Nowe posty

Autor Wątek: Slackware nie startuje  (Przeczytany 9244 razy)

kaj-kondrat

  • Gość
Slackware nie startuje
« dnia: 2006-02-13, 08:24:41 »
Cze wam mam problem otużmam Aurox 10.0 i kerenel 2.6.7 alsa 1.0.5 i linux mi wykrywa 2 kardty dźwiękowe . i nie ma dźwięku (mam SB live! 5.1 , i instel ... [chyba jest zintegorwana na do płyty] system używa niewłaśiwej karty dźwiękowej (intel ..... ) jak tą katę usunać ? To samo zadażyło mi sie na suse 9.2 ale tam dało się normalnie usunąć w cetrum strowania niewałaciwą kartę i wszystko działało . Zauważyłem też że systemy używają niewałasiciwą katę na kernelach 2.6.x .
A gdy zainstaluje najnowesze drivery lib , tool , oss alsy to pizę że brak dstępu do użądzenia . W auroxie niema pliku modules. więc nie ma mjak edytować .
Proszę o szybką odp. z góry dzięki.

Dulek

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-13, 09:10:16 »
Poczytaj instrukcje dobiosu i wylaczysz tego dziada z plyty ... najprawdopodobniej wstanie ci wtedy sb

Dulek

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-13, 09:11:55 »
Nie ma modules.conf bo przejelo funkcje tego konfiga modprobe.conf :P

kaj-kondrat

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-13, 21:11:54 »
2006-02-13 09:11:55 duliq napisał:

> Nie ma modules.conf bo przejelo funkcje tego konfiga modprobe.conf :P

Domyśliłem siętego i prubowałęm zamienić karty na ); SB live ! na 1: była instela i dalej nie było dźwięku a jak sprubowałęm usunąć intela to przy każdym uruchomieniu wyskakiwał że nie ma dostępu do użądzenia

kaj-kondrat

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-13, 21:13:05 »
2006-02-13 21:11:54 kaj-kondrat napisał:

> 2006-02-13 09:11:55 duliq napisał:
 >
 > > Nie ma modules.conf bo przejelo funkcje tego konfiga modprobe.conf :P
 >
 > Domyśliłem siętego i prubowałęm zamienić karty na ); SB live ! na 1: była instela i dalej nie
 > było dźwięku a jak sprubowałęm usunąć intela to przy każdym uruchomieniu wyskakiwał że nie ma
 > dostępu do użądzenia
 a jak jesteście tacy mądrzy to powiedzcie jak sknofigurować  modules.conf

Disc

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-13, 00:26:43 »
Witajcie,
Mam problem, chciałbym zainstalować Slacka 10.0, bez Xów, na komputerku pokroju
CPU: Pentium S - 110 MHz
Ram: 32MB Simm
Bios ma funkcję bootowania z CD, i gdy ustawimy opcję by CD było czytane jako pierwsze, a w napędzie znajduje sie Slack cd1,
gdy przychodzi do ładowania systemu, CDrom zakręci płyta i wywali błąd. Nawet nie pokaże się napis " boot: " jak to zazwyczaj ma miejsce. CDrom czyta płyty ok bez problemu, podobnie ta pluyta także jest sprawna, gdyż wczoraj z tej plyty na tym samym CDROM instalowałem slacka na innym kompie i wszystko grało jak należy. Kontynuując rozważania na temat jak tu postawić na tym linux'a stwierdziłem, że odpale system z dyskietki startowej slacka i wówczas odpalę ręcznie program instalujący. To niestety mi się nie udało. System uruchomiłem, podmontowałem dysk, następnie chroot, po czym podmontowałem płytę, ale niestety nie udało mi się znaleźć sposobu na odpalenie instalatora. Jeśli chodzi o start z CD to opcja ta działa np dla płyty z WIN98.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki...
Pozdrawiam
DiSC

jezior

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-13, 09:20:16 »
2006-02-13 00:26:43 Disc napisał:

Jeśli chodzi o start z CD to opcja ta działa np
 > dla płyty z WIN98.
 > Bardzo proszę o jakieś wskazówki...
 > Pozdrawiam
 > DiSC

A cdrom nie jest przypadkiem z tych starych? Stare cdrom (ja mam jakiesgos szajsunga 8x) nie potrafia czytac plyt 700MB. Windows jest napewno na plycie 650MB (zakladam ze plytka windows jest orginalna?)

Disc

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-13, 11:59:39 »
2006-02-13 09:20:16 jezior napisał:

> 2006-02-13 00:26:43 Disc napisał:
 >
 > Jeśli chodzi o start z CD to opcja ta działa np
 >  > dla płyty z WIN98.
 >  > Bardzo proszę o jakieś wskazówki...
 >  > Pozdrawiam
 >  > DiSC
 >
 > A cdrom nie jest przypadkiem z tych starych? Stare cdrom (ja mam jakiesgos szajsunga 8x) nie
 > potrafia czytac plyt 700MB. Windows jest napewno na plycie 650MB (zakladam ze plytka windows
 > jest orginalna?)



CDrom, jak wspomniałem, nie jest przyczyną, gdyż jak napisałem, instalowałem na tym napędzie z tą samą płytą Slackware na innym kompie i działało. Bardziej interesowałaby mnie opcja jak uruchomić instalatora Slackware po ręcznym podmontowaniu w systemie uruchamianym z dyskietki. Żaden z posiadanych przezemnie linuxów na CD nie chce zastartować na tej konfiguracji sprzętowej. Pomóżcie, bo kończą mi się pomysły.

jezior

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-13, 13:02:37 »
2006-02-13 11:59:39 Disc napisał:


 > CDrom, jak wspomniałem, nie jest przyczyną, gdyż jak napisałem, instalowałem na tym napędzie z
 > tą samą płytą Slackware na innym kompie i działało.

Nie doczytalem dokladnie, sorki ;-)

 > Bardziej interesowałaby mnie opcja jak
 > uruchomić instalatora Slackware po ręcznym podmontowaniu w systemie uruchamianym z dyskietki.
 > Żaden z posiadanych przezemnie linuxów na CD nie chce zastartować na tej konfiguracji
 > sprzętowej. Pomóżcie, bo kończą mi się pomysły.

1. bootujesz z dyskietki
2. montujesz cd w dajmy na to /mnt/cd
3. chrootujesz cd: chroot /mnt/cd
4.partucjonujesz jesli tego jeszcze nie zrobiles: cfdisk /dev/hdX (X nr dysku)
4. odpalasz: setup

i instalujesz.
Jesli na jakimkolwiek kroku sie "wywali" daj znac z dokladnym blędem "wywalenia"

Disc

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-13, 16:09:08 »
>
 > 1. bootujesz z dyskietki
 > 2. montujesz cd w dajmy na to /mnt/cd
 > 3. chrootujesz cd: chroot /mnt/cd
 > 4.partucjonujesz jesli tego jeszcze nie zrobiles: cfdisk /dev/hdX (X nr dysku)
 > 4. odpalasz: setup
 >
 > i instalujesz.
 > Jesli na jakimkolwiek kroku sie "wywali" daj znac z dokladnym blędem
 > "wywalenia"



Wykrzacza sie - nie chce sie chrootować, gdyż na cd nie może znaleźć katalogu /bin/bash.
 
Można mnie złapać także na gg: 5207014

jezior

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-02-13, 17:04:37 »
2006-02-13 16:09:08 Disc napisał:


 > Wykrzacza sie - nie chce sie chrootować, gdyż na cd nie może znaleźć katalogu /bin/bash.

Nie do konca dobrze Ci doradzilem :D

 > Można mnie złapać także na gg: 5207014

Forum sluzy nie tylko Tobie ale rowniez tym, ktorzy kiedys beda mieli podobne problemy. Zapomnij o gg.

Ale do rzeczy:

Potrzebujesz 4 dyskietek( mowie oczywiscie caly czas o slackware):
boot
root
install1
install2

Kolejnosc jak nastepuje ;-)
1. ladujemy dyskietko po kolei
2. po zaladowaniu 4 dyskietki masz dostepny instalator
3. montujesz cd w /dajmy na to /mnt/cd
4. w instalatorze w opcji "select install media" wybierasz 4 "install from pre-mounted directory"

A dalej to juz jak z plyty ;-)
Ech musialem sobie odswiezyc instalke slackware, dawno to robilem  :D

Ps. Napewno Ci sie przyda ;-)
http://www.slackbook.org/html/book.html#AEN1035

Disc

  • Gość
Slackware nie startuje
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-02-16, 21:58:33 »
OK dzięki wielkie za pomoc, jak się okazało komputer ten był zbyt słaby aby pociągnąć routing pakietów z ra0 na eth0 :)