Nowe posty

Autor Wątek: Błędne wskazania wolnego miejsca po przenosinach  (Przeczytany 2821 razy)

Rybak

  • Gość
Błędne wskazania wolnego miejsca po przenosinach
« dnia: 2006-01-06, 14:14:30 »
Witam.
W MPlayer jak zaladuje film, a pozniej chce zaladowac napisy to film wyskakuje i tak z kazdym!!
Jak to naprawić??
Pozdrawiam.

kamikaze

  • Gość
Błędne wskazania wolnego miejsca po przenosinach
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-06, 15:16:44 »
2006-01-06 14:14:30 Rybak napisał:

> Witam.
 > W MPlayer jak zaladuje film, a pozniej chce zaladowac napisy to film wyskakuje i tak z
 > kazdym!!
 > Jak to naprawić??
 > Pozdrawiam.

Jak załadujesz napisy, daj ponownie play i już będzie działał z napisami.

  • Gość
Błędne wskazania wolnego miejsca po przenosinach
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-06, 21:02:16 »
Zainstaluj sobie najnowszego Kafeine z pluginem mplayera. Sam znajduje napisy i wyświetla okno, w którym zaznaczasz ten plik, który chcesz używać :-)

Oczywiście musisz w konfiguracji ustawić sobie kodowanie czcionki na Windowsowe. To było chyba Windows-1552 ale na 100 sie mylę :P

de_laurent

  • Gość
Błędne wskazania wolnego miejsca po przenosinach
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-07, 17:02:16 »
> Oczywiście musisz w konfiguracji ustawić sobie kodowanie czcionki na Windowsowe. To było chyba
 > Windows-1552 ale na 100 sie mylę :P
Windows-1252 (albo 1250, ale ten byl chyba dla Europy Zachodniej, MS musi miec swoje kodowanie, bo przeciez w ISO, to by sie nie polapal...)

a-ll

  • Gość
Błędne wskazania wolnego miejsca po przenosinach
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-06, 13:26:23 »
Witam,

Pracuję na RH9, niedawno robiłem przeprowadzkę systemów na większy dysk - na poprzednim w linuksowej partycji miałem 700 MB wolnego, przeniosłem system za pomocą dd na nową, dużo większą partycję na nowym dysku, ale system wciąż twierdzi, że ma dostępne 700 MB (a powinien ok. 20 GB). du zlicza rozmiar katalogów prawidłowo, df nadal podaje stary rozmiar partycji, a z kolei fdisk, hdparm czy Hardware Browser z Gnome'a widzą, że partycja ma 23 GB.

parted z kolei zauważa:
Information: The operating system thinks the geometry on /dev/hda is
4865/255/63.  Therefore, cylinder 1024 ends at 8032,499M.
Warning: Partition 1 is 23532,684Mb, but the file system is 3302,422Mb.

Jak to naprawić?
Pozdr.
A.

xavery

  • Gość
Błędne wskazania wolnego miejsca po przenosinach
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-06, 13:51:36 »
Skoro przeniosles plik urzadzenia za pomoca dd to taki sam plik (partycje) masz w nowej lokalizacji, stad te same wskazania. Zrob w nowym miejscu nowa, pusta partycje i zainstaluj system a nastepnei skopiuj to co jest do skopiowania albo na nowa partycje skopiuj caly filesystem / (ja bym zrobil to pierwsze).

a-ll

  • Gość
Błędne wskazania wolnego miejsca po przenosinach
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-06, 14:00:30 »
2006-01-06 13:51:36 xavery napisał:

> Skoro przeniosles plik urzadzenia za pomoca dd to taki sam plik (partycje) masz w nowej
 > lokalizacji, stad te same wskazania. Zrob w nowym miejscu nowa, pusta partycje i zainstaluj
 > system a nastepnei skopiuj to co jest do skopiowania albo na nowa partycje skopiuj caly
 > filesystem / (ja bym zrobil to pierwsze).

Dzięki.
A nie ma choćby prowizorycznego sposobu, żeby to obejść bez zakładania nowych partycji czy instalacji systemu na nowo? Bo niestety na razie nie bardzo mam na to czas, a trochę miejsca się przyda :)

xavery

  • Gość
Błędne wskazania wolnego miejsca po przenosinach
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-06, 14:31:00 »
> A nie ma choćby prowizorycznego sposobu, żeby to obejść bez zakładania nowych partycji czy
 > instalacji systemu na nowo? Bo niestety na razie nie bardzo mam na to czas, a trochę miejsca
 > się przyda :)

A ilez czasu trwa zaozenie partycji? O woele wiecej czasu zajmie kopiowanie danych ale to i tak neiuniknione. Zreszta, ilosc danych na dysku 700MB jest naprawde stosunkowo neiwielka i mozna sobie dosc swobodnie przewalac dane.
Zaleznie id warunkow mozesz tez zrobic inny numer - zamiast przekladac system z dysu na dysk, dodaj dysk nowy do systemu ze starym (lub odwrotnie), na starym zrob root partycje a nowy posztkuj na /var, /usr/, home i przerzuc dane tylko z tych katalogow