Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Glowna petla zdarzen w GTK+  (Przeczytany 23316 razy)

SOPPLD

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« dnia: 2006-02-18, 18:35:30 »
Witam Forumowiczów...

Chcę tylko napisać, że jako użytkownik systemu linux, nie mam możliwości skorzystać z usług Centrów Certyfikacyjnych działających w Polsce.

Dwa Centra:
1. Certum
2. Sigillum
3. Signet od 16.12.2005 zawiesił wydawanie certyfikatów.

na moje zapytanie o możliwość kupienia urządzenia certyfikującego wraz z softem do składania podpisu i weryfikacji podpisów elektronicznych, działającego na platformie Linux.......
Uzyskałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości... I, że raczej nikt mi nie udostępni takiej możliwości.
Czyżby delikatna forma eliminacji systemu linux z rynku?? Zwłaszcza z urzędów... A może więcej?? Po prostu dyskryminacja uzytkowników systemu linux!!!!

Wynika z tego, że aby móc zweryfikować podpis elektroniczny złozony pod jakims plikiem, muszę kupić kompa z MS Windą, bo inaczej nie zweryfikuję ePodpisu w Centrum Certyfikacyjnym. Mam nadzieję, że kasę na takie zakupy dadzą mi ci którzy odpowiadają za prowadzenie praktyk dyskryminacyjnych!!!

Już widzę decyzje urzędów, nie honorujących podpisów elektronicznych złożonych innym softem niż wskazany przez centra certyfikacyjne i oparty na jedynie słusznym systemie....

I gdzie tu niby ta równość rozwiązań systemowych, gwarantowana ustawą o informatyzacji???
Czyżby B.Gates odwiedził Polskę w jakimś określonym celu?? Czy deklaracja Pana Dorn\\'a o modernizacji ustawy o informatyzacji była związana z wizytą...??

Czy ktoś już może starał się o podpis elektroniczny kwalifikowany ??? Ciekaw jestem wrażeń i zastosowanych rozwiązań..

de_laurent

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-18, 23:52:10 »
A pytales moze, co na to uokik?
http://www.uokik.gov.pl/

Ja tam nikogo nie podjudzam, ale moglby sie w koncu ktos tym \\"specjalistom od jednego systemu\\" dobrac do, za przeproszeniem, dupy.

SOPPLD

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-19, 00:11:11 »
2006-02-18 23:52:10 de_laurent napisał:

> A pytales moze, co na to uokik?
 > http://www.uokik.gov.pl/

Temat mam dopiero od 24 godzin, jeszcze nie wymyśliłem co dalej... Dzieki za sugestię...

 >
 > Ja tam nikogo nie podjudzam, ale moglby sie w koncu ktos tym \\"specjalistom od jednego
 > systemu\\" dobrac do, za przeproszeniem, dupy.
 >

Nie tylko \\"mogliby\\" ale moim zdaniem POWINNI... B ojakby nie patrzył to od 17 sierpnia 2006 r., rusza obowiązek obsługi klienta przez Urzędy i Instytucje państwowe za pomocą eDokumentów. A w takim obrocie niezbędny jest podpis elektroniczny kwalifikowany.
Obecna polityka Urzędów Certyfikacyjnych sprawi, że podatnicy zapłacą znów grubą kasę za realizację zapisu ustawy, napisanej przez parlamentarzystów pobierających apanaże z podatków... Urzędy będą miały raczej niewielki wybór rozwiązania. A w konsekwencji ten drobiazg sprawi, że jeszcze więcej pojawi się komputerów z MS Windows i MS Office, a zapłacą za to podatnicy. Średnia wartość inwestycji w soft MicroSoftu to około 2,5 tysiąca złotych od komputera. Bo przecież potrzeba jeszcze cały soft zabezpieczający komputer przed wszystkim co może mu zaszkodzić...
A kto wie czy za rok standardem nie stanie się VISTA, a wersje poprzednie zakończą swój żywot bez wsparcia. Ciekawe tylko kto ma zapłacić za kolejne modernizacje sprzętu pod kolejny wynalazek z Redmont.??? Mnie już kasa na podatki się skończyła......... :(

Ciekawe czy taki temat zainteresowałby media niezależne???

zombie82

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-18, 17:07:03 »
Witam!
Zwacam sie do prosba osób, ktore mialy styczność z programowaniem z uzyciem biblioteki GTK+.Pisząc programie natrafilem na problem, którego nie jestem w stanie rozwiązać.
Problem polega na tym, że po wywołaniu funkcji gtk_main() program obsługuje zdarzenia i czeka na wywołanie funkcji gtk_main_quit() i w tym czasie nie moge robic innych czynności w programie, a ja w tym czasie chciałbym odbierać w nieskończonej pętli i wpisywać tekst do komponentu tekstowego. Jeżeli uruchomiona jest gtk_main() to blokuje wszystko i jedynie moge obsługiwać zdarzenia.Z kolei jak nie uruchomione jest gtk_main() to nie moge obsłuzyc zdarzen?? Ktos zna jakies rozwiazanie tego problemu.
PS: Nie chce odbieranie danych wiązać z jakims przyciskiem.
Z góry dziekuje za kazdą pomoc

difrost

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-18, 18:31:17 »
2006-02-18 17:07:03 zombie82 napisał:

> Witam!
 > Zwacam sie do prosba osób, ktore mialy styczność z programowaniem z uzyciem biblioteki
 > GTK+.Pisząc programie natrafilem na problem, którego nie jestem w stanie rozwiązać.
 > Problem polega na tym, że po wywołaniu funkcji gtk_main() program obsługuje zdarzenia i czeka
 > na wywołanie funkcji gtk_main_quit() i w tym czasie nie moge robic innych czynności w
 > programie, a ja w tym czasie chciałbym odbierać w nieskończonej pętli i wpisywać tekst do
 > komponentu tekstowego. Jeżeli uruchomiona jest gtk_main() to blokuje wszystko i jedynie moge
 > obsługiwać zdarzenia.Z kolei jak nie uruchomione jest gtk_main() to nie moge obsłuzyc zdarzen??
 > Ktos zna jakies rozwiazanie tego problemu.
 > PS: Nie chce odbieranie danych wiązać z jakims przyciskiem.
 > Z góry dziekuje za kazdą pomoc


Witam

Przed rozpoczeciem gtk_main() tworz nowy watek, ktory bedzie obslugiwal tekst + ustaw mo odpowiedni detach state.

POZDRAWIAM

zombie82

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-18, 19:23:10 »
Dzieki Difrost za odpowiedź. Sorki, ale za bardzo nie wiem jak mógłbym to zrobić. Czy mógłbyś na prostym fragmencie programu podać jakieś przykładowe rozwiązanie. Z góry Ci dziekuje.

difrost

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-18, 20:02:33 »
2006-02-18 19:23:10 zombie82 napisał:

> Dzieki Difrost za odpowiedź. Sorki, ale za bardzo nie wiem jak mógłbym to zrobić. Czy mógłbyś na
 > prostym fragmencie programu podać jakieś przykładowe rozwiązanie. Z góry Ci dziekuje.


  pthread_t thread_id;

  pthread_create(&thread_id,NULL,&particleThread,NULL);
 
  gtk_main()


  pthread_cancel(thread_id);
  pthread_join(thread_id,NULL);
  return 0;

zombie82

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-18, 20:46:50 »
Jeszcze raz wielkie dzieki za tak szybko odpowiedź. Mam jeszcze jedną wielką prosbe czy mógłbyś przybliżyć działanie opisanych funkcji i parametrów. Bo rozumiem to tak, ze tworzony jest nowy wątek identyfikowany przez zmienna pthread i ten wątek bedzie się wykonywał niezależnie od uruchomienia funkcji gtk_main(). Ale teraz nie wiem gdzie mam umieścic poszczególne funkcje.Po uruchomieniu funkcji gtk_main() beda w programie przetwarzane zdarzenia, więc jak mam teraz czytac i wpisywać dane do komponentu tekstowego ?.Czy moga w atku uruchomić bez przeszkód kolejny raz funkcje gtk_main() ?? Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

difrost

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-18, 21:28:17 »
2006-02-18 20:46:50 zombie82 napisał:

> Jeszcze raz wielkie dzieki za tak szybko odpowiedź. Mam jeszcze jedną wielką prosbe czy mógłbyś
 > przybliżyć działanie opisanych funkcji i parametrów. Bo rozumiem to tak, ze tworzony jest nowy
 > wątek identyfikowany przez zmienna pthread i ten wątek bedzie się wykonywał niezależnie od
 > uruchomienia funkcji gtk_main(). Ale teraz nie wiem gdzie mam umieścic poszczególne funkcje.Po
 > uruchomieniu funkcji gtk_main() beda w programie przetwarzane zdarzenia, więc jak mam teraz
 > czytac i wpisywać dane do komponentu tekstowego ?.Czy moga w atku uruchomić bez przeszkód
 > kolejny raz funkcje gtk_main() ?? Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam


Hmmm... apropos pthread , itp.
http://linux.gery.pl/dzialy/programowanie/wstep/process
http://loqi01.eti.pg.gda.pl/pracownicy/macpi/info/SOLab/Linux-zarzadzanieprocesami.htm

i 873568355 podobnych stron!

zombie82

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-19, 00:11:17 »
Wiem, że czasami niektóre pytania dla doświadczonych programistów i uzytkowników linuxa okazuja się denerwujące oraz to, że tematy już gdzieś były przerabiane,ale prosze o wyrozumiałoś w końcu to jest forum #newbie, a taki własnie jestem :( W każdym razie dzieki za linki wiem juz w jakim kierunku mam podążać,a by rozwiązać ten nie lada dla mnie problem.

tomek14

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-02, 23:54:59 »
Witam!

(Wiem, ze to troche nie elegancko, ale inaczej sie nie da)

Wyslij mi wiadomosc na maila: tomcio-j@o2.pl to podesle ci troche materialow na temat programowania wielowatkowego. Ale ostrzegam, ze zanim zabierzesz sie do programowania wielowatkowego powinienes dobrze opanowac programwanie jednowatkowe ;-) (mowie z wlasnego doswiadczenia)

zombie82

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-13, 19:27:56 »
Za pomocą wątków udało mi sie rozwiąc opisywany problem.Dzieki za cenne wskazówli

etilen

  • Gość
Glowna petla zdarzen w GTK+
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-29, 10:40:04 »
Witam
Mam pytanko. Czy nie dało by się tego zrobic prosciej podpinając się pod odpowiedni sygnał pola tekstowego?
Np "active" czy "changed"

Pozdrawiam