Nowe posty

Autor Wątek: Błąd z urządzeniami przy instalacji Mandrivy 2006  (Przeczytany 1418 razy)

droida

  • Gość
Błąd z urządzeniami przy instalacji Mandrivy 2006
« dnia: 2006-02-14, 19:16:37 »
Witam.
Mam problem z GNOME. Przez przypadek podczas instalacji język został ustawiony na angielski, teraz kiedy wszystko działa chciałabym zmienić go na polski ale niestety nie moge znależć tej opcji. Proszę o pomoc...gdzie to się znajduje żeby mieć wreszcie wszystko po polsku?? Wiem że jest to gdzieś w konfiguracji...ale tam nie moge tego znależć :/.
Z góry dziękuje.
droida

jk33

  • Gość
Błąd z urządzeniami przy instalacji Mandrivy 2006
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-14, 19:43:28 »
AFAIR w ustawieniach gnoma nie ma
ustawień języka (jest układ klawiatury)

Aby spolonizwać gnoma musisz:
1)spolonizowac cały system
(poszukaj instrukcji dla Twojej dystrybucji,
zazwyczaj będzie to wpisanie w
/etc/profile
export LANG=pl_PL
export LC_ALL=pl_PL
2) Ustawić język dla danego uzytkownika
wpisać te dwie linijki do ~/.bash_profile

pozdrawiam

Pocz

  • Gość
Błąd z urządzeniami przy instalacji Mandrivy 2006
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-14, 17:04:30 »
Tak, jak w temacie: Instalując Mandive 2006 Free w pewnym momencie pisze, że wykryło dwa interfejsy i pyta, czy mam więcej. Problem w tym, ze gdy klikam, ze nie i dalej, wywala błąd:

"Wystąpił bład- nie znaleziono urządzeń, na których można utworzyć nowe systemy plików. Sprawdź sprzęt by wykryćprzyczynę błedu."

Sprawdzałam, ale wg Widnowsa oprócz tych dwóch kontrolerów (bo o to chyba chodzi?), mam jeszcze cztery inne oznaczone jako 2x Podstawowy kanał IDE i 2x Pomocniczy kanał IDE, a nic więcej nie mogę się o nich dowiedzieć. O co chodzi?
Z góry dzięki.

Pocz

  • Gość
Błąd z urządzeniami przy instalacji Mandrivy 2006
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-14, 19:06:28 »
Dodam jeszcze, że mam dwa procesory Intel Pentium 4 po 3 GHz i dyski Samsunga SP4002H i WDC WD16.
Jeżeli trzeba więcej danych, proszę pisać.