Programowanie > C/C++ - GNOME/Gtk

Glowna petla zdarzen w GTK+

<< < (2/3) > >>

zombie82:
Dzieki Difrost za odpowiedź. Sorki, ale za bardzo nie wiem jak mógłbym to zrobić. Czy mógłbyś na prostym fragmencie programu podać jakieś przykładowe rozwiązanie. Z góry Ci dziekuje.

difrost:
2006-02-18 19:23:10 zombie82 napisał:

> Dzieki Difrost za odpowiedź. Sorki, ale za bardzo nie wiem jak mógłbym to zrobić. Czy mógłbyś na
 > prostym fragmencie programu podać jakieś przykładowe rozwiązanie. Z góry Ci dziekuje.


  pthread_t thread_id;

  pthread_create(&thread_id,NULL,&particleThread,NULL);
 
  gtk_main()


  pthread_cancel(thread_id);
  pthread_join(thread_id,NULL);
  return 0;

zombie82:
Jeszcze raz wielkie dzieki za tak szybko odpowiedź. Mam jeszcze jedną wielką prosbe czy mógłbyś przybliżyć działanie opisanych funkcji i parametrów. Bo rozumiem to tak, ze tworzony jest nowy wątek identyfikowany przez zmienna pthread i ten wątek bedzie się wykonywał niezależnie od uruchomienia funkcji gtk_main(). Ale teraz nie wiem gdzie mam umieścic poszczególne funkcje.Po uruchomieniu funkcji gtk_main() beda w programie przetwarzane zdarzenia, więc jak mam teraz czytac i wpisywać dane do komponentu tekstowego ?.Czy moga w atku uruchomić bez przeszkód kolejny raz funkcje gtk_main() ?? Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

difrost:
2006-02-18 20:46:50 zombie82 napisał:

> Jeszcze raz wielkie dzieki za tak szybko odpowiedź. Mam jeszcze jedną wielką prosbe czy mógłbyś
 > przybliżyć działanie opisanych funkcji i parametrów. Bo rozumiem to tak, ze tworzony jest nowy
 > wątek identyfikowany przez zmienna pthread i ten wątek bedzie się wykonywał niezależnie od
 > uruchomienia funkcji gtk_main(). Ale teraz nie wiem gdzie mam umieścic poszczególne funkcje.Po
 > uruchomieniu funkcji gtk_main() beda w programie przetwarzane zdarzenia, więc jak mam teraz
 > czytac i wpisywać dane do komponentu tekstowego ?.Czy moga w atku uruchomić bez przeszkód
 > kolejny raz funkcje gtk_main() ?? Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam


Hmmm... apropos pthread , itp.
http://linux.gery.pl/dzialy/programowanie/wstep/process
http://loqi01.eti.pg.gda.pl/pracownicy/macpi/info/SOLab/Linux-zarzadzanieprocesami.htm

i 873568355 podobnych stron!

zombie82:
Wiem, że czasami niektóre pytania dla doświadczonych programistów i uzytkowników linuxa okazuja się denerwujące oraz to, że tematy już gdzieś były przerabiane,ale prosze o wyrozumiałoś w końcu to jest forum #newbie, a taki własnie jestem :( W każdym razie dzieki za linki wiem juz w jakim kierunku mam podążać,a by rozwiązać ten nie lada dla mnie problem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej