Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Poważny problem z KDE w GENTOO  (Przeczytany 12866 razy)

ANTAL

  • Gość
Poważny problem z KDE w GENTOO
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-02-12, 00:24:55 »
> czy ta partycja nie byla przypadkiem montowana
 > przez
 > mount -t jakis_tam_fs /dev/hdx /home/$Twoj_login ?? ;> bo jesli tak lub podobnie to masz po
 > plikach ;]
 >
 > P.S. sory ze tak kilka postow pod soba ale jakos nie widze nigdzie opcji edytuj swojego posta
 > ;]

Nie. Ta partycja była wpisana w fstab-ie. To jest partycja fat32, która tam zawsze była zadeklarowana, tyle, że nadałem jej dodatkowo rw, bo na niej zapisuję i z niej pliki z Mayi 3D, GIMPA, Worda... to jest po prostu magazyn plików, bez jakichkolwiek wykonywalnych (.exe itd..). Z tej partycji korzystamy z żoną i córką, czyli wszyscy troje mamy do niej prawo...

ANTAL

  • Gość
Poważny problem z KDE w GENTOO
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-02-12, 00:28:15 »
Zresztą jest na innym dysku.

pilgrim

  • Gość
Poważny problem z KDE w GENTOO
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-02-12, 00:35:10 »
2006-02-12 00:24:55 ANTAL napisał:

>  > czy ta partycja nie byla przypadkiem montowana
 >  > przez
 >  > mount -t jakis_tam_fs /dev/hdx /home/$Twoj_login ?? ;> bo jesli tak lub podobnie to
 > masz po
 >  > plikach ;]
 >  >
 >  > P.S. sory ze tak kilka postow pod soba ale jakos nie widze nigdzie opcji edytuj swojego
 > posta
 >  > ;]
 >
 > Nie. Ta partycja była wpisana w fstab-ie. To jest partycja fat32, która tam zawsze była
 > zadeklarowana, tyle, że nadałem jej dodatkowo rw, bo na niej zapisuję i z niej pliki z Mayi 3D,
 > GIMPA, Worda... to jest po prostu magazyn plików, bez jakichkolwiek wykonywalnych (.exe itd..).
 > Z tej partycji korzystamy z żoną i córką, czyli wszyscy troje mamy do niej prawo...

ok rozumiem
teraz dopiero przeczytalem caly temat ;p
przekopiowales ?? dziala ??
czy jesli jako zwykly user (nie su) piszesz w konsoli np. kdm lub startkde (jak juz pisalem nie lubie kde takze jesli nie istnieje cos takiego jak startkde to tez nie bijcie) to czy dostajesz jakies errory procz tego ze /home nie istnieje ??

ANTAL

  • Gość
Poważny problem z KDE w GENTOO
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-02-12, 14:12:50 »
> ok rozumiem
 > teraz dopiero przeczytalem caly temat ;p
 > przekopiowales ?? dziala ??
 > czy jesli jako zwykly user (nie su) piszesz w konsoli np. kdm lub startkde (jak juz pisalem nie
 > lubie kde takze jesli nie istnieje cos takiego jak startkde to tez nie bijcie) to czy dostajesz
 > jakies errory procz tego ze /home nie istnieje ??
Nie, po prostu "no directory /home/antal! poza tym nic... Właśnie skopiowałem większość potrzebnych rzeczy z /root-a. Jestem na etapie zmieniania uprawnień (oczywiście siedzę w katalogu /home/antal...

Słuchaj, to koszmarna robota z każdym z plików po kolei... czy ja mogę wpisać w poszczególnym folderze "chom antal *" Jeśli tak to bardzo uprościłoby całą procedurę...

pilgrim

  • Gość
Poważny problem z KDE w GENTOO
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-02-12, 14:22:57 »
2006-02-12 14:12:50 ANTAL napisał:

>  > ok rozumiem
 >  > teraz dopiero przeczytalem caly temat ;p
 >  > przekopiowales ?? dziala ??
 >  > czy jesli jako zwykly user (nie su) piszesz w konsoli np. kdm lub startkde (jak juz
 > pisalem nie
 >  > lubie kde takze jesli nie istnieje cos takiego jak startkde to tez nie bijcie) to czy
 > dostajesz
 >  > jakies errory procz tego ze /home nie istnieje ??
 > Nie, po prostu "no directory /home/antal! poza tym nic... Właśnie skopiowałem większość
 > potrzebnych rzeczy z /root-a. Jestem na etapie zmieniania uprawnień (oczywiście siedzę w
 > katalogu /home/antal...
 >
 > Słuchaj, to koszmarna robota z każdym z plików po kolei... czy ja mogę wpisać w poszczególnym
 > folderze "chom antal *" Jeśli tak to bardzo uprościłoby całą procedurę...
 >
mozesz sprobowac ale czy bedzie dzialalo to nie wiem chociaz raczej powinno, a jesli nie to mozesz napisac prosty skrypcik np.
#!/bin/sh
for x in *
do
chown antal $x
done
przeklej to do jakiegos pliku w katalogu domowym no i albo zrobisz
sh ten_plik
albo
chmod +x ten_plik && ./ten_plik
i bedzie gotowe

gomath

  • Gość
Poważny problem z KDE w GENTOO
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-02-12, 14:25:20 »
> Słuchaj, to koszmarna robota z każdym z plików po kolei... czy ja mogę wpisać w poszczególnym
 > folderze "chom antal *" Jeśli tak to bardzo uprościłoby całą procedurę...
 >

chown -R antal:users /home/antal

ANTAL

  • Gość
Poważny problem z KDE w GENTOO
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-02-12, 15:22:42 »
2006-02-12 14:25:20 gomath napisał:

>  > Słuchaj, to koszmarna robota z każdym z plików po kolei... czy ja mogę wpisać w
 > poszczególnym
 >  > folderze "chom antal *" Jeśli tak to bardzo uprościłoby całą procedurę...
 >  >
 >
 > chown -R antal:users /home/antal
 >

ANTAL

  • Gość
Poważny problem z KDE w GENTOO
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-02-12, 15:24:14 »
...Niestety... nadal nic. Poddaję się. Reinstaluję system. Wszystkim dziękuję za próbę pomocy.