; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-intel8x0
alias usb-controller ohci-hcd

# --- BEGIN: Generated by ALSACONF, do not edit. ---
# --- ALSACONF verion 1.0.8 ---
alias snd-card-0 snd-intel8x0
alias sound-slot-0 snd-intel8x0
# --- END: Generated by ALSACONF, do not edit. ---

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-18, 09:00:06 »
2005-05-17 22:57:37 bergo napisał:

 > Ok, tylko jak mu (pingwinowi) powiedzieć, że nagrywam z tej a nie innej karty? Już było dobrze
W alsamixer masz mozliwosc ustawienia co jest zrodlem dzwieku (capture). Jednak niektore programy maja mozliwosc ustawienia dzwieku wprost (nazwa device\\'a).
 > - skompilowałem ALSE z obsługą obu kart (moduły dla SiS\\'a i SB Live) i po wykonaniu alsaconfig
 > i skonfigurowaniu SiS\\'a w słuchawkach był dzwiek (podłączone do zintegrowanej) i mikrofon
 > reagował - no bo było słychać w słuchawkach szuny jak się go tykało palcem. Czar prysł po
 > ponownym uruchomieniu kompa - w systemie jest teraz jedna karta, SB Live, a po konfiguracji
 > alsaconf SiS\\'a alsamixer się nie uruchamia wychodząc z błędem.
 > Mój modprobe.conf:
 >
 > #alias snd-card-0 snd-intel8x0
 > #install snd-intel8x0 /sbin/modprobe --ignore-install snd-intel8x0 && /usr/sbin/alsactl
 > restore >/dev/null 2>&1 || :
 > #remove snd-intel8x0 { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || : ; };
 > /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-intel8x0
 > alias usb-controller ohci-hcd
 >
 > # --- BEGIN: Generated by ALSACONF, do not edit. ---
 > # --- ALSACONF verion 1.0.8 ---
 > alias snd-card-0 snd-intel8x0
 > alias sound-slot-0 snd-intel8x0
 > # --- END: Generated by ALSACONF, do not edit. ---
 >
Ja w tym configu nie widze nic nt. drugiej karty. W dokumentacji alsy jest bardzo szczegolowo opisana konfiguracja dwoch kart, jesli nie idzie z automatu, napisz konfiguracje recznie.

jk33

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-18, 14:30:49 »
Proponuje poprostu zaladowac
recznie moduly do pierwszej i drugiej karty.

modprobe modul1 modul2

bergo

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-19, 00:03:29 »
> Ja w tym configu nie widze nic nt. drugiej karty. W dokumentacji alsy jest bardzo szczegolowo
 > opisana konfiguracja dwoch kart, jesli nie idzie z automatu, napisz konfiguracje recznie.

Istotonie - ten config jest dla jednej karty.

bobo

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-17, 17:08:24 »
Witam !!
Mam serwer w małej sieci , P-1 ,100Mhz z zainstalowanym Slackware 9.1 .Z serwerem łacze się przez putty z kompa w sąsiednim pokoju ,(serwer niema podłaczonej klawiatury ani monitora ) .Chciałbym ściągać na serwerze powiedzmy z ftp.icm.edu.pl pliki o wielkości 700Mb. Prubowałem tak : loguje się przez putty jako root , odpalam MC , z Mc loguje się na ftp.icm.edu.pl i ściągam jakiś plik - wszystko jest ok . Ale po wyłaczeniu putty przerywa ściąganie , chodzi mi oto abym mógł wyłączyć putty a serwer żeby dalej ściągał . Jeśli ktoś mógłby mi poradzić jak to zroboć , byłbym bardzo wdzięczny .
Pozdrawiam !!

oldgoj

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-17, 17:22:18 »
2005-05-17 17:08:24 bobo napisał:

> Witam !!
 > Mam serwer w małej sieci , P-1 ,100Mhz z zainstalowanym Slackware 9.1 .Z serwerem łacze się
 > przez putty z kompa w sąsiednim pokoju ,(serwer niema podłaczonej klawiatury ani monitora )
 > .Chciałbym ściągać na serwerze powiedzmy z ftp.icm.edu.pl pliki o wielkości 700Mb. Prubowałem
 > tak : loguje się przez putty jako root , odpalam MC , z Mc loguje się na ftp.icm.edu.pl i
 > ściągam jakiś plik - wszystko jest ok . Ale po wyłaczeniu putty przerywa ściąganie , chodzi mi
 > oto abym mógł wyłączyć putty a serwer żeby dalej ściągał . Jeśli ktoś mógłby mi poradzić jak to
 > zroboć , byłbym bardzo wdzięczny .
 > Pozdrawiam !!

Spróbuj tak:
wget &

Pozdrawiam -
Piotr Kiedrzyński

sauer

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-05-17, 17:33:40 »
> Spróbuj tak:
 > wget &
 
Polecam czytanie manuali (man wget) :

$ wget -b ...

jk33

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-05-17, 18:11:06 »
Zapoznaj sie ze screenem:

odpal:
screen   ->screen otworzy Ci nowy shell
odpal mc i zacznij sciagac
nacisnij Ctrl-A ctrl-D (lewy control)
screen odlacza wirtualny terminal,
ale programy pozostaja wlaczone.
wyloguj sie.

Aby przywrocic screena:
screen -r

wiecej informacji man screen.

pozdrawiam


bobo

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-05-20, 13:34:11 »
Witam !!
Jak wklepie :
wget ftp.icm.edu.pl/pub/linux/slackware/slackware-10.1-iso/slackware-10.1-install-d1.iso.asc &
Wywala :
[2] 16584

[1]+  Stopped                 wget ftp.icm.edu.pl/pub/linux/slackware/slackware-10.1-iso/slackware-10.1-install-d1.iso.asc

Jeśli wklepie tosamo , tylko bez znaku & na końcu zaczyna ściągać ( w sposób o jaki mi chodziło - w tle , to znaczy po wylogowaniu się nieprzerywa ściągania ). Wprawdzie niemam pojęcia dlaczego tak się dzieje , ale problem mam rozwiązany .
Wielkie dzięki za pomoc !!!
Pozdrawiam !! Bobo.

Xax79

  • Gość
Ściąganie na serwerze ???
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-05-20, 16:13:29 »
Tak czy inaczej zainteresuj sie programem 'screen'. Rewelacyjne narzedzie do tworzenia wirtualnych terminali, z ktorych mozna wychodzic (czyli inaczej zamknac bez zabijania potomnych procesow w nim uruchomionych) i powracac kiedy sie tylko chce.