Nowe posty

Autor Wątek: Aurox R9550 - problem :(  (Przeczytany 5767 razy)

ciunek

  • Gość
Aurox R9550 - problem :(
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-01-08, 22:30:17 »
Witam - dopiero zaczynam zabawe w Linuxie więc jeszcze nie wiem o co tu chodzi :)
Chodzi o to że nawet nie wiem o co chodzi :/
Może od początku: karte mam Gigabyte R9550
Na początku miałem Mandrake 10.0 Community i próbowałem zainstalować sterowniki do grafiki - znalazłem gdzieś w necie dokładnął na 15 stron instrukcje jak to zrobić i zrobiłem - na końcu wreszcie w fglrxinfo wyskoczyło mi że mam ATI i Radeon9550 zamiast tego mesa3D, no i fajnie było - tak z ciekawości wszedłem sobie na wygaszacz ekranu i chciałem jakiś odpalić (GL), prędkość była powalająca - jakieś 1 klatka na 10 sekund :( odpaliłem gre co ten pingwin jedzie z góry w śniegu :) i tak samo było :( tak jakby nie było akceleracji 3D.
Męczyłem to wiele razy no ale dziś zainstalowałem Auroxa 9.0 chyba ;) w nadzieji że może z tym mandrakiem było coś nie tak - a tu zonk to samo :/ - tzn jak zainstalowałem to grafike mi wykrył jako jakieś VESA z roz. 800x - zainstalowałem te sterowniki z tego pakietu co ma 61 Mb ze stronki ATI i już mogłem sobie zmienić rozdzielke na 1280x1024 :) No dobra z co z tą akceleracją czy czymś ?

Wchodze do Ustawień systemowych -> Ekran -> Zaawansowane i w Karcie graficznej mi pisze:
Typ karty: unknown video card
Wielkość pamięci: 16 megabajtów (no a mam przecież 128)
Sterownik fglrx
pole by włączyć akceleracje 3D w ogóle nie jest aktywne i już nie wiem co mam zrobić :(

Ciskam konfiguruj - następnie wduszam by Rozpoznał karte graficzną to rozpoznaje mi ją jako
VESA driver (generic)
ze sterownikiem vesa :(

Przeszukuje liste i nie widze radka 9550 - jest ...9500, 9500 Pro, 9700, 9700 Pro... itd.

Sorki że tak dużo chyba ale chciałem to dobrze opisać - niech mi ktoś pomoże bo już powoli zwątpiam w tego Linuxa :(

ciunek

  • Gość
Aurox R9550 - problem :(
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-01-18, 03:11:03 »
dzięki wielkie za pomoć :(