Nowe posty

Autor Wątek: Problem z myszą optyczną w gętoo :)  (Przeczytany 11447 razy)

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« dnia: 2006-01-07, 13:01:06 »
Mam problem z dźwiękiem. Czasami jest albo nie ma. A jest jedynie w odt. filmów Totem.A odtwarzając filmy w innym programi już nie ma dźwieku, tak samo piosenki w innych programach. Jestem poczatkujący i nie znam sie zbytnio na linuxie.Jakie trzeba wybrać sterowniki do karty SB Live 24bit, i gdzie je zmienić, żeby ustawić dźwiek na 4.1 ???? Prosze o pomoc.

minataj

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-27, 18:01:50 »
mam identyczny problem...
posiadam SB Live! 5.1, glosniki 5.1, mandriva 2006
ktos ma jakis pomysl?

blobs

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-28, 16:22:15 »
Witam-również z tym walczę i również nie jestem orłem w linuksie....wcześniej był problem,bo sprzęt niefirmowy,a teraz firmowy i też d..a......a w odpowiedziach na forumach tylko jakiś bełkot...



kfiaciarka

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-28, 17:07:15 »
2006-01-28 16:22:15 blobs napisał:

> Witam-również z tym walczę i również nie jestem orłem w linuksie....wcześniej był problem,bo
 > sprzęt niefirmowy,a teraz firmowy i też d..a......a w odpowiedziach na forumach tylko jakiś
 > bełkot...
 >
 >
 >
no to odpalcie jakis odtwarzacz muzyki i w własciwosciach kmix poklikajcie w rózne opcje. Zawsze możecie odpalic jako root alsaconf :)

blobs

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-28, 20:07:01 »
 > Zawsze możecie odpalic jako root alsaconf :)
ha ha ha-teraz nawet mikser zniknął....chyba winda górą...

blobs

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-28, 20:11:12 »
windoza przyzwycziła do lamerstwa,ale to jest troszkę chyba chore...

xadmi

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-28, 20:15:47 »
2006-01-28 20:11:12 blobs napisał:

> windoza przyzwycziła do lamerstwa,ale to jest troszkę chyba chore...
 >
 
 Mnie też kiedyś zniknął mixer i nie tylko ....
 Teraz nic mi nie znika .
 Działa.
 ;)

blobs

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-28, 20:47:16 »
 >  Mnie też kiedyś zniknął mixer i nie tylko ....
 >  Teraz nic mi nie znika .
 >  Działa.
 >  ;)
 >
przywróciłem mikser,ale ma mniej opcji...a wogóle to ktos tu pomaga?...zassałem nowe alsy ale są spakowane tarem...podobno trzeba to kompilować...(komplikować he he..)ALE JAK??

dulus

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-28, 20:54:29 »
2006-01-28 20:47:16 blobs napisał:

>
 >  >  Mnie też kiedyś zniknął mixer i nie tylko ....
 >  >  Teraz nic mi nie znika .
 >  >  Działa.
 >  >  ;)
 >  >
 > przywróciłem mikser,ale ma mniej opcji...a wogóle to ktos tu pomaga?...zassałem nowe alsy ale
 > są spakowane tarem...podobno trzeba to kompilować...(komplikować he he..)ALE JAK??

Czytając niektóre wypowiedzi można się nieźle pośmiać ... ale coż. Polecam http://alsa.opensrc.org/faq/ ... RTFM(jak nie wiesz co to, poszukaj. ... google twoim przyjacielem!)

Slackfan

blobs

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-29, 08:38:10 »
na tych forumach linuksowych to wszyscy jakoś tacy radośni......a pomocni wcale....google twoim pomocnikiem....co za pierdoły,właśnie z googli tu trafiłem...i ogólnie to palenie głupa i zadzieranie nochali...serdeczne dzięki za pomoc i propagowanie WOLNEGO OPROGRAMOWANIA...

blobs

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-29, 12:26:54 »
2006-01-07 13:01:06 pawlo99994 napisał:

> Mam problem z dźwiękiem. Czasami jest albo nie ma. A jest jedynie w odt. filmów Totem.A
 > odtwarzając filmy w innym programi już nie ma dźwieku, tak samo piosenki w innych programach.
 > Jestem poczatkujący i nie znam sie zbytnio na linuxie.Jakie trzeba wybrać sterowniki do karty
 > SB Live 24bit, i gdzie je zmienić, żeby ustawić dźwiek na 4.1 ???? Prosze o pomoc.
niestety kolego tutaj pomocy chyba nie znajdziesz....miałem ten sam problem i po dwóch dniach KOMPLIKACJI..he he..zainstalowałem ponownie system i po prostu zadziałało...pzostała tylko karta tv-niema...ale to raczej samemu trzeba kombinować-na szczęscie mandriva instaluje się b.szybko...powodzenia

kfiaciarka

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-29, 20:22:18 »
2006-01-07 13:01:06 pawlo99994 napisał:

> Mam problem z dźwiękiem. Czasami jest albo nie ma. A jest jedynie w odt. filmów Totem.A
 > odtwarzając filmy w innym programi już nie ma dźwieku, tak samo piosenki w innych programach.
 > Jestem poczatkujący i nie znam sie zbytnio na linuxie.Jakie trzeba wybrać sterowniki do karty
 > SB Live 24bit, i gdzie je zmienić, żeby ustawić dźwiek na 4.1 ???? Prosze o pomoc.
Mówiłem zróbcie alsaconf jako root!!! jak to nie pomoże to nie wiem co może pomóc.

kfiaciarka

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-01-29, 20:32:26 »
jest jeszcze jadna możliwość dodajcie siebie do grupy audio:)
#adduser użytkownik audio
sprawdzcie czy root moze odtwarzac dzwieki:)

dynamicik

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-01-29, 22:22:19 »
No cóż z tą kartą zawsze były problemy, bo jest zbudowana z trochę niepasujących do siebie elementów. Aby zadziałała, jest potrzebna przeróbka na poziomie jądra, czyli trzeba nieżle się natrudzić......
Wszystkim posiadającym tą kartę radzę zastąpić ją inną (i tańszą....). Np.: C-Media.
PS. Ja miałem z nią problemy nawet pod Windowsem......

dulus

  • Gość
Problem z myszą optyczną w gętoo :)
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-01-30, 00:03:55 »
2006-01-29 22:22:19 dynamicik napisał:

> No cóż z tą kartą zawsze były problemy, bo jest zbudowana z trochę niepasujących do siebie
 > elementów. Aby zadziałała, jest potrzebna przeróbka na poziomie jądra, czyli trzeba nieżle się
 > natrudzić......
 > Wszystkim posiadającym tą kartę radzę zastąpić ją inną (i tańszą....). Np.: C-Media.
 > PS. Ja miałem z nią problemy nawet pod Windowsem......

To musisz mieć strasznego pecha! Działa bez zarzutu zarówno pod Windowsem jak i Linuksem. Wiem co pisze.