Nowe posty

Autor Wątek: platforma AMD i Debian?  (Przeczytany 1290 razy)

kulcikriu

  • Gość
platforma AMD i Debian?
« dnia: 2006-02-13, 14:53:02 »
Witam! Mam takowy problem, potrzebuje wazne dane z komputera w sieci na ktorym jest Win2000, musze je przenies na laptop z Mandrakiem 9.1, niestety nie mam sprawnego napedu CD/DVD i nie ma mozliwosci by ta sytuacja sie zmienila, nie mam tez stacji dyskietek, wiec chcialem to przeslac przez siec. Ale nie potrafie. W linuxie mam LinNeighborhood ktory \\"widzi\\" wszystkie komputery w sieci (reszta tez ma Win2k) ale nie widzi udotepnionych zasobow :( Gdy np w konquerorze wpisuje SMB:/// to odnajduje mi moja grupe robocza, po kliknieci na niej zada autoryzacji (login i haslo) cokolwiek tam nie wpisze jest bledne. Jakies pomysly?

Xax79

  • Gość
platforma AMD i Debian?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-13, 15:12:37 »
Multum + 1. Oto jeden z nich (wymagana wiedza - 0).

Na linuksie uruchamiasz daemona sshd dzieki czemu bedziesz sie mogl na nim zdalnie zalogowac.

Teraz na winde sciagasz pogramik co sie zowie winscp (wpisz to w google). Program ten umozliwi Ci dostep do zasobow kompa z linuksem poprzez protokol ssh (prawa dostepu takie jak uzytkownika na ktorego sie logujesz).
Interfejs ma niezwykle podobny do total commandera, poradzisz sobie bez trudu.

a_gatka

  • Gość
platforma AMD i Debian?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-13, 13:54:47 »
Witam!  Potrzebuję stabilnego systemu o wysokim poziomie bezpieczeńswa w celu stworzenia serwera LAMP. Jak myslicie co w takim razie bedzie lepsze - Debian czy Slack? Taką samą platformę chciałabym założyć w domu (do pracy) jednak korzystają z niej również inni. Domowy komputer ma procka AMD i Neo jako łącze. Czy mogą być problemy z takim sprzętem przy tych systemach? Z góry dzięki za szybką odpowiedź na moje pytania.

kfiaciarka

  • Gość
platforma AMD i Debian?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-13, 19:31:05 »
2006-02-13 13:54:47 a_gatka napisał:

> Witam!  Potrzebuję stabilnego systemu o wysokim poziomie bezpieczeńswa w celu stworzenia serwera
 > LAMP. Jak myslicie co w takim razie bedzie lepsze - Debian czy Slack? Taką samą platformę
 > chciałabym założyć w domu (do pracy) jednak korzystają z niej również inni. Domowy komputer ma
 > procka AMD i Neo jako łącze. Czy mogą być problemy z takim sprzętem przy tych systemach? Z góry
 > dzięki za szybką odpowiedź na moje pytania.
amd64? debian jest ok:)