Nowe posty

Autor Wątek: mp3 -> amr , wav  (Przeczytany 439 razy)

PrezeSik

  • Gość
mp3 -> amr , wav
« dnia: 2006-02-11, 11:49:52 »
Witajcie,
jestem totalnym new-bie w temacie, jedyne co używałem to Knoppix w wersji 3.3 i 3.7. Chwile na tym działałem ale coś spowodowalo ze znowu usiadłem na windzie. Teraz mam kolejne podejście do linuxa, ale jest jeden problem.
Mój komputer ma dwie karty sieciowe. Jedna jest wbudowana w płytę główna, druga to bezprzewodowa firmy Planet. Pierwszej używamy do internetu, drugiej do sieci domowej, mianowicie dziele łącze dla laptopa. W win XP nie było z tym żadnych problemów jednak podejrzewam, że w Linuxie już będą kłopoty żeby coś takiego zrobi a więc po prostu dzielic lacze...
Powiedzcie mi, czy idzie coś takiego zrobic chociazby na tym Knoppixie w którym jako tako się poruszam... jeśli jest do tego jakiś manual (kiedyś widziałem manual do konfiguracji bezprzewodowej karty) to chętnie bym z niego skorzystał.
Pozdrawiam.

bzyyczek

  • Gość
mp3 -> amr , wav
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-11, 12:23:54 »
2006-02-11 11:49:52 PrezeSik napisał:

> Witajcie,
 > jestem totalnym new-bie w temacie, jedyne co używałem to Knoppix w wersji 3.3 i 3.7. Chwile na
 > tym działałem ale coś spowodowalo ze znowu usiadłem na windzie. Teraz mam kolejne podejście do
 > linuxa, ale jest jeden problem.
 > Mój komputer ma dwie karty sieciowe. Jedna jest wbudowana w płytę główna, druga to
 > bezprzewodowa firmy Planet. Pierwszej używamy do internetu, drugiej do sieci domowej,
 > mianowicie dziele łącze dla laptopa. W win XP nie było z tym żadnych problemów jednak
 > podejrzewam, że w Linuxie już będą kłopoty żeby coś takiego zrobi a więc po prostu dzielic
 > lacze...
 > Powiedzcie mi, czy idzie coś takiego zrobic chociazby na tym Knoppixie w którym jako tako się
 > poruszam... jeśli jest do tego jakiś manual (kiedyś widziałem manual do konfiguracji
 > bezprzewodowej karty) to chętnie bym z niego skorzystał.
 > Pozdrawiam.

Zobacz, moze Ci się z pomoca tego uda: http://wiki.cdlinux.pl/index.php/Konfiguracja_WiFi

PrezeSik

  • Gość
mp3 -> amr , wav
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-11, 13:30:58 »
Okej, będę probowal niedlugo.

PrezeSik

  • Gość
mp3 -> amr , wav
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-11, 15:51:30 »
2006-02-11 13:30:58 PrezeSik napisał:

> Okej, będę probowal niedlugo.

Jeszcze jedno:
czy w ogóle da radę zrobic aby przez Linuxa udzielic lacza np. Windzie XP? To wazne bo glowny powod abym sie przesiadl na linuxa.

zebra

  • Gość
mp3 -> amr , wav
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-11, 16:08:05 »
2006-02-11 15:51:30 PrezeSik napisał:

> 2006-02-11 13:30:58 PrezeSik napisał:
 >
 > > Okej, będę probowal niedlugo.
 >
 > Jeszcze jedno:
 > czy w ogóle da radę zrobic aby przez Linuxa udzielic lacza np. Windzie XP? To wazne bo glowny
 > powod abym sie przesiadl na linuxa

Czy wiesz, że większość serwerów i routerów działa na linuksie.? wiec się napewno da. Robisz routing i to wszystko. Wiekszość dystrybucji pozwala to zrobic w trybie graficznym, i na zwykłe udostępnienie netu to wystarczy.

PrezeSik

  • Gość
mp3 -> amr , wav
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-11, 17:24:49 »
Oczywiście zdaje sobie z tego co napisales, ale chcialem sie upewnic zeby nie robic tego na marne. skoncze zgrywac pliki i bede instalowal. mam nadzieje ze pomozecie mi potem ze skonfigurowaniem sieci.
Pozdrawiam.

stoper4

  • Gość
mp3 -> amr , wav
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-11, 08:39:00 »
Siemka.
1.Znacie jakis program pod lin  zeby przerobic mp3 na amr lub wav (z lini polecen duzo miejsca zajmuje, dźwiek ma być nie do kompa tylko do komórki)
2. jak chcem zainstalowac xmmsa z rpm to pisze "Niektóre z wybranych pakietów nie mogą zostać zainstalowane:
xmms-1.2.10-1.src (z powodu niesatysfakcjonującego pakietu mikmod)"
klikam dalej i nie ma
dsitro: mdv06
Prosze o pomoc ;]