Nowe posty

Autor Wątek: karta dzwiękowa  (Przeczytany 614 razy)

sammael

  • Gość
karta dzwiękowa
« dnia: 2006-02-13, 14:04:40 »
Witam! zainstalowalem sobie Mplayera. Wszystko jest cacy programik działa ale kiedy chce załadowac jakikolwiek film wyskakuje mi błąd:
Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.  
Nie wiem co mam zrobić.Nikt jak dotychczas nie potrafił mi pomoc. Licze na was. Z gory dziekuje

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
karta dzwiękowa
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-13, 14:25:18 »
2006-02-13 14:04:40 sammael napisał:

> Witam! zainstalowalem sobie Mplayera. Wszystko jest cacy programik działa ale kiedy chce
 > załadowac jakikolwiek film wyskakuje mi błąd:
 > Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.  
 > Nie wiem co mam zrobić.Nikt jak dotychczas nie potrafił mi pomoc. Licze na was. Z gory dziekuje

Nie jest to może taka pomoc, o jaką ci chodzi, ale jak nic innego nie pomoże, to polecam ci GeexBox-a. Jest to bardzo fajna minidystrybucja zbudowana na Mplayerze i u mnie spisuje się bez zarzutów - 0 [zero] konfigurowania, 0 zabawy ze sterownikami i kodekami działa od razu tak jak trzeba - i chyba o to chodzi. Można ją zainasttalować, jak również używać jako livecd - nawet wtedy nie zajmuje napędu, po uruchomieniu wypluwa płytkę.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Xax79

  • Gość
karta dzwiękowa
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-13, 15:15:20 »
2006-02-13 14:04:40 sammael napisał:

> Witam! zainstalowalem sobie Mplayera. Wszystko jest cacy programik działa ale kiedy chce
 > załadowac jakikolwiek film wyskakuje mi błąd:
 > Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.  
 > Nie wiem co mam zrobić.Nikt jak dotychczas nie potrafił mi pomoc. Licze na was. Z gory dziekuje

W konfiguracji mplayera, w zakladce Video masz liste sterwonikow, ktorys powinien zaskoczyc.

sammael

  • Gość
karta dzwiękowa
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-14, 22:10:56 »
Spoko jeden ze sterownikow zadzialal fimy chodza napisy sa ale obraz minimalnie sie przycina i jest strasznie maly nawet kiedy biore ekran na full.Zmiana parametrow wyswietlania nic nie pomaga.pomozcie prosze

chmooreck

  • Gość
karta dzwiękowa
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-14, 23:58:59 »
jakie masz dostepne sterowniki ?

lunatyk

  • Gość
karta dzwiękowa
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-04, 13:46:38 »
ja wlasnie posidam ten sam problem. mplayer chodzil mi znakomicie napisy byly czczionka polska elegancko ale po zainstalowaniu sterownikow do k.graficznej (ati) przestaly dzialac filmy. Probowalem wszystkie mozlie sterowniki mplayera (mplayer -vo xxx) i albo nie ma obrazu albo sa krzaki albo  film dziala klatka po klatce. Co robic ??

lunatyk

  • Gość
karta dzwiękowa
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-04, 14:24:19 »
czesciowo juz poradzilem sobie z tym problemem, zapomnialem ze mialem w configu wymuszanie, tylko teraz mam problem bo filmy sa bardzo zwezone w malenkim kwadraciuku, nawet jak jes na pelnym ekranie i dziwne jest to ze nie dziala parametr fs (full screen) wczesniej dzialal tylko musze uzywac vm, ale jak rozciagnoc ten obraz do normalnego rozmiaru oto jest pytanie, usuwalem nawet stary config ale to nic nie pomoglo

j3drek

  • Gość
karta dzwiękowa
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-04, 16:05:47 »
2006-05-04 14:24:19 lunatyk napisał:

> czesciowo juz poradzilem sobie z tym problemem, zapomnialem ze mialem w configu wymuszanie,
 > tylko teraz mam problem bo filmy sa bardzo zwezone w malenkim kwadraciuku, nawet jak jes na
 > pelnym ekranie i dziwne jest to ze nie dziala parametr fs (full screen) wczesniej dzialal tylko
 > musze uzywac vm, ale jak rozciagnoc ten obraz do normalnego rozmiaru oto jest pytanie, usuwalem
 > nawet stary config ale to nic nie pomoglo

sprawdz:

$mplayer -vo help -ao help

uzyskasz liste sterownikow A/V
najlepiej uzyj xv jako wyjscia video

$mplayer -vo xv -ao alsa /jakis/film

mirak

  • Gość
karta dzwiękowa
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-05, 08:11:29 »
mialem kiedys podobny problem (nie dzialajacy fulscreen).
pomoglo mi wtedy takie cos:

modprobe intel-agp

(mam zintegrowana karte graficzna Intela)

Stanow

  • Gość
karta dzwiękowa
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-13, 08:54:02 »
Płyta A7N8X-XE Mandrake 10.0
ALSA nie widzi zintegrowanej karty dżeiękowej.Wyświetla komunikat że karta dżwiękowa jest niepodłączona.
lspci podaje adres i okeśla kartę jako nieznaną.
Może Ktoś pomoże?