Nowe posty

Autor Wątek: interpelacja i my  (Przeczytany 2755 razy)

filon77

  • Gość
interpelacja i my
« dnia: 2006-02-07, 02:03:41 »
Gdzie można \\"sprzedać\\" swój 1% podatku na linuxa?

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
interpelacja i my
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-07, 02:34:32 »
2006-02-07 02:03:41 filon77 napisał:

> Gdzie można \\"sprzedać\\" swój 1% podatku na linuxa?


http://opp.ms.gov.pl/query.php

----------------------------------------------------------------------------------
Na tej liście mnie jeszcze nie ma.(U Wildsteina zresztą też :-),ale jak masz za dużo kasy...
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

kruczek1

  • Gość
interpelacja i my
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-07, 13:01:17 »
2006-02-07 02:34:32 roca napisał:

> 2006-02-07 02:03:41 filon77 napisał:
 >
 > > Gdzie można \\"sprzedać\\" swój 1% podatku na linuxa?
 >
 >
 > http://opp.ms.gov.pl/query.php
 >
 > ----------------------------------------------------------------------------------
 > Na tej liście mnie jeszcze nie ma.(U Wildsteina zresztą też :-),ale jak masz za dużo kasy...

jak to za dużo kasy? przecież nic nie tracisz - i tak straciłbyś te pieniądze. Jedyną uciążliwością jest to, że musisz najperw wpłacić te pieniądze, dopiero potem możesz je sobie odpisać. Źle jest to pomyślane, ale przynajmniej możliwość dali.

pozdrawiam

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
interpelacja i my
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-07, 13:39:01 »
Nie przywykłem do tłumaczenia dowcipów...
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

  • Gość
interpelacja i my
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-06, 22:00:35 »
Mam pare pomyslow co do tej interpelacji :)
Duze firmy reklamuja sie, a czemu nie my (open source community)?
Trzeba by bylo zrobic wielkie chalo(jak kolwiek sie to nie pisze, mam dysortografie) na ten temat. Pokazac info i krytyke na ten temat, nawet reklamy porozwieszac.
Moznaby napisac wspolny list/petycje do prezydenta albo premiera i innych poslow.
Dodatkowo utworzyc otwarta agencje prasową... lub wykorzystac linux gazette i za kazdym razem na konferencje prasowa jakiegos p-osla/partii wysylac Gościa zeby sie pytal jak ma sie to co on mowi do naszej sprawy (przykatowac?).
Wreszcie moznaby zalozyc partie open-inicjatywa i tworzyc projekty ustaw tak jak programu OpenSource, ale to juz inna historia ;)

/przepraszam za blendy
CapSel

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
interpelacja i my
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-06, 22:42:39 »
2006-02-06 22:00:35 capsel napisał:

> Mam pare pomyslow co do tej interpelacji :)
 > Duze firmy reklamuja sie, a czemu nie my (open source community)?
 > Trzeba by bylo zrobic wielkie chalo(jak kolwiek sie to nie pisze, mam dysortografie) na ten
 > temat. Pokazac info i krytyke na ten temat, nawet reklamy porozwieszac.
 > Moznaby napisac wspolny list/petycje do prezydenta albo premiera i innych poslow.
 > Dodatkowo utworzyc otwarta agencje prasową... lub wykorzystac linux gazette i za kazdym razem
 > na konferencje prasowa jakiegos p-osla/partii wysylac Gościa zeby sie pytal jak ma sie to co on
 > mowi do naszej sprawy (przykatowac?).
 > Wreszcie moznaby zalozyc partie open-inicjatywa i tworzyc projekty ustaw tak jak programu
 > OpenSource, ale to juz inna historia ;)
 >
 > /przepraszam za blendy
 > CapSel


Są ludzie, którzy używają pewnych rzeczy, właśnie dlatego, że nie są reklamowane.Reklama często kojarzy się z oszukaństwem. A z drugiej strony najlepszą reklamą jest nasza działalność na rzecz linuksa w środowisku, w którym żyjemy.

A tak poza tym, to nie myśl że się nic nie robi w tej dziedzinie. Wystarczy się trochę rozejrzeć, poczytać "linux gazette" (jest w polsce kilka tytułów, a szczególnie polecam ci artykuł w Linux Chip Special nr 11/2005, str. 8-14.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

  • Gość
interpelacja i my
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-07, 12:58:47 »
2006-02-06 22:42:39 roca napisał:
 > Są ludzie, którzy używają pewnych rzeczy, właśnie dlatego, że nie są reklamowane.Reklama często
 > kojarzy się z oszukaństwem. A z drugiej strony najlepszą reklamą jest nasza działalność na rzecz
 > linuksa w środowisku, w którym żyjemy.
 >
 > A tak poza tym, to nie myśl że się nic nie robi w tej dziedzinie. Wystarczy się trochę
 > rozejrzeć, poczytać "linux gazette" (jest w polsce kilka tytułów, a szczególnie
 > polecam ci artykuł w Linux Chip Special nr 11/2005, str. 8-14.

To moze chociarz czesc pomyslu? na przyklad pokazac szerszej ilosci userow ze walczymy o cos takiego. Gdyby moj brat uslyszal w TV o tym ze ktos chociaz sie zastanawia nad przejsciem na OpenSourceOS to by sam zainstalowal sobie jakies distro. Znam wielu takich ktorzy uwazaja mnie za dziwaka z powodu nie uzywania windowsa (i przez to wiekszej od nich wiedzy ;P ), a przy okazji Linux za najtrudniejsze co moze byc. Podoba mi sie to troche, ale wolalbym ich "nawrocic" :)

...To nie musi byc reklama, ale troszke wiekszy rozglos...

Ale w sumie dobrze jest jak ludzie sami sie o OpenSource przekonuja a nie my ich :)

kruczek1

  • Gość
interpelacja i my
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-07, 13:04:31 »
2006-02-07 12:58:47 capsel napisał:

> 2006-02-06 22:42:39 roca napisał:
 >  > Są ludzie, którzy używają pewnych rzeczy, właśnie dlatego, że nie są reklamowane.Reklama
 > często
 >  > kojarzy się z oszukaństwem. A z drugiej strony najlepszą reklamą jest nasza działalność
 > na rzecz
 >  > linuksa w środowisku, w którym żyjemy.
 >  >
 >  > A tak poza tym, to nie myśl że się nic nie robi w tej dziedzinie. Wystarczy się trochę
 >  > rozejrzeć, poczytać "linux gazette" (jest w polsce kilka tytułów, a
 > szczególnie
 >  > polecam ci artykuł w Linux Chip Special nr 11/2005, str. 8-14.
 >
 > To moze chociarz czesc pomyslu? na przyklad pokazac szerszej ilosci userow ze walczymy o cos
 > takiego. Gdyby moj brat uslyszal w TV o tym ze ktos chociaz sie zastanawia nad przejsciem na
 > OpenSourceOS to by sam zainstalowal sobie jakies distro. Znam wielu takich ktorzy uwazaja mnie
 > za dziwaka z powodu nie uzywania windowsa (i przez to wiekszej od nich wiedzy ;P ), a przy
 > okazji Linux za najtrudniejsze co moze byc. Podoba mi sie to troche, ale wolalbym ich
 > "nawrocic" :)
 >
 > ...To nie musi byc reklama, ale troszke wiekszy rozglos...
 >
 > Ale w sumie dobrze jest jak ludzie sami sie o OpenSource przekonuja a nie my ich :)
 >

myśle, że o opensource łychać coraz głośniej. Być moze google wypuści linuxa oznaczonego swoją marką, to napeno tez zrobi wielkie halo. Akcji promujacych os jest dużo, na wiosne rusza pospolite ruszenie lugów :]

pozdrawiam