Nowe posty

Autor Wątek: Drukowanie dwóch stron na kartce  (Przeczytany 399 razy)

bisz

  • Gość
Drukowanie dwóch stron na kartce
« dnia: 2006-01-26, 13:00:18 »
witam, szukam programu do rysowania wykresow, mozecie cos polecic ? jakis niekiepski i nieskomplikowany w obsludze

anmar

  • Gość
Drukowanie dwóch stron na kartce
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-26, 13:48:59 »
Od lat używam Grace (obecnie w wersji 5.1.18). Jest szybki, prosty, względnie wygodny i ma wielkie możliwości: nie tylko rysuje wykresy ale pozwala na analizy danych (regresje, interpolacje, fitowanie, całkowanie, różniczkowanie, transformata Fouriera). Pozwala na eksport grafiki do ps, pdf, jpg, png itp...
Grace jest dostępny jest w wielu dystrybucjach: SUSE, Mandriva (contrib) na pewno a jak nie ma - to ze źródełek (http://plasma-gate.weizmann.ac.il/Grace/). Czasem występuje pod nazwą \\"xmgrace\\".
POLECAM!!!

AnMar

Maciek_Rutecki

  • Gość
Drukowanie dwóch stron na kartce
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-26, 19:25:53 »
2006-01-26 13:48:59 anmar napisał:

> Od lat używam Grace (obecnie w wersji 5.1.18). Jest szybki, prosty, względnie wygodny i ma
 > wielkie możliwości: nie tylko rysuje wykresy ale pozwala na analizy danych (regresje,
 > interpolacje, fitowanie, całkowanie, różniczkowanie, transformata Fouriera). Pozwala na eksport
 > grafiki do ps, pdf, jpg, png itp...
 > Grace jest dostępny jest w wielu dystrybucjach: SUSE, Mandriva (contrib) na pewno a jak nie ma
 > - to ze źródełek (http://plasma-gate.weizmann.ac.il/Grace/). Czasem występuje pod nazwą
 > \\"xmgrace\\".
 > POLECAM!!!
 >
 > AnMar

scigraphica cos w stylu Origin z Windowsa.

Ponadto:
http://kde-apps.org/index.php?xcontentmode=280&PHPSESSID=f15614e23a84d8ea8700c09ba1b78522

--
Maciek

vmario

  • Gość
Drukowanie dwóch stron na kartce
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-26, 12:01:26 »
Wiem, że kwestia drukowania kilku stron na kartce była już wiele razy poruszana na różnych forach, jednak nigdzie nie natknąłem się na taki problem, jak u mnie. Otóż wcześniej bez problemów mogłem drukować dwie strony na kartce, ale w pewnym momencie pojawiły się kłopoty. Zauważyłem, że opcje w oknie konfguracji drukarki (okno otwierane przyciskiem "Właściwości" obok listy drukarek w oknie drukowania) nie działają. Wybranie 2 stron na kartce nic nie zmienia. Dodałem więc filtr "Filtr do wydruku wielu stron na jednej kartce". I rzeczywiście działa, tylko że wydruk jest przesunięty w górę strony. Przy drukowaniu 2 stron na kartce mamy wydruk w orientacji pejzaż, obcina mi więc prawy brzeg drugiej strony. Próbowałem zmieniać ustawienia marginesów, eksportować wydruk do PostScriptu i nic - tylko na podglądzie jest OK. W końcu zacząłem zmieniać parametry filtru. Zmiana na:

psnup -s0.7 -p%psl %filterargs %filterinput %filteroutput

Poprawia sytuację, ale musicie przyznać, że to mało eleganckie, zresztą parametr -s (skala) trzeba dobierać eksperymentalnie. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jak poprawić wydruki?

PS Używam CUPS-a i KDE. GNOME ignoruje ustawienie dwóch stron na kartce.