Nowe posty

Autor Wątek: Fluxbox - Wprowadzenie...  (Przeczytany 10582 razy)

Rafael_edi

  • Gość
Fluxbox - Wprowadzenie...
« dnia: 2006-01-30, 21:50:49 »
postanowiłem zainstalowac fedore core 4. juz na starcie spotkałem sie ze zwiechą gdy instalator szukał zainstalowanej fedorki. tak wiec doszłem do tego dziei google ze musze wpisac ide=nodma no i to pomogło tylko z tym ze jak mam juz zainstalowany system to dma nie działa i wszyśko sie tnie. wiec wziołem sie do roboty i bawiłem sie z hdparm ustawiłem dma no i przy sprawdzaniu wydajnosci (hdparm -t /dev/hdb) zwiecha taka sama jak przy instalacji. usunołem z gruba to nieszczesne ide=nodma i teraz nawet linux nie startuje wyskakuje mi ten sam komunikat jak podczas instalacji :

kernel panic - not syncing: drivers/ide/pci/piix.c232: spin_lock(drivers/ide/ide.c:c03de668x already locked by drivers/ide/ide-iops.c/1235. (not tainted)

wczesniej miałem auroxa 11 czyli cos na bazie fc4 i niebyło tego problemu. Bardzo prosze o pomoc pozdrawiam

Neoo

  • Gość
Fluxbox - Wprowadzenie...
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-30, 18:17:06 »
Witam!

Postanowiłem sobie zrobic przesiadkę z KDE na Fluxboxa, gdyż da się na nim dużo bardziej wydajnie pracowac na moim sprzęcie...

Moje pytania:
1. Jak dodać ikonki na pulpit? CZytałem manual, ale tam nic na ten temat niema...

2. Czy jest takie coś jak autostart, żebym nie musiał za każdym razem po restarcie wpisywać tej komendy od ustawiania tapety itd...

3. Czy jest coś podobnego do Superkaramby, co by śmigało na fluxboksie. Widziałem takie coś na screenach. Nie wydaje mi się, żeby to była superkarramba.

Na razie tyle...

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.

coppertop

  • Gość
Fluxbox - Wprowadzenie...
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-30, 18:36:43 »
2006-01-30 18:17:06 Neoo napisał:

> Witam!
 >
 > Postanowiłem sobie zrobic przesiadkę z KDE na Fluxboxa, gdyż da się na nim dużo bardziej
 > wydajnie pracowac na moim sprzęcie...
 >
 > Moje pytania:
 > 1. Jak dodać ikonki na pulpit? CZytałem manual, ale tam nic na ten temat niema...

  fbdesk bodaj to się nazywało: http://fluxbox.sourceforge.net/fbdesk/ - to do ikonek, a do tapety fbsetbg

 > 2. Czy jest takie coś jak autostart, żebym nie musiał za każdym razem po restarcie wpisywać tej
 > komendy od ustawiania tapety itd...
 
tak. Wpisujesz linijkę do .fluxbox/init (w twoim katalogu domowym) w sekcji session.screen0.rootCommand: . Ja u siebie mam np.:

fbsetbg -f /home/coppertop/documents/images/TheMatrixTrylogy/matrix-13.jpg && torsmo

(-f czyli tapetka ma być rozciądnięta)

 > 3. Czy jest coś podobnego do Superkaramby, co by śmigało na fluxboksie. Widziałem takie coś na
 > screenach. Nie wydaje mi się, żeby to była superkarramba.

Ja akurat używałem (bo przesiadłem się ostatnio w drógą stronę ;] ) torsmo. Bardzo fajna sprawa. Tekstowo Ci wszystko na pulpicie wyświetla. Daje świetny klimat.

Pozdro

Neoo

  • Gość
Fluxbox - Wprowadzenie...
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-31, 17:50:14 »
Dzięki, wszystko się zainstalowało bez problemów. Dobrałem się też do pliku odpowiedzialnego za odpalanie programów zaraz przy starcie i ztego co wiem to można initem, albo tym skryptem startowym startup, czy jakoś tak...

Teraz mam problem Z fbdeskiem. Otóż odpala się on zaraz przy starcie fluxa, ale pole tekstowe pod ikonami jest całe czarne. Trzeba ręcznie ustawić właściwość text alpha na wyższą... Jak zrobić, żeby się zapamietała?
Drugi problem dotyczy zmiany ikonek. Edytuje sobie plik fbdesk.icons i jak zapisze to mi wraca do poprzedniego stanu (?)... Zmieniałem prawa dostępu, edytowałem jako root i zawsze to samo. Jak to zrobić?

Jeszcze jedna rzecz: da się jakoś konfigurować torsmo? Na przykład, żeby się znajdował w innej pozycji... Fajne to jest, ale przydałoby się to skonfigurować. To na razie tyle...

kfiaciarka

  • Gość
Fluxbox - Wprowadzenie...
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-31, 23:13:16 »
 > Jeszcze jedna rzecz: da się jakoś konfigurować torsmo? Na przykład, żeby się znajdował w innej
 > pozycji... Fajne to jest, ale przydałoby się to skonfigurować. To na razie tyle...
da sie możesz go uruchamiać z róznymi parametrami, tyle ze ja wole gkrellm:) nie podoba mi sie ze miga przy odswierzaniu:)