Nowe posty

Autor Wątek: Serwer radio na xmms + liveice  (Przeczytany 2860 razy)

bianci

  • Gość
Serwer radio na xmms + liveice
« dnia: 2006-01-05, 11:58:27 »
mam dwa dyski 40gb. pierwszy na ktorym stoi xp to samsung a drugi sigejt. na sigejcie jest tylko jedna glowna partycja. chcialbym na nim zainstalowac mandrake LE. czy to jest wogole wykonalne? czy powstanie cos takiego w czasie instalacji jak boot manager, ktorym bede mogl wybierac system?

bisz

  • Gość
Serwer radio na xmms + liveice
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-05, 12:20:43 »
sadze ze musisz miec boot mngr na tym samym dysku co partycje systemowa od XP i ogolnie jakas wolna partycje na tym dysku zeby to w ogole gdizes wcisnac, albo partition magic przeorganizowac dysk albo zrobic kopie obecnego systemu na bok i fdiskiem przeorganizowac partycje zostawiajac przestrzen pare gb na bootloadera noi linuxa. chyba sie nie myle :)

bianci

  • Gość
Serwer radio na xmms + liveice
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-05, 12:27:10 »
2006-01-05 12:20:43 bisz napisał:

> sadze ze musisz miec boot mngr na tym samym dysku co partycje systemowa od XP i ogolnie jakas
 > wolna partycje na tym dysku zeby to w ogole gdizes wcisnac, albo partition magic
 > przeorganizowac dysk albo zrobic kopie obecnego systemu na bok i fdiskiem przeorganizowac
 > partycje zostawiajac przestrzen pare gb na bootloadera noi linuxa. chyba sie nie myle :)
 >

czyli wcisnac ewentualnie mandarynke na dysku na ktorym stoi xp. mam nadzieje ze dobrze zrozumialem :)

bianci

  • Gość
Serwer radio na xmms + liveice
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-05, 12:34:03 »
2006-01-05 12:20:43 bisz napisał:

> sadze ze musisz miec boot mngr na tym samym dysku co partycje systemowa od XP i ogolnie jakas
 > wolna partycje na tym dysku zeby to w ogole gdizes wcisnac, albo partition magic
 > przeorganizowac dysk albo zrobic kopie obecnego systemu na bok i fdiskiem przeorganizowac
 > partycje zostawiajac przestrzen pare gb na bootloadera noi linuxa. chyba sie nie myle :)
 >

a mam jeszcze dodatkowe pytanie. patrzac po podpisach pod nikami, przypomniala mi sie sprawa \\'i386\\' \\'i586\\' itd. gdzies wyczytalem ze to ma cos wspolnego z procesorami. nie myle sie? bo ja mam durona 800 384 ramu, wiec mam nadzieje ze to bedzie dzialac :)

wczesniej testowalem fedore 4 i w zwiazku z powyzszym zapytaniem, zauwazylem ze np sysyem moze byc i386 a np niektore programy instalacyjne sa i586. czy tu jest jakis potencjalny konflikt. mozna wszystkie programy na kazdej dystrybucji instalowac? :)

chmooreck

  • Gość
Serwer radio na xmms + liveice
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-05, 13:20:37 »
2006-01-05 12:34:03 bianci napisał:

> 2006-01-05 12:20:43 bisz napisał:
 >
 > > sadze ze musisz miec boot mngr na tym samym dysku co partycje systemowa od XP i ogolnie
 > jakas
 >  > wolna partycje na tym dysku zeby to w ogole gdizes wcisnac, albo partition magic
 >  > przeorganizowac dysk albo zrobic kopie obecnego systemu na bok i fdiskiem
 > przeorganizowac
 >  > partycje zostawiajac przestrzen pare gb na bootloadera noi linuxa. chyba sie nie myle :)

mylisz sie... ;-)

bianci mozesz spokjnie zainstalowac na drugim, wolnym dysku... bootloader sie zainstaluje i bedziesz mogl wybrac system...

bootloadera mozesz zainstalowac w
1. mbr pierwszego dysku - tym z win; wtedy po reinstalacj windowsa bedziesz musial go sobie odzyskac - to nie nie jest trudne

2. w mbr drugiego dysku - wtedy po instalacji sobie przelaczysz w biosie, zeby bootowal z tego drugiego;
na czas reinstalacji windowsa przelaczysz znowu na pierwszy i niczego nie bedziesz musial odzyskiwac

3. na partycji drugiego dysku - wtedy musisz ja ustawic jako aktywna i wybrac w biosie bootowanie z tego dysku... reinstalacja windowsa tak jak w pkt. 2


co do architektur...

przy twoim procesorze nie ma znaczenia... tak dlugo jak jak pozostaniesz przy architekturze 32 bitowej ;-)

tzn. poszczegolne binarki sa kompilowane z opcjami optymalizacji dostepnymi na danej architekturze, procesory ix86 sa zgodne wstecz, takze na i686 spokojnie mozesz odpalic kod skompilowany pod i386, i486 i i586 - nie ma problemu...

bianci

  • Gość
Serwer radio na xmms + liveice
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-05, 14:33:32 »
2006-01-05 13:20:37 chmooreck napisał:

> 2006-01-05 12:34:03 bianci napisał:
 >
 > > 2006-01-05 12:20:43 bisz napisał:
 >  >
 >  > > sadze ze musisz miec boot mngr na tym samym dysku co partycje systemowa od XP i
 > ogolnie
 >  > jakas
 >  >  > wolna partycje na tym dysku zeby to w ogole gdizes wcisnac, albo partition magic
 >  >  > przeorganizowac dysk albo zrobic kopie obecnego systemu na bok i fdiskiem
 >  > przeorganizowac
 >  >  > partycje zostawiajac przestrzen pare gb na bootloadera noi linuxa. chyba sie nie
 > myle :)
 >
 > mylisz sie... ;-)
 >
 > bianci mozesz spokjnie zainstalowac na drugim, wolnym dysku... bootloader sie zainstaluje i
 > bedziesz mogl wybrac system...
 >
 > bootloadera mozesz zainstalowac w
 > 1. mbr pierwszego dysku - tym z win; wtedy po reinstalacj windowsa bedziesz musial go sobie
 > odzyskac - to nie nie jest trudne
 >
 > 2. w mbr drugiego dysku - wtedy po instalacji sobie przelaczysz w biosie, zeby bootowal z tego
 > drugiego;
 > na czas reinstalacji windowsa przelaczysz znowu na pierwszy i niczego nie bedziesz musial
 > odzyskiwac
 >
 > 3. na partycji drugiego dysku - wtedy musisz ja ustawic jako aktywna i wybrac w biosie
 > bootowanie z tego dysku... reinstalacja windowsa tak jak w pkt. 2
 >
 >
 > co do architektur...
 >
 > przy twoim procesorze nie ma znaczenia... tak dlugo jak jak pozostaniesz przy architekturze 32
 > bitowej ;-)
 >
 > tzn. poszczegolne binarki sa kompilowane z opcjami optymalizacji dostepnymi na danej
 > architekturze, procesory ix86 sa zgodne wstecz, takze na i686 spokojnie mozesz odpalic kod
 > skompilowany pod i386, i486 i i586 - nie ma problemu...



dzieki serdeczne za pomoc :)

canis_lupus

  • Gość
Serwer radio na xmms + liveice
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-05, 08:50:04 »
Ktoś moze mi powiedzieć jak skonfigurować wtyczkę do xmms liveice i serwer iceccast zebym mógł nadawać radio? Stawiałem kiedyś radio na sc_trans i shoutcast (wszystko konsolowe i działało) a teraz jakoś nie mogę tego skonfigurować.

stahoo23

  • Gość
Serwer radio na xmms + liveice
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-21, 13:49:13 »
konfiguracja jest w tym temacie:
http://www.rhguide.terramail.pl/icecast_art.html

u mnie jest inny problem
mam debiana i  w repozytoriach stable nie ma livice ale jest w contrib sciagnalem zainstalowalem pakiet liveiceblebleble.deb ale w xmms nie pokazuje mi sie wtyczka. ktos wie gdzie problem?
stahoo