Nowe posty

Autor Wątek: Włanczanie DMA  (Przeczytany 9840 razy)

  • Gość
Włanczanie DMA
« dnia: 2006-02-05, 13:06:45 »
Witam.
   Mam dostęp do sieci przez sieć radiową. Niestety odstatnio admin wprowadzł klucz sieciowy i od tego czasu nie mogę połączyć się z Internetem. Podany przez niego klucz wpisałem razem z poleceniem iwconfig i umieściłem w odpowiednich plikach startowych. Mimo to po spingowaniu serweta dostaje informacje że sieć jest niedostępna. Admin powiedział że mam sobie ustawić uweirzytelnianie sieciowe na dostępne. Niestety nie bardzo wiem jak to zrobić. Po wprowadzeniu klucza z poleceniem iwconfig i wydaniu polecenia iwconfig bez żadnych parametrów wyświetla mi się informacja o sieci a w tej samej linijce co key jest paremert \\"security mode: restricted\\". Czytałem strony mana i tam jest napisane że to może być restricted albo open, ale nie udało mi się tego przełączyć na open.

   Czy to ma coś wspólengo z uwierzytelnianiem sieciowym i jak to przełączyć na \\"open\\"?? Jak ustawić uwierzytelnianie sieciowe na dostępne??

   Z góry dziękuję.

Piotrek

zebra

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-05, 18:24:54 »
2006-02-05 13:06:45 piotrek_cieslik napisał:

> Witam.
 >    Mam dostęp do sieci przez sieć radiową. Niestety odstatnio admin wprowadzł klucz sieciowy i
 > od tego czasu nie mogę połączyć się z Internetem. Podany przez niego klucz wpisałem razem z
 > poleceniem iwconfig i umieściłem w odpowiednich plikach startowych. Mimo to po spingowaniu
 > serweta dostaje informacje że sieć jest niedostępna. Admin powiedział że mam sobie ustawić
 > uweirzytelnianie sieciowe na dostępne. Niestety nie bardzo wiem jak to zrobić. Po wprowadzeniu
 > klucza z poleceniem iwconfig i wydaniu polecenia iwconfig bez żadnych parametrów wyświetla mi
 > się informacja o sieci a w tej samej linijce co key jest paremert \\"security mode:
 > restricted\\". Czytałem strony mana i tam jest napisane że to może być restricted albo open,
 > ale nie udało mi się tego przełączyć na open.
 >
 >    Czy to ma coś wspólengo z uwierzytelnianiem sieciowym i jak to przełączyć na
 > \\"open\\"?? Jak ustawić uwierzytelnianie sieciowe na dostępne??
 >
 >    Z góry dziękuję.
 >
 > Piotrek
 >

iwconfig wlan0 key open

sprawdź czy masz Mode: Managet
jeśli nie to
iwconfig wlan0 mode Managed

Oczywiście za wlan0 wpisz swoją karte. Sprawdź też poprawność wpisu klucza.

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-07, 10:43:03 »
> iwconfig wlan0 key open
 >
 > sprawdź czy masz Mode: Managet
 > jeśli nie to
 > iwconfig wlan0 mode Managed
 >
 > Oczywiście za wlan0 wpisz swoją karte.

Poprawność klucza już sprawdzałem.

Czyli rozumiem że mam wpisać tak:

iwconfig ra0 mode managed key open xxxxxxxxxxxx

I w sumie to tak już wpisywałem ale nie działa. Seciurity mode jest nadal restricted.

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-23, 12:46:08 »
spytalem się admina o ten problem i powiedzial że security mode ma być restricted ale uwierzytelnianie sieciowe ma być ustawione na udostępnione (shared key)

Jak to zrobić???

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-17, 09:56:43 »
No cuż, na żadnym forum nie uzystałem odpowiedzi, więc chyba będę musiał sprubować czegoś innego.

mrkleks

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-05, 12:35:14 »
Witam!!
Mam problem z DMA: przy włączaniu komputera nie ładuje się automatycznie, a gdy chcę go włączyć w konsoli wyskakuje coś takiego:
root@darkstar:~#  hdparm -d1 /dev/hda

/dev/hda:
 setting using_dma to 1 (on)
 HDIO_SET_DMA failed: Operation not permitted
 using_dma    =  0 (off)

Czy wie ktoś może jak to naprawić?

mrkleks

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-05, 13:21:18 »
Witam!
Nie podałem parametrów kompa:
Procesor
 Intel Celeron M 380 1600MHz 1024KB Cache
Chipset
ATI RADEON XPRESS 200M
Pamięć
 512 MB DDR2 ( Max 2048 MB )
Dysk twardy
 60GB

mrkleks

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-05, 13:27:20 »
Witam!
Zapomniałem dopisać, że używam Slackware 10.0 z jądrem domyślnym(2.4).
Pozdrawiam i myśle, że mi pomożecie.

kfiaciarka

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-05, 14:46:01 »
2006-02-05 13:27:20 mrkleks napisał:

> Witam!
 > Zapomniałem dopisać, że używam Slackware 10.0 z jądrem domyślnym(2.4).
 > Pozdrawiam i myśle, że mi pomożecie.
a przypadkiem nie masz dyski SATA? ja w domu mam i też coś takiego wyskakuje i nic sie nie da z tym zrobić:(
p.s. A nie myslałeś o jakiejś nowszej wersji systemu?

mrkleks

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-05, 15:37:34 »
Witam!
Myslałem nad Slackware 10.2, ale po zainstalowaniu stwierdzilem że już szybciej chodzi wersja 10.0 . Jak to "nie da sie nic zrobić"? Przecież chyba musi dać sie to jakos naprawic, co?

Xax79

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-02-05, 19:51:33 »
> Przecież chyba musi dać sie to jakos naprawic, co?

A i owszem. Temat walkowany n razy, az mi sie nie chce walkowac go po raz n+1.

Nie masz DMA bo Twoj kernela go nie obsluguje. Dlaczego ? Bo nie zostal do tego skonfigurowany.

Zatem podowiem tylko tyle: konfiguracja kernela, sekcja Device Drivers -> ATA/ATAPI/MFM/RLL support i troche inicjatywy wlasniej a zadziala.

chmooreck

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-02-05, 20:16:23 »
tzn zaladowac odpowiedni dla twojego chipsetu modul...

(najlepiej odkomrntuj odpowiednia linie w /etc/rc.d/module.conf czy jakos tak....)

mrkleks

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-02-05, 21:26:07 »
Witam!
Próbowałem tego i tego. I nic. Może nie odznaczam tego modułu co trzeba? Wie ktoś jaki to powinien być??

chmooreck

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-02-05, 21:43:36 »
2006-02-05 21:26:07 mrkleks napisał:

> Witam!
 > Próbowałem tego i tego. I nic. Może nie odznaczam tego modułu co trzeba? Wie ktoś jaki to
 > powinien być??

Oczywiscie, ze tak.. co najmniej polowa osob odpowiadajacych na tym forum... tylko pojawia sie tu jeden drobny problem: nie napisales dotychczas jaki masz chipset... a wrozki jakos ostatnio stad odlecialy do cieplych krajow ;-)

mrkleks

  • Gość
Włanczanie DMA
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-02-05, 22:15:47 »
Witam!
Nom wróżek nie ma, ale zamiast wróżki wystarczy uważnie patrzeć... Zrobie Ci ten wyjątek i ją zastąpie(mimo, że mi za to nie płacą :P). Chipset to Chipset
ATI RADEON XPRESS 200M . Nastepnym razem czytaj uwaznie :P