Nowe posty

Autor Wątek: Mandriva / Mandrake a VT6420/VT8237  (Przeczytany 1391 razy)

yanki

  • Gość
Mandriva / Mandrake a VT6420/VT8237
« dnia: 2006-02-01, 20:42:19 »
Witam,
Jestem poczatkujacy w linuxie, prosze o pomoc. Chciałbym uruchomić grę Counter Strike 1.6 na linuxie, wiem ze robi sie to przez program wine albo cedega ale nie wiem jak? Musze miec Stema zainstalowanego na linuxie, czy moze wystarczy tylko na windowsie? Mam takze problem z programem TeamSpeak2 - nie slysze ludzi mowiacych na nim i nie moge do nich mowic. Co jest nie tak?
Prosze o pomoc, z gory dziekuje.

de_laurent

  • Gość
Mandriva / Mandrake a VT6420/VT8237
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-01, 23:13:32 »
> programem TeamSpeak2 - nie slysze ludzi mowiacych na nim i nie moge do nich mowic. Co jest nie
 > tak?
 > Prosze o pomoc, z gory dziekuje.


Jest taka fajna strona: gry.linux.pl. Tutaj jest newbie.

Tak poza tym, to dobrze kombinujesz - Steama potrzebujesz tez na Linuksie. Najlepiej zobacz tutaj:
http://www.linux-gamers.net/modules/wfsection/article.php?articleid=17

Teamspeak - mozliwe, ze masz problemy z serwerem dzwieku. Poszuka tutaj na forum czego na temat artsd albo esd. Podales troche malo info. Ciezko sie bedzie domyslec... Byloby fajowo gdybys sie pochwalil czy masz np. Gnoma? Czy inne programy odtwarzaja dzwiek, czy mozesz odtwarzac w kilki progsach jednoczesnie, itd...

nicker_equinian

  • Gość
Mandriva / Mandrake a VT6420/VT8237
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-01, 14:22:45 »
hey mam problem. Chcę zainstalować Mandrivę 2006 albo mandrake 10.1 ale przy obu dystrybucjakch w momencie instalacji pokazuje  mi że nie może zainstalowac dysku sata_via.

Moja płyta to MSI K8T Neo2  ściągnąłem s jakiejs strony sterowniki ale one też nie działają. Czy ktoś może mi pomóc i poradzić jak zainstalowac którąś z tych dystrybucji?

nicker_equinian

  • Gość
Mandriva / Mandrake a VT6420/VT8237
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-04, 18:06:40 »
Ok doszedłem! Aby zainstalować Mandrivę Linux na dyskach z kontrolerem vt6420/vt8237 przed instalacją należy wcisnąć klawisz F1 i wpisać "linux noapic" aby uruchomić specjalne ustawienia kernela. Dalej instalacja przebiega standardowo.