Nowe posty

Autor Wątek: Mplayer+Filmy=problem  (Przeczytany 4269 razy)

maryousz

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« dnia: 2006-02-13, 15:55:23 »
Witam!
Moj sprzet to Asus K8N4-E, Sempron 3000+ 64bit, radeon x600pro, 2x512DDR kingston, hdd120GB, cd-rw.
Wydzielilem partycje z istaniejacych(teraz mam 2xNTFS, 1xFAT32 i 1x ext3(2,9giga))
Oczywiscie na tej ostatniej zainstalwoana jest Mandriva 2006 free 64bit (obok Windowsa Xp).
Moje pytania:
1. Czy przy takiej ilosci Ramu, ktora posiadam potrzebna jest partycja swap(narazie nie widze problemow w funkcjonowaniu systemu ale czy gdybym ja mial to roznica bylaby wyczowalna?).
Czy tak czy nie, prosze o opis jak zrobic zeby linux zaczal z niej korzystac gdy ja stworze pod Windowsem za pomoca Partytion Magic 8. Jak sie tworzy plik swap na / to wiem bo znazlem opis na tym forum, ale czy gdy uzywa sie tego pliku wymiany to wydajnosc jest duzo nizsza w porownaniu gdybym mial partyjce SWAP?

2. Czy mozna i jak zrobyc \\"myk\\" taki, ze klikajac na katalog home bede wchodzil na partycje FAT32? Krotko mowiac jak zmienic lokalizaje katalogu home? Wydaje mi sie, ze to mozliwe gdyz w opisach na forum odnosnie podzialu na partycje zalecane jest tworzenie trzech partycji:dla / , home i SWAP.

Prosze o szczegolowe (lopatologicze) intrukcje:)
Pozdrawiam
Mariusz

Frank

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-13, 20:43:16 »
Moim skromnym zdaniem:
1. Swap jest Ci całkowicie zbędny.
2. Home na partycji Fat32 to nieporozumienie.

chmooreck

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-13, 22:29:00 »
2006-02-13 20:43:16 Frank napisał:

 > 2. Home na partycji Fat32 to nieporozumienie.
...ze wzgledu na brak obslugi uprawnien...

jesli masz na tym facie jakies dane, ktore chcesz wspoldzielic miedzy wszystkimi uzytkownikami, to lepiej podmountuj ta partycje gdzies indziej (np. /mnt/dysk_d) i W katalogach domowych uzytkownikow utworz do niego linki (ln)...

sammael

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-13, 14:04:40 »
Witam! zainstalowalem sobie Mplayera. Wszystko jest cacy programik działa ale kiedy chce załadowac jakikolwiek film wyskakuje mi błąd:
Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.  
Nie wiem co mam zrobić.Nikt jak dotychczas nie potrafił mi pomoc. Licze na was. Z gory dziekuje

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-13, 14:25:18 »
2006-02-13 14:04:40 sammael napisał:

> Witam! zainstalowalem sobie Mplayera. Wszystko jest cacy programik działa ale kiedy chce
 > załadowac jakikolwiek film wyskakuje mi błąd:
 > Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.  
 > Nie wiem co mam zrobić.Nikt jak dotychczas nie potrafił mi pomoc. Licze na was. Z gory dziekuje

Nie jest to może taka pomoc, o jaką ci chodzi, ale jak nic innego nie pomoże, to polecam ci GeexBox-a. Jest to bardzo fajna minidystrybucja zbudowana na Mplayerze i u mnie spisuje się bez zarzutów - 0 [zero] konfigurowania, 0 zabawy ze sterownikami i kodekami działa od razu tak jak trzeba - i chyba o to chodzi. Można ją zainasttalować, jak również używać jako livecd - nawet wtedy nie zajmuje napędu, po uruchomieniu wypluwa płytkę.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Xax79

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-13, 15:15:20 »
2006-02-13 14:04:40 sammael napisał:

> Witam! zainstalowalem sobie Mplayera. Wszystko jest cacy programik działa ale kiedy chce
 > załadowac jakikolwiek film wyskakuje mi błąd:
 > Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.  
 > Nie wiem co mam zrobić.Nikt jak dotychczas nie potrafił mi pomoc. Licze na was. Z gory dziekuje

W konfiguracji mplayera, w zakladce Video masz liste sterwonikow, ktorys powinien zaskoczyc.

sammael

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-14, 22:10:56 »
Spoko jeden ze sterownikow zadzialal fimy chodza napisy sa ale obraz minimalnie sie przycina i jest strasznie maly nawet kiedy biore ekran na full.Zmiana parametrow wyswietlania nic nie pomaga.pomozcie prosze

chmooreck

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-14, 23:58:59 »
jakie masz dostepne sterowniki ?

lunatyk

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-04, 13:46:38 »
ja wlasnie posidam ten sam problem. mplayer chodzil mi znakomicie napisy byly czczionka polska elegancko ale po zainstalowaniu sterownikow do k.graficznej (ati) przestaly dzialac filmy. Probowalem wszystkie mozlie sterowniki mplayera (mplayer -vo xxx) i albo nie ma obrazu albo sa krzaki albo  film dziala klatka po klatce. Co robic ??

lunatyk

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-05-04, 14:24:19 »
czesciowo juz poradzilem sobie z tym problemem, zapomnialem ze mialem w configu wymuszanie, tylko teraz mam problem bo filmy sa bardzo zwezone w malenkim kwadraciuku, nawet jak jes na pelnym ekranie i dziwne jest to ze nie dziala parametr fs (full screen) wczesniej dzialal tylko musze uzywac vm, ale jak rozciagnoc ten obraz do normalnego rozmiaru oto jest pytanie, usuwalem nawet stary config ale to nic nie pomoglo

j3drek

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-05-04, 16:05:47 »
2006-05-04 14:24:19 lunatyk napisał:

> czesciowo juz poradzilem sobie z tym problemem, zapomnialem ze mialem w configu wymuszanie,
 > tylko teraz mam problem bo filmy sa bardzo zwezone w malenkim kwadraciuku, nawet jak jes na
 > pelnym ekranie i dziwne jest to ze nie dziala parametr fs (full screen) wczesniej dzialal tylko
 > musze uzywac vm, ale jak rozciagnoc ten obraz do normalnego rozmiaru oto jest pytanie, usuwalem
 > nawet stary config ale to nic nie pomoglo

sprawdz:

$mplayer -vo help -ao help

uzyskasz liste sterownikow A/V
najlepiej uzyj xv jako wyjscia video

$mplayer -vo xv -ao alsa /jakis/film

mirak

  • Gość
Mplayer+Filmy=problem
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-05-05, 08:11:29 »
mialem kiedys podobny problem (nie dzialajacy fulscreen).
pomoglo mi wtedy takie cos:

modprobe intel-agp

(mam zintegrowana karte graficzna Intela)