Nowe posty

Autor Wątek: Logowanie się przez SSH  (Przeczytany 2305 razy)

bisz

  • Gość
Logowanie się przez SSH
« dnia: 2006-01-22, 22:51:45 »
udalo mi sie zainstalowac xMule, ale jak  chce sie polaczyc to realizują się na zmiane 2 scenariusze , albo sie nie podłączy (no nie zawsze sie da wiadomo) albo sie podłączy (chyba) a dlatego chyba bo za setną część sekundy gasi sie cały program i tyle go widziałem :/. jakieś porady ? uzywam fedora core 4.

PP

  • Gość
Logowanie się przez SSH
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-22, 18:16:41 »
Witam mam problem z logowaniem się do mojego własnego serwerka przez SSH :(. Z niewiadomych mi powodów, po podaniu logina wywala mi takie coś:
Using keyboard-interactive authentication. Nie wiem czemu. Co prawda nie przeszkadza to w logowaniu ale strasznie opóźnia czas pomiędzy podaniem loginu a hasła co okropnie irytuje :/. Proszę o pomoc!

P.S. Używam Putty

Stilgar

  • Gość
Logowanie się przez SSH
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-22, 21:06:50 »
2006-01-22 18:16:41 PP napisał:

> Witam mam problem z logowaniem się do mojego własnego serwerka przez SSH :(. Z niewiadomych mi
 > powodów, po podaniu logina wywala mi takie coś:
 > Using keyboard-interactive authentication. Nie wiem czemu. Co prawda nie przeszkadza to w
 > logowaniu ale strasznie opóźnia czas pomiędzy podaniem loginu a hasła co okropnie irytuje :/.
 > Proszę o pomoc!
 >
 > P.S. Używam Putty

ale to nie jest błąd czy jakieś nieprawidłowe zachowanie - właśnie tak to działa. Ten komunikat mówi tylko tyle, że haslo musi zostać wprowadzone z klawiatury.

Nie wiem czy putty to obsługuje, ale możesz też sobie ustawić logowanie bezhasłowe (autoryzacja następuje przez wymiane kluczy RSA ) - jest to bezpieczne i wygodne, pod warunkiem ze pilnujesz swoich kluczy :-)

rasta_trans

  • Gość
Logowanie się przez SSH
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-31, 21:07:09 »
dokladnie, to nie jest zaden blad! proponowalbym czytac komunikaty i... podszkolic angielski :)

devilan

  • Gość
Logowanie się przez SSH
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-01, 08:18:56 »
2006-01-31 21:07:09 rasta_trans napisał:

> dokladnie, to nie jest zaden blad! proponowalbym czytac komunikaty i... podszkolic angielski :)

Moze to faktycznie i nie błąd... Ale opóźnia znacznie czas pomiędzy wklepaniem loginu i hasła! Ja spotkałem się z identyczną sytuacją.

W domq i na moich serwerach mam Slackware i niby wszystko jest OK, ale kiedyś w pracy musiałem się logować do Debiana i tam również pojawiał się taki komunikat i było takie opóźnienie.

Pytanie w takim razie czy da się to wyłączyć i jak?

rasta_trans

  • Gość

olelum

  • Gość
Logowanie się przez SSH
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-20, 12:33:50 »
2006-02-01 12:38:59 rasta_trans napisał:

> https://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=2&show=302

czy jest ktos w stanie mi wytlumaczyc jak odbywa sie komunikacja pomiedzy klientem putty a serverem ssh.
konfiguracja jest taka winxp(putty) <=> router A <=....=> serwer/router B (sshd)

mam taki kłopot że nie moge sie polaczyc z serwerem B, otwiera sie czarne okienko sesji, pokazuje zielony prostokącik w lewym górnym roku i nic sie dalej nie dzieje.

Prosze o pomoc.
Pozdrawiam olek