Nowe posty

Autor Wątek: Valknut - problem z uruchamianiem  (Przeczytany 3296 razy)

||ser

  • Gość
Valknut - problem z uruchamianiem
« dnia: 2006-02-06, 19:18:42 »
Chciałbym podzielić internet na 4/5 komputerów. Mam neostradę czyli modem USB, mogłby mi ktoś zaproponować jakieś linki, książki odnośnie konfiguracji  linuxa (jaka dystrybucja) głównie chodzi o internet i zapore bo w www poczte czy ftp narazie nie bede sie bawić z gory wielkie thnx!

Lorenzo

  • Gość
Valknut - problem z uruchamianiem
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-06, 19:59:32 »
2006-02-06 19:18:42 ||ser napisał:

> Chciałbym podzielić internet na 4/5 komputerów. Mam neostradę czyli modem USB, mogłby mi ktoś
 > zaproponować jakieś linki, książki odnośnie konfiguracji  linuxa (jaka dystrybucja) głównie
 > chodzi o internet i zapore bo w www poczte czy ftp narazie nie bede sie bawić z gory wielkie
 > thnx!

http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=83565

TheUsh

  • Gość
Valknut - problem z uruchamianiem
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-06, 20:28:15 »
2006-02-06 19:18:42 ||ser napisał:

> Chciałbym podzielić internet na 4/5 komputerów. Mam neostradę czyli modem USB, mogłby mi ktoś
 > zaproponować jakieś linki, książki odnośnie konfiguracji  linuxa (jaka dystrybucja) głównie
 > chodzi o internet i zapore bo w www poczte czy ftp narazie nie bede sie bawić z gory wielkie
 > thnx!

Ja mam podobna sytuacje z udostepnianiem lacza. Mam neostrade i przez karte sieciowa udostepniam internet. Ja to zrobilem w taki sposob, ze na swoim linuksie Fedora Core 4, gdzie juz zainstalowalem speedtoucha przy pomocy artykulu z fedora.pl (chwilka szukania na google i szybko sie znajdzie), zainstalowalem firestartera, a tam pare klikniec i poszlo ;)

Pozdrawiam

||ser

  • Gość
Valknut - problem z uruchamianiem
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-10, 17:54:56 »
thnx za info ale macie moze jakies dobre ksiazki, bo linki opisuja niezbyt dokladnie ta tematyke a chcialbyc gdzie jst wiekszosc a przynajmiej duzo w jednym miejscu

Lorenzo

  • Gość
Valknut - problem z uruchamianiem
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-10, 19:34:42 »
2006-02-10 17:54:56 ||ser napisał:

> thnx za info ale macie moze jakies dobre ksiazki, bo linki opisuja niezbyt dokladnie ta tematyke
 > a chcialbyc gdzie jst wiekszosc a przynajmiej duzo w jednym miejscu

Tu masz spore HOWTO:
http://lukasz.bromirski.net/docs/translations/lartc-pl.html
Jednak jeżeli chcesz poznać dobrze ta tematyke to proponuje wykłady z sieci komputerowych na jakiejs polibudzie, ewentualnie manuale ale przy niektórych poleceniach to droga przez męke ;-)

lukslab

  • Gość
Valknut - problem z uruchamianiem
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-06, 18:39:31 »
Witam
Zainstalowałem tego klienta dc++ ale mam problem z uruchomieniem, używam Mandrivy 2006. Podczas uruchamiania wyskakuje następujący lisintg:
 valknut: Symbol `_ZN7CSocket9m_TrafficE' has different size in shared object, consider re-linking
Checking xml version ...
Compiled for '20613' using '20621'
Checking dclib version ...
Using '0.3.7'
Checking Qt (TM) version ...
Compiled for '3.3.3' using '3.3.4'
Checking Qt (TM) privates ...
private test ok !
*** glibc detected *** malloc(): memory corruption: 0x081cc798 ***
Przerwane

Z góry dziekuje za pomoc

marecki71

  • Gość
Valknut - problem z uruchamianiem
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-06, 23:33:08 »
Nie napisałeś w jaki sposób instalowałeś.
Zrób to za pomocą urpmi to ci dociągnie zależne pakiety bo wydaje mi się że jast coś nie tak z pakietem glibc.
Atak na marginesie dawno przesiadłem się z Valknuta na Wulfor. http://linuxdcpp.berlios.de/articles.php?um=index

lukslab

  • Gość
Valknut - problem z uruchamianiem
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-07, 20:26:32 »
Instalowałem program z pakietów rpm, i doinstalowywałem inne pakiety, więc raczej niczego nie brakuje...

2006-02-06 23:33:08 marecki71 napisał:
 > Atak na marginesie dawno przesiadłem się z Valknuta na Wulfor.
 > http://linuxdcpp.berlios.de/articles.php?um=index

Sciągnąłem ten program za pomocą CVS ale nie daję sobie rady z instalacją, mimo że zapoznałem się z plikiem readme.    Zna ktoś linki do alternatywnych programów dc++ najlepiej już w wersji pakietów rpm ??