Nowe posty

Autor Wątek: W żadnym plyerku nie ma dzwięku :/  (Przeczytany 2953 razy)

bisz

  • Gość
W żadnym plyerku nie ma dzwięku :/
« dnia: 2006-01-28, 21:42:18 »
zainstalowac mi sie udalo takowy program ale jak chcę odpalac to generuje mi errora :(

[root@marek fedora]# gnumexp
** Message: Attempting to activate OAFIID:Numexp_Kernel ...

** ERROR **: Failed to activate the numexp kernel.You may want to adjust PATH and BONOBO_ACTIVATION_PATH
aborting...
[root@marek fedora]#

o tresci nic mi nie mówiącej...

qmega

  • Gość
W żadnym plyerku nie ma dzwięku :/
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-28, 20:22:44 »
Z dziwnym problemem zetknołem się w suse 10, otuż niemogę odtworzyć żadnego dzwięku z jakiego kolwiek playera, w prawie każdym z nich otrzymuje komunikat o tym ze nie mam kodeka! Dziwne jest to dla mnie bo w starum juz mandrake mogłem odtwarzać muzyke mp3 i oglądać filmy np mpg, avi, divx... Zainstalowałem wszystie pakiety z multimedii i to też nie pomogło... jak ktoś wie jak rozwiązać te problem to bardzo proszę o odp....

qmega

  • Gość
W żadnym plyerku nie ma dzwięku :/
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-28, 20:49:00 »
Aha..... chiałbym dodać że podczas uruchamiana systemu mam dzwięk jak i również podczas wyskakiwania różnych komunkatów lub błędów......

Zionen

  • Gość
W żadnym plyerku nie ma dzwięku :/
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-28, 20:53:15 »
2006-01-28 20:49:00 qmega napisał:

> Aha..... chiałbym dodać że podczas uruchamiana systemu mam dzwięk jak i również podczas
 > wyskakiwania różnych komunkatów lub błędów......

 >najlepiej skopiuj wszystkie pakiety rpm z obydwu płyt z katalogu pacman i packman do katalogu na hdd później dodać go w YasT2 jako Installation Source następnie w Software management wyszukać np. "coder" "mp3" "divx" i zainstalować wszystko co się pokaże :-] kodeki nie zostały dodane do distro z powodów licencyjnych więc trzeba je doinstalować !!!!!!!!

qmega

  • Gość
W żadnym plyerku nie ma dzwięku :/
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-28, 21:12:40 »
>  >najlepiej skopiuj wszystkie pakiety rpm z obydwu płyt z katalogu pacman i packman do
 > katalogu na hdd później dodać go w YasT2 jako Installation Source następnie w Software
 > management wyszukać np. "coder" "mp3" "divx" i zainstalować
 > wszystko co się pokaże :-] kodeki nie zostały dodane do distro z powodów licencyjnych więc
 > trzeba je doinstalować !!!!!!!!

hmm tek też zrobie..... tnx pozdro

bzyyczek

  • Gość
W żadnym plyerku nie ma dzwięku :/
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-28, 21:29:19 »
2006-01-28 20:53:15 Zionen napisał:

> 2006-01-28 20:49:00 qmega napisał:
 >
 > > Aha..... chiałbym dodać że podczas uruchamiana systemu mam dzwięk jak i również podczas
 >  > wyskakiwania różnych komunkatów lub błędów......
 >
 >  >najlepiej skopiuj wszystkie pakiety rpm z obydwu płyt z katalogu pacman i packman do
 > katalogu na hdd później dodać go w YasT2 jako Installation Source następnie w Software
 > management wyszukać np. "coder" "mp3" "divx" i zainstalować
 > wszystko co się pokaże :-] kodeki nie zostały dodane do distro z powodów licencyjnych więc
 > trzeba je doinstalować !!!!!!!!


A nie łatwiej poprostu zainstalować najnowsze kodeki???  http://www.linux.com.pl/forum/index.php?t=msg&th=40578&start=0&rid=0&S=30cf05d8011eebe53b67c3de390a24a8

qmega

  • Gość
W żadnym plyerku nie ma dzwięku :/
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-31, 05:08:01 »
Wyobraź sobie że ten link pomógł i tamte kolezne linki a z nich pakiety działają!!! Wielkie dzięki!!! 3m cie sie :)