Nowe posty

Autor Wątek: Kernel 2.6.15 slackware10.2  (Przeczytany 4054 razy)

mmmm

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« dnia: 2006-01-22, 11:43:09 »
Witam!
Czy możliwe i sensowne jest \\"transmitowanie\\" telewizji z karty telewizyjnej, tj. przekazanie obrazu na zdalną konsolę X-Serwer? Chciabym oglądać telewizję w pomieszczeniu, gdzie nie ma kabla tv i tam skierować do X serwera obraz (przez sieć bezprzwodową) z komputera z zainstalowaną kartą telewizyjną, ktory ma dostęp do kabla tv. I jeśli tak, to czy na komputerze docelowym może być windows (np z Cygwinem)?

pozdrawiam
MM



  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-22, 14:14:00 »
2006-01-22 11:43:09 mmmm napisał:

> Witam!
 > Czy możliwe i sensowne jest \\"transmitowanie\\" telewizji z karty telewizyjnej, tj.
 > przekazanie obrazu na zdalną konsolę X-Serwer? Chciabym oglądać telewizję w pomieszczeniu,
 > gdzie nie ma kabla tv i tam skierować do X serwera obraz (przez sieć bezprzwodową) z komputera
 > z zainstalowaną kartą telewizyjną, ktory ma dostęp do kabla tv. I jeśli tak, to czy na
 > komputerze docelowym może być windows (np z Cygwinem)?
 >
 > pozdrawiam
 > MM
 >
 >
 >

Probowalem odpalic tvtime przez ssh z obsluga przekierowania X ale nie udalo sie. Jesli dobrze pamietam problemem byl brak obslugi transmisji protokolu/standardu XV. Jak się uda \\"przenieść\\" urządzenie do zdalnego systemu to bedzie sie dalo oglądać. Nie wiem jak to zrobić... ewentualnie mozna wylaczyc obsluge xv, ale nie mialem czasu poeksperymentowac.

j3drek

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-22, 17:26:39 »
Poszukaj na forum ESAT.pl http://forum.esat.pl
Co prawda jest to o telewizji satelitarnej ale może znajdziesz tam coś ciekawego.
W przypadku karty dvb nie ma żadnych problemów z przesyłaniem sygału po lanie, odpala się tylko vdr z pluginem streamdev i już mażna oglądać telewizję na dowolnym kompie.

chmooreck

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-23, 00:12:59 »
zainteresuj sie mythtv

de_laurent

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-23, 00:20:37 »
Moze vlc?

Bawilem sie tez FreeNX (dziala podobnie jak xtightvnc, tylko jest o WIELE szybsze). Tak, z czystej ciekawosci chcialem zobaczyc czy poradzi sobie z TV. Rewelacji nie bylo, bo troche klatkowalo, ale z drugiej strony nie robilem tego przez lan... :)
Na Linuksie mozesz zainstalowac serwer, a na winddzie klienta. Dla windy nie ma dostepnego darmowego serwera  :D tylko klient, z tego co wiem, wiec nie potrzebowalbys nawet Cygwina.

mmmm

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-23, 09:30:24 »
Dzięki za pomoc. Testy muszę przelożyć na później, bo to na razie tylko teoretyczna przymiarka:) - sprawdzenie wykonalności (jeśli nie, to na razie nie będę inwestowal w caly ten hardware).
Oczywiście mialem na  myśli nie tylko obraz, ale i dźwięk... Czy podane przez Was rozwiązania to uwzględniają?

pozdrawiam,
MM

haves

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-22, 10:32:22 »
Po skompilowaniu kernela 2.6.15 , instalacji modułów, skopiowaniu System.map i dokonaniu wpisu w lili.config:

image=/boot/vmlinuz-2.6.15
label = nowy
root=/dev/hda5
read-only

restartuje kompa i jezeli wybiore nowy kernel to wyskakuje mi:
UDF -fs : No partition found (1)
Kernel npanic not syncing:VFS:unable to mount root fs or unknown - block(3,69)
Co zrobic żeby kernel 2.6.15 działał, mozliwe ze to ma zwiazek z plikiem map który sie znajduje w /boot jezeli tak to jak utwozyc nowy plik map do mojej wersji kernela ???
POMÓŻCIE!!!

darvark

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-22, 10:54:23 »
2006-01-22 10:32:22 haves napisał:

> Po skompilowaniu kernela 2.6.15 , instalacji modułów, skopiowaniu System.map i dokonaniu wpisu w
 > lili.config:
 >
 > image=/boot/vmlinuz-2.6.15
 > label = nowy
 > root=/dev/hda5
 > read-only
 >
 > restartuje kompa i jezeli wybiore nowy kernel to wyskakuje mi:
 > UDF -fs : No partition found (1)
 > Kernel npanic not syncing:VFS:unable to mount root fs or unknown - block(3,69)
 > Co zrobic żeby kernel 2.6.15 działał, mozliwe ze to ma zwiazek z plikiem map który sie znajduje
 > w /boot jezeli tak to jak utwozyc nowy plik map do mojej wersji kernela ???
 > POMÓŻCIE!!!


a skopiowales do /boot obraz jadra?? z /usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage, i czy wkompilowales w jadro na stale obslyge swojego systemu plikow. i napisz czy jeszcze przeladowales lilo??

haves

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-22, 23:18:16 »
a skopiowales do /boot obraz jadra?? z /usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage, i czy
 > wkompilowales w jadro na stale obslyge swojego systemu plikow. i napisz czy jeszcze
 > przeladowales lilo??

Obraz jądra skopiowałem system plików wkompilowałem lilo tez przeładowałem
Jak tesuje lilo ( lilo -t ) to pojawia sie taki komunikat The boot sector and the map file have *NOT* been altered - chyba chodzi zeby zrobić nowy plik map chodz nie jestem pewien jezeli tak to jak to zrobić

darvark

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-23, 07:39:25 »
2006-01-22 23:18:16 haves napisał:

> a skopiowales do /boot obraz jadra?? z /usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage, i czy
 >  > wkompilowales w jadro na stale obslyge swojego systemu plikow. i napisz czy jeszcze
 >  > przeladowales lilo??
 >
 > Obraz jądra skopiowałem system plików wkompilowałem lilo tez przeładowałem
 > Jak tesuje lilo ( lilo -t ) to pojawia sie taki komunikat The boot sector and the map file have
 > *NOT* been altered - chyba chodzi zeby zrobić nowy plik map chodz nie jestem pewien jezeli tak
 > to jak to zrobić

ostrzegam ze teraz zgaduje:) albo mozesz przywrocic stary plik *.map o ile taki posiadasz, a mozesz tez sprobowac wywalic go z tego folderu (ale przenies go do inengo katalogu zamiast kasowac)

thc_222

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-23, 08:28:44 »
2006-01-23 07:39:25 darvark napisał:

> 2006-01-22 23:18:16 haves napisał:
 >
 > > a skopiowales do /boot obraz jadra?? z /usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage, i czy
 >  >  > wkompilowales w jadro na stale obslyge swojego systemu plikow. i napisz czy
 > jeszcze
 >  >  > przeladowales lilo??
 >  >
 >  > Obraz jądra skopiowałem system plików wkompilowałem lilo tez przeładowałem
 >  > Jak tesuje lilo ( lilo -t ) to pojawia sie taki komunikat The boot sector and the map
 > file have
 >  > *NOT* been altered - chyba chodzi zeby zrobić nowy plik map chodz nie jestem pewien
 > jezeli tak
 >  > to jak to zrobić
 >
 > ostrzegam ze teraz zgaduje:) albo mozesz przywrocic stary plik *.map o ile taki posiadasz, a
 > mozesz tez sprobowac wywalic go z tego folderu (ale przenies go do inengo katalogu zamiast
 > kasowac)
Moim zdaniem nie wkompilowałeś na stałę obsługi partycji ja miałem taki problem przy gentoo ale po wkompilowaniu tej obsługi działał bez zarzutu :)

haves

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-23, 08:36:54 »
Partycje mialem wkompilowana poczytalem manuala i tam pisze zeby wydac komende make install po skopiowaniu obrazu jajka i wpisaniu w lilo nowego kernel zrobilem tak i dziala czy wie ktos jak to zrobic recznie

haves

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-01-23, 09:54:25 »
Wie moze ktos z kąd mozna pobrać skonfigurowane jadro pod slackwara bo po tym jak ja skonfigurowalem dziwne rzeczy sie dzieja

jergor

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-01-23, 11:38:33 »
2006-01-22 10:32:22 haves napisał:

> Po skompilowaniu kernela 2.6.15 , instalacji modułów, skopiowaniu System.map i dokonaniu wpisu w
 > lili.config:
 >
 > image=/boot/vmlinuz-2.6.15
 > label = nowy
 > root=/dev/hda5
 > read-only
 >
 > restartuje kompa i jezeli wybiore nowy kernel to wyskakuje mi:
 > UDF -fs : No partition found (1)
 > Kernel npanic not syncing:VFS:unable to mount root fs or unknown - block(3,69)
 > Co zrobic żeby kernel 2.6.15 działał, mozliwe ze to ma zwiazek z plikiem map który sie znajduje
 > w /boot jezeli tak to jak utwozyc nowy plik map do mojej wersji kernela ???
 > POMÓŻCIE!!!

jergor

  • Gość
Kernel 2.6.15 slackware10.2
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-01-23, 11:48:48 »
2006-01-22 10:32:22 haves napisał:

> Po skompilowaniu kernela 2.6.15 , instalacji modułów, skopiowaniu System.map i dokonaniu wpisu w
 > lili.config:
 >
 > image=/boot/vmlinuz-2.6.15
 > label = nowy
 > root=/dev/hda5
 > read-only
 >
 > restartuje kompa i jezeli wybiore nowy kernel to wyskakuje mi:
 > UDF -fs : No partition found (1)
 > Kernel npanic not syncing:VFS:unable to mount root fs or unknown - block(3,69)
 > Co zrobic żeby kernel 2.6.15 działał, mozliwe ze to ma zwiazek z plikiem map który sie znajduje
 > w /boot jezeli tak to jak utwozyc nowy plik map do mojej wersji kernela ???
 > POMÓŻCIE!!!
Witam,
Najlepiej wykonać procedurę opisaną w pliku README.initrd, który możesz znaleźć w testing/packages/linux/2.6.13, tj. tam gdzie są pakiety niezbędne do zainstalowania jądra 2.6.13 na ktrójeśtam płytce instalacyjnej Slackware 10.2. W szczegóności, po kompilacji i skopiowaniu  jądra do /boot trzeba wykonać (jako root):
cd /boot
mkinitrd -c -k 2.6.15 -m reiserfs
potem w /etc/lilo wpisz coś takiego:
# Linux bootable partition config begins
image = /boot/vmlinuz-generic-2.6.15
  initrd = /boot/initrd.gz
  root = /dev/hda5 # tu wpisz właściwą partycję!
  label = nowy
  read-only
# Linux bootable partition config ends
potem polecenie:
lilo
... i powinno działać
pozdrawiam