Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja na laptopie bez napedow ;)  (Przeczytany 1636 razy)

doco

  • Gość
Instalacja na laptopie bez napedow ;)
« dnia: 2006-01-09, 23:15:04 »
Witam, mam 4 stronki na wymiane linkami.
Strony już są od 2-3 tygodni w google, kupiłem też do nich na allegro pare linków.
Tak że napewno są wiarogodne .:)
według mego ulubionego francuzskiego miernika: http://rankit.free.fr/index.php
czeka ich dobra przyszłość. pierwsze 2 stronki czeka PR=3, drugie 2 strony czeka PR=2.
prosze o wstawienie kodu. Informować mnie o tym można na PW i na maila dr.pawka@gmail.com
Pismo Bialoleckie
Potral Mandolinki
Klub AA
Male  programy
Pozdrawiam, Paweł.

kalski

  • Gość
Instalacja na laptopie bez napedow ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-09, 21:52:28 »
Witam,
mam nastepujacy problem: laptop o dosc leciwej konfiguracji bez napedow (fdd,cd), ale za to mam przejsciowke, dzieki ktorej moge hdd z notebooka wpiac do PC. Zrobilem tak podpinajac tylko dysk notebooka na master i rozpoczalem instalacje Mandrake. Po calym procesie, jeszcze przed pierwszym uruchomieniem przelozylem dysk do laptopa, lecz moim oczom ukazal sie Kernel Panic. Gdy wloze ten dysk z powrotem do desktop pc system startuje, ale na laptopie nie chce. Co zrobic, aby zainstalowac linuksa na tym laptopie?? ps.Windows 98 udalo mi sie w ten sposob zainstalowac bez zadnych problemow (jeszcze przed wykrywaniem urzadzen przelozylem dysk z pc do laptopa). Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam.

zebra

  • Gość
Instalacja na laptopie bez napedow ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-09, 22:07:43 »
2006-01-09 21:52:28 kalski napisał:

> Witam,
 > mam nastepujacy problem: laptop o dosc leciwej konfiguracji bez napedow (fdd,cd), ale za to mam
 > przejsciowke, dzieki ktorej moge hdd z notebooka wpiac do PC. Zrobilem tak podpinajac tylko dysk
 > notebooka na master i rozpoczalem instalacje Mandrake. Po calym procesie, jeszcze przed
 > pierwszym uruchomieniem przelozylem dysk do laptopa, lecz moim oczom ukazal sie Kernel Panic.
 > Gdy wloze ten dysk z powrotem do desktop pc system startuje, ale na laptopie nie chce. Co
 > zrobic, aby zainstalowac linuksa na tym laptopie?? ps.Windows 98 udalo mi sie w ten sposob
 > zainstalowac bez zadnych problemow (jeszcze przed wykrywaniem urzadzen przelozylem dysk z pc do
 > laptopa). Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam.

To może sie udać ale dysk musi byc tak samo podpiety w obu komputerach, np. primary master( po linuksiemu hda). Inaczej konieczna edycja etc/fstab lub kernel panic.

yogi009

  • Gość
Instalacja na laptopie bez napedow ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-14, 15:42:05 »
Albo ściągnij sobie wersję minimum jakiejś instalki linuksa (np. debian) i odpal toto z dysku, a resztę to on sobie z netu pobierze (no, tutaj łącze mogłoby być szybkie :-)))

yogi009