Nowe posty

Autor Wątek: OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !  (Przeczytany 6192 razy)

DamianK

  • Gość
Witajcie, mam kłopot z udostępnianiem połączenia internetowego. Jeśli z pod windowsa spinguje własne IP TTL pokazuje się 128. Pod Windowsem udostępniam internet Sygate Home Network. Pod linuxem gdy pinguje wlasne ip pokazuje sie ttl 64. Pingi ida wszędzie i tracerouty również (z drugiego komputera) ale internet nie działa na drugim komputerze. Połączenia są wewnątrz sieci z moim sieciowym serwerem mailów albo ze stronką  sieciową ale poza sieć już nie ma połączeń. Podobny problem był pod windowsem pod programem wingate. Wiec wydaje mi sie ze ten sygate zmienia TTL i to wszystko. Nie działa również echo \\"128\\" > coś tam coś tam ip_default_ttl (już nie pamiętam). Dodam że modprobe ip_TTL cośtam zwraca ip_TTL not found

chmooreck

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-08, 17:22:26 »
2006-01-08 17:08:02 DamianK napisał:

> Witajcie, mam kłopot z udostępnianiem połączenia internetowego. Jeśli z pod windowsa spinguje
 > własne IP TTL pokazuje się 128. Pod Windowsem udostępniam internet Sygate Home Network. Pod
 > linuxem gdy pinguje wlasne ip pokazuje sie ttl 64. Pingi ida wszędzie i tracerouty również (z
 > drugiego komputera) ale internet nie działa na drugim komputerze. Połączenia są wewnątrz sieci
 > z moim sieciowym serwerem mailów albo ze stronką  sieciową ale poza sieć już nie ma połączeń.
 > Podobny problem był pod windowsem pod programem wingate. Wiec wydaje mi sie ze ten sygate
 > zmienia TTL i to wszystko. Nie działa również echo \\"128\\" > coś tam coś tam
 > ip_default_ttl (już nie pamiętam). Dodam że modprobe ip_TTL cośtam zwraca ip_TTL not found

chmooreck

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-08, 17:24:20 »
sorry...

TTL raczej tu nie ma nic do rzeczy...

udostepniaj net na kompie z jakims normalnym systemem... wtedy na pewno otrzymasz tu pomoc... ;-)

P.S.
 > Pingi ida wszędzie i tracerouty również (z drugiego komputera) ale internet nie działa na drugim komputerze

no to w koncu dziala, czy nie ? skoro ida wszedzie... moze jakis firewall ?

DamianK

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-08, 20:40:40 »
2006-01-08 17:24:20 chmooreck napisał:

> sorry...
 >
 > TTL raczej tu nie ma nic do rzeczy...
 >
 > udostepniaj net na kompie z jakims normalnym systemem... wtedy na pewno otrzymasz tu pomoc...
 > ;-)
 >
 > P.S.
 >  > Pingi ida wszędzie i tracerouty również (z drugiego komputera) ale internet nie działa na
 > drugim komputerze
 >
 > no to w koncu dziala, czy nie ? skoro ida wszedzie... moze jakis firewall ?

normalny system czyli jaki, mam fedore core 4

pingi i tracerouty idą połączenia przez TCP/UDP nie
ale nie

chmooreck

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-08, 21:23:28 »
2006-01-08 17:08:02 DamianK napisał:

 > ... Pod Windowsem udostępniam internet Sygate Home Network.

jesli jednak net udostepnia komp na ktorym siedzi fedora... czy z tego kompa masz polaczenie z internetem ?

czy masz na nim wlaczona maskarade ?

jak masz ustawione iptables ?

P.S. mozesz pisac torche jasniej ?

DamianK

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-09, 21:06:53 »
2006-01-08 21:23:28 chmooreck napisał:

> 2006-01-08 17:08:02 DamianK napisał:
 >
 >  > ... Pod Windowsem udostępniam internet Sygate Home Network.
 >
 > jesli jednak net udostepnia komp na ktorym siedzi fedora... czy z tego kompa masz polaczenie z
 > internetem ?
 >
 > czy masz na nim wlaczona maskarade ?
 >
 > jak masz ustawione iptables ?
 >
 > P.S. mozesz pisac torche jasniej ?
Komputer 1 Fedora/Windows XP
Na XP jest Sygate chodzi lecz wingate nie chodził i była taka sytuacja jak pod fedora
regułka na fedorze napewno jest ok bo pomagał mi administrator takiej sieci. maskadrada oczywiscie jest

devilan

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-10, 08:11:56 »
2006-01-09 21:06:53 DamianK napisał:

> 2006-01-08 21:23:28 chmooreck napisał:
 >
 > > 2006-01-08 17:08:02 DamianK napisał:
 >  >
 >  >  > ... Pod Windowsem udostępniam internet Sygate Home Network.
 >  >
 >  > jesli jednak net udostepnia komp na ktorym siedzi fedora... czy z tego kompa masz
 > polaczenie z
 >  > internetem ?
 >  >
 >  > czy masz na nim wlaczona maskarade ?
 >  >
 >  > jak masz ustawione iptables ?
 >  >
 >  > P.S. mozesz pisac torche jasniej ?
 > Komputer 1 Fedora/Windows XP
 > Na XP jest Sygate chodzi lecz wingate nie chodził i była taka sytuacja jak pod fedora
 > regułka na fedorze napewno jest ok bo pomagał mi administrator takiej sieci. maskadrada
 > oczywiscie jest
 >


poczytaj o iptables
Poszukaj regulki set-ttl dla polaczen ktore przechodza przez NAT.
Wyglada na to, ze Twoj provider blokuje ruch, ktory ma TTL mniejszy niz standardowy (przy udostepnianiu normalne zachowanie, to obnizanie ttl o 1 dla ruchu natowanego).

DamianK

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-28, 22:46:12 »
2006-01-10 08:11:56 devilan napisał:

> 2006-01-09 21:06:53 DamianK napisał:
 >
 > > 2006-01-08 21:23:28 chmooreck napisał:
 >  >
 >  > > 2006-01-08 17:08:02 DamianK napisał:
 >  >  >
 >  >  >  > ... Pod Windowsem udostępniam internet Sygate Home Network.
 >  >  >
 >  >  > jesli jednak net udostepnia komp na ktorym siedzi fedora... czy z tego kompa masz
 >  > polaczenie z
 >  >  > internetem ?
 >  >  >
 >  >  > czy masz na nim wlaczona maskarade ?
 >  >  >
 >  >  > jak masz ustawione iptables ?
 >  >  >
 >  >  > P.S. mozesz pisac torche jasniej ?
 >  > Komputer 1 Fedora/Windows XP
 >  > Na XP jest Sygate chodzi lecz wingate nie chodził i była taka sytuacja jak pod fedora
 >  > regułka na fedorze napewno jest ok bo pomagał mi administrator takiej sieci. maskadrada
 >  > oczywiscie jest
 >  >
 >
 >
 > poczytaj o iptables
 > Poszukaj regulki set-ttl dla polaczen ktore przechodza przez NAT.
 > Wyglada na to, ze Twoj provider blokuje ruch, ktory ma TTL mniejszy niz standardowy (przy
 > udostepnianiu normalne zachowanie, to obnizanie ttl o 1 dla ruchu natowanego).
Administrator pewnej sieci pomagał mi, właśnie kazał mi dopisać ttl-inc 2 i przed tym modprobe ipt_TTL. Ja nie mam tego modułu. ściągnąłem jądro 2.6.15-1 widzę że ma tą bibliotekę. Jutro będe kompilował nowe jądro, przy okazji będe miał nowe i jeszcze będzie mi dzielenie netu chodzić

DamianK

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-30, 16:58:55 »
2006-01-28 22:46:12 DamianK napisał:

> 2006-01-10 08:11:56 devilan napisał:
 >
 > > 2006-01-09 21:06:53 DamianK napisał:
 >  >
 >  > > 2006-01-08 21:23:28 chmooreck napisał:
 >  >  >
 >  >  > > 2006-01-08 17:08:02 DamianK napisał:
 >  >  >  >
 >  >  >  >  > ... Pod Windowsem udostępniam internet Sygate Home Network.
 >  >  >  >
 >  >  >  > jesli jednak net udostepnia komp na ktorym siedzi fedora... czy z tego kompa
 > masz
 >  >  > polaczenie z
 >  >  >  > internetem ?
 >  >  >  >
 >  >  >  > czy masz na nim wlaczona maskarade ?
 >  >  >  >
 >  >  >  > jak masz ustawione iptables ?
 >  >  >  >
 >  >  >  > P.S. mozesz pisac torche jasniej ?
 >  >  > Komputer 1 Fedora/Windows XP
 >  >  > Na XP jest Sygate chodzi lecz wingate nie chodził i była taka sytuacja jak pod
 > fedora
 >  >  > regułka na fedorze napewno jest ok bo pomagał mi administrator takiej sieci.
 > maskadrada
 >  >  > oczywiscie jest
 >  >  >
 >  >
 >  >
 >  > poczytaj o iptables
 >  > Poszukaj regulki set-ttl dla polaczen ktore przechodza przez NAT.
 >  > Wyglada na to, ze Twoj provider blokuje ruch, ktory ma TTL mniejszy niz standardowy
 > (przy
 >  > udostepnianiu normalne zachowanie, to obnizanie ttl o 1 dla ruchu natowanego).
 > Administrator pewnej sieci pomagał mi, właśnie kazał mi dopisać ttl-inc 2 i przed tym modprobe
 > ipt_TTL. Ja nie mam tego modułu. ściągnąłem jądro 2.6.15-1 widzę że ma tą bibliotekę. Jutro
 > będe kompilował nowe jądro, przy okazji będe miał nowe i jeszcze będzie mi dzielenie netu
 > chodzić


OK, skompilowałem jądro, odpaliłem je, w /lib/modules/2.6.15-1/net/ipv4/netfilter/ipt_TTL jest ten pliczek (nie stosowałem patch-o-matic, bo jak ściągnąłem źródła jądra to zauważyłem, że ipt_TTL jest już w tym jądrze) ok wpisałem modprobe ipt_TTL i bez żadnych błędów. Wpisałem iptables mangle ttl -ttl-inc 2 (coś takiego bo już nie pamiętam a jestem pod winda). Czy może to być sprawa tego że mam Access Pointa (jeśli ktoś nie wie to jest urządzenie które udostępnia neta przez drogę radiową, ma dwa interfejsy sieciowe, ze strony kompa i ze strony bezprzewodowej, każdy ma swój odzielny MAC, ma również IP, jeśli je wpiszemy w przeglądarce to włączy nam się konfiguracja APeka) i może trzeba dać -ttl-inc 3 może wkleić wam polecenie route ifconfig eth0 lub eth1 albo iptables (nie pamiętam tego parametru który wyświetlał wszystkie reguły ACCEPT DROP FORWARD itp)

Pozdrawiam Damian

stupido

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-08, 16:47:59 »
Dostałem email od onet.poczty. A w nim informację o jakże wspaniałym OnetPlejerze. Zaraz po kilku kliknięciach okazało się jaki to on wspaniały. Okazało się że kiedy spróbowałem otworzyć teledysk pokazała się informacja dotycząca używanego przezemnie systemu, no że to chyba nie jest windows i dla tego mogę co najwyżej pomarzyć o zobaczeniu jakiego kolwiek klipu, konkretnie informacja to:
"Prawdopodobnie używasz innego systemu operacyjnego niż Windows lub Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript". Zapewniam że obsługę JavaScript mam włączoną w swoim FireFoxie 1.5, za to używam SuSe 10.0. Następnie spróbowałem odsłuchać jakiąś muzyczkę (spodziewając się już jednak jaki będzie efekt próby):
"
Na twoim komputerze nie można wyświetlić strony Onet Plejer.
Aby uzyskać dostęp do tej strony, musisz posiadać:
    * Komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows; Windows 98, ME, 2000 lub XP
    * Przeglądarkę Internet Explorer w wersji 6.0 lub wyższej. Wersja 6.0 jest dostępna do pobrania za darmo ze strony Microsoft. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak zainstalować przeglądarkę na twoim komputerze. (Ograniczenia te wynikają z zastosowanej przez naszego partnera OD2 technologii zabezpieczającej pliki przed kradzieżą - DRM 'digital rights management' Microsoftu)
    * Windows Media Player (wersja 7.0 lub wyższa). Windows Media Player 9 jest dostępna do pobrania za darmo. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak zainstalować tę aplikację na twoim komputerze.
    * Flash Plug In (wersja 5 lub wyższa)
"

Dla mnie to poprostu skandal. A co mają zrobić użytkownicy którzy nie wybrali jedynego, wspaniałego, najcudowniejszego i słusznego systemu windows????!!!!!. Przecież jest Linuks,BSD,Solaris,MacOS...
A później użytkownicy windowsa dziwią się czemu ten system tak często jest nienawidzony przez posiadaczy innych systemów. Nie na jednym forum mogłem przeczytać niezrozumienie użytkowników (jak się wyżej okazało) jedynego słusznego systemu że ktoś się przesiada z windowsa na np. linuksa i zaraz napełnia się nienawiścią do poprzednio posiadanego systemu, i na dodatek sam niewie czemu.
No przecież jak tak można, już dawno się tak nie zdenerwowałem jak dziś. SKANDAL, dyskryminacja.

P.S
Teraz naprawdę znienawidziłem ten system Win....d...o przez gardło mi ta nazwa nie przechodzi.

Stilgar

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-08, 17:21:07 »
spokojnie, nie ma sie co denerwować... a z nienawisci do czegokolwiek jeszcze nic dobrego nie wyszlo...

skoro Onet chce robic serwis tylko dla userów Windows, ma do tego prawo. sam windows nie jest temu winny w zaden sposob. moze jak Onet sie zorientuje, ze traci klientow to cos zmieni...

stupido

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-08, 18:01:36 »
2006-01-08 17:21:07 Stilgar napisał:

> spokojnie, nie ma sie co denerwować... a z nienawisci do czegokolwiek jeszcze nic dobrego nie
 > wyszlo...
 >
 > skoro Onet chce robic serwis tylko dla userów Windows, ma do tego prawo. sam windows nie jest
 > temu winny w zaden sposob. moze jak Onet sie zorientuje, ze traci klientow to cos zmieni...

Faktycznie - trochę mnie poniosło z tą nienawiścią.
No i racja, trzeba przyznać że to trochę chamstwo ze strony onetu a nie ze strony windows. I trzeba też przyznać że to polityka globalnego monopolu microsoftu przyczynia się do tego typu sytuacji jaka ma miejsce w onet.plejer.

Oprócz tego że ktoś woli inny system ludzie z Onet.pl zapominają że nie każdego stać na windows, i to mnie drażni najbardziej. Przez takie incydenty czuję się jakbym nie istniał, jakiś gorszy jestem dla nich czy co?...

axlinux

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-01-08, 20:45:18 »
Ja uważam że jeden ze słabych stron Linuksa to właśnie to i podobne problemy. To nie jest napewno wina osób tworzących Linuksa a tylko firm które preferują MS. I jak tu nie mówić o monopolu i jak go ograniczyć jeżeli większośc firm wydaje np. sterowniki tylko dla Windosw a ty użytkowniku radź sobie sam. Jeżeli popatrzać by na to racjonalnie i firmy tworzyły by sterowniki dla linuksa i jakieś wsparcie dla tych systemów to było by super a tak  jak wolisz opensurce to radź sobie sam...i to mnie bardzo boli :(

de_laurent

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-01-08, 22:52:47 »
2006-01-08 20:45:18 axlinux napisał:

> Ja uważam że jeden ze słabych stron Linuksa to właśnie to i podobne problemy. To nie jest

To nie jest slaba strona Linuksa tylko ludzka ignorancja i rynek zdominowany przez MS.
Mnie tez szlag trafia, bo mam drukarke (i skaner) Lexmark X215 i nie ma do niej sterownikow pod Linuksa, to samo z mp3 playerem jakies malo istotnej firemki z Korei, a ostatnio z kamerka internetowa Creative Vista Plus. Dlatego odradzam wszystkim po prostu kupowanie sprzetu tych producentow i pisemne wyrazanie swojego niezadowolenia. Jak zaczna tracic grube miljony na klientach uzywajacych Linuksa i dostawac mejle (NIE z pogruszkami, tylko z grzecznym zapytaniem o sterowniki), to moze im sie odmieni. Warto tez zanim sie cos kupi skorzstac ze stron kompatybilnosci sprzetu z Linuksem.

Oczywiscie w twoim przypadku daj sobie spokoj z Onetem i zacznij uzywac Interii. Tam tez dostepne sa teledyski, ale da rade odtworzyc je na Linuksie. Nie jest to moze rozwiazanie problemu, ale...

Trzeba pokazac im kto rzadzi, bo chyba zapomnieli. To ze Windows jest na wiekszosci komputerow nie znaczy, ze wszyscy klienci go uzywaja. Tak wiec trzeba promowac tych ktorzy sa po naszej stronie i wypinac sie na tych ktorzy nie sa.

Maciek_Rutecki

  • Gość
OnetPlejer - ale tylko dla Windows! ,dla mnie to skandal !
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-01-09, 09:22:55 »
2006-01-08 22:52:47 de_laurent napisał:

> 2006-01-08 20:45:18 axlinux napisał:
 >
 > > Ja uważam że jeden ze słabych stron Linuksa to właśnie to i podobne problemy. To nie jest
 >
 > To nie jest slaba strona Linuksa tylko ludzka ignorancja i rynek zdominowany przez MS.
 > Mnie tez szlag trafia, bo mam drukarke (i skaner) Lexmark X215 i nie ma do niej sterownikow pod
 > Linuksa, to samo z mp3 playerem jakies malo istotnej firemki z Korei, a ostatnio z kamerka
 > internetowa Creative Vista Plus. Dlatego odradzam wszystkim po prostu kupowanie sprzetu tych
 > producentow i pisemne wyrazanie swojego niezadowolenia. Jak zaczna tracic grube miljony na
 > klientach uzywajacych Linuksa

Z tymi milionami przesadziłeś, użytkowników Linuksa są śladowe ilości więc tak dużo nie tracą jak w przypadku np. rezygnacji z klientów Windowsa.

--
Maciek