Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Superkaramba  (Przeczytany 7503 razy)

bergo

  • Gość
Superkaramba
« dnia: 2005-07-08, 01:52:42 »
Witam,
zmieniłem dostawcę z tpsa (neo) na kablówkę (sieć przez kartę sieciową via modem motorolki).
Mój problem polega na niemożności połączenia się z moim serwerem z sieci.
http://moje_ip i nic się nie dzieje, a powinno gdyż mam uruchomionego apacha (działało z powodzeniem na neostradzie). Oczywiście moje_ip to nie ip niepubliczne, ale to ustalone za pomocą np: whatsmyip.com lub podobnego serwisu. Nie wiem co począć. Bo albo jest jakaś specjalna konfiguracja interfejsu eth0 i to dzięki niezaznaczeniou czegoś jest jak jest (przedtem nie używałem sieci via karta sieciowa więc moja wiedza jest zerowa), albo problem jest po stronie providera. Mogę złozyć wniosek o przyznanie publicznego ip, ale czy to pomoże?

Ja sam w ustawieniach firewalla nie grzebałem więc nie jestem do końca przekonany o tym, że to ja coś zepsułem - nawet uznanie interfejsu eth0 za \\"zaufany\\" nic nie pomaga.

Czekam na jakieś sugestie tudzież pomoc - tak, pomoc będzie bardzo mile widziana.

Pozdrawiam,

PS: a tak się cieszyłem, że odpadnie mi problem konfiguracji modemu adsl. No bo sieciówka to tak prosto - kabel w kartę i działa.... niby działa...

bergo

  • Gość
Superkaramba
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-08, 01:58:39 »
To chyba jednak po stronie providera - pingowałem ip odczytane z whatsmyip.com i 100% pakietów utraconych - nie odpowiada. Czyli pewnie kablówka ma jakiś wyuzdany filtr na bramce czy coś.

Czy jeśli bym miał publiczne ip to by coś zmieniło? (chociaż chyba nie, bo to numerek tylko, a nie zmiana reguł firewalla)

Pozdrawiam,
bergo

xavery

  • Gość
Superkaramba
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-08, 11:06:01 »
 > Czy jeśli bym miał publiczne ip to by coś zmieniło? (chociaż chyba nie, bo to numerek tylko, a
 > nie zmiana reguł firewalla)

A uwazasz, ze slowo \\"publiczny\\" ma tylko ozdobne znaczenie? IP niepubliczne nie bedzie osiagane bezpośrednio (tj. bez NAT) z sieci publicznej. IP to nie \\"tylko numerek\\". To przede wszystkim określenie Twojego miejsca w strukturze sieciowej (globalnej lub lokalnej)

bergo

  • Gość
Superkaramba
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-08, 11:46:08 »
2005-07-08 11:06:01 xavery napisał:

>
 >  > Czy jeśli bym miał publiczne ip to by coś zmieniło? (chociaż chyba nie, bo to numerek
 > tylko, a
 >  > nie zmiana reguł firewalla)
 >
 > A uwazasz, ze slowo \\"publiczny\\" ma tylko ozdobne znaczenie? IP niepubliczne nie
 > bedzie osiagane bezpośrednio (tj. bez NAT) z sieci publicznej. IP to nie \\"tylko
 > numerek\\". To przede wszystkim określenie Twojego miejsca w strukturze sieciowej (globalnej
 > lub lokalnej)


Zgadzam się w zupełności, tylko co mi to da, że będę miał na stałe przypisane ip - rozwiąże mój problem? Pisałem, że sprawdzam moje ip na zewnątrz np na: whatsmyip.com i tak staram się połączyć z moją www. Mając publiczne ip nei musiałbym sprawdzać bo bym je znał i to chyba wszystko. A w cytacie który przytoczyłeś chodziło mnie, że jeżeli na bramce jest taka a nie inna reguła firewalla ustawiona to mając jakiekolwiek ip i tak się przecisnę bo to tylko \\"numerek\\" czyli adres, a problemem jest \\"zatarasowana droga\\".

Pozdrawiam,
Bergo

xavery

  • Gość
Superkaramba
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-08, 12:25:13 »
> Zgadzam się w zupełności, tylko co mi to da, że będę miał na stałe przypisane ip - rozwiąże mój
 > problem? Pisałem, że sprawdzam moje ip na zewnątrz np na: whatsmyip.com i tak staram się
 > połączyć z moją www. Mając publiczne ip nei musiałbym sprawdzać bo bym je znał i to chyba
 > wszystko.

Odnosze wrazenie, ze troszke mylisz pojecia. Stale IP to kompletnie co innego niz publiczne IP. Publiczne IP moze byc stale lub dynamiczne a stale IP moze byc publiczne lub prywatne (nierutowalne). Tepsowski DSL przydziela publiczne, dynamiczne ip i wtedy mozesz sie z soba laczyc z calego swiata na podstawie wpisow w jakims portalu typu dynDNS. Jak z Twoja kablowka pojecia nie mam, ale prawdopodobne jest, ze jest to ip dynamiczne lecz prywatne. Zapodaj pierwszy oktet (liczbe przed kropka) Twojego IP to zobaczymy co za zwierze

A w cytacie który przytoczyłeś chodziło mnie, że jeżeli na bramce jest taka a nie
 > inna reguła firewalla ustawiona to mając jakiekolwiek ip i tak się przecisnę bo to tylko
 > \\"numerek\\" czyli adres, a problemem jest \\"zatarasowana droga\\".
 >

W zaporach sieciowych warstwy 3 (filtrach pakietow) droge tarasuje sie m.in na podstawie tych \\"numerkow\\" czyli adresow. Zreszta dostawcy internetu nie limituja polaczen do wlasnych abonentow jesli maja oni publiczny IP.

bergo

  • Gość
Superkaramba
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-08, 18:03:05 »
> Odnosze wrazenie, ze troszke mylisz pojecia. Stale IP to kompletnie co innego niz publiczne IP.
 > Publiczne IP moze byc stale lub dynamiczne a stale IP moze byc publiczne lub prywatne
 > (nierutowalne). Tepsowski DSL przydziela publiczne, dynamiczne ip i wtedy mozesz sie z soba
 > laczyc z calego swiata na podstawie wpisow w jakims portalu typu dynDNS. Jak z Twoja kablowka
 > pojecia nie mam, ale prawdopodobne jest, ze jest to ip dynamiczne lecz prywatne. Zapodaj
 > pierwszy oktet (liczbe przed kropka) Twojego IP to zobaczymy co za zwierze

Ano takie prywatne jest - pierwszy oktet to 10. Poczytałem sobie i podowiadywałem się i już wiem, że uratuje mnie publiczne ip. Wybaczcie, że namieszałem ciut ale tak to jest jak ktoś się nie zna jak ja i próbuje na macanego dojść co jest grane. W każdym razie dzięki za pomoc - teraz już ciut wiem o sieci :)


Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
Bergo

 

adamski89

  • Gość
Superkaramba
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-07, 23:46:14 »
sciagnalem sobie superkarambe v.0.36 no i przy skrypcie configure pokazalo mi ze nie moze znalezc X includes? co to oznacza?

de_laurent

  • Gość
Superkaramba
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-08, 01:05:49 »
2005-07-07 23:46:14 adamski89 napisał:

> sciagnalem sobie superkarambe v.0.36 no i przy skrypcie configure pokazalo mi ze nie moze
 > znalezc X includes? co to oznacza?
Mysle, ze to oznacza, ze nie moze znalesc X includes, ale to nie jest az taki problem, bo w e-costam mozna sie ubrac lekko i sexy :)

Daj sobie spokoj z kompilacja, sciagnij sobie gotywy pakiet i zainstaluj. Szkoda czasu.

adamski89

  • Gość
Superkaramba
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-08, 22:17:03 »
> Daj sobie spokoj z kompilacja, sciagnij sobie gotywy pakiet i zainstaluj. Szkoda czasu.
 ale jak sciagnalem gotowy pakiet to mi sie pokazalo ze pakiet libpython2.2.so.0.0 jest niesatysfakcjonujacy :P