Nowe posty

Autor Wątek: wybor domyslnej karty dzw  (Przeczytany 3597 razy)

admart

  • Gość
wybor domyslnej karty dzw
« dnia: 2006-01-04, 21:22:16 »
Witam
 mam zaintalowany sterownik e1000, daje on możliwość zmiany takich parametrów jak np. RxIntDelay. Problem w tym, że nie mam już pomysłów jak to robić. Próbowałem na różne sposoby:
1. wg instrukcji: klikalem modprobe e1000 RxIntDelay=256,4096 (są dwie wartości, bo sterownik obsługuje równiez inny interfejs). Odpowiedż ze strony karty była żadna.
2. wpisywałem do /etc/modules.conf odpowiednie opcje i robiłem restart sieci komendą /etc/init.d/network restart
, używałem też ifup ifdown
3.wpadłem też na pomysł aby usunąc moduł komendą rmmod, a potem zastosować modprobe z opcjami, ale gdy wpisuję rmmod e1000 dostaję w odpowiedzi: e1000: Device or resource busy

Brakuje mi pomysłów, nie udało mi się też znależć niczego konkretnego w sieci ( chociaż dowiedziałem się kilku fajnych rzeczy)
Jeśli wiesz co robię żle lub wiesz gdzie znajdę rozwiązanie to proszę podpowiedz mi !

chmooreck

  • Gość
wybor domyslnej karty dzw
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-04, 23:36:59 »
2006-01-04 21:22:16 admart napisał:

 > 1. wg instrukcji: klikalem modprobe e1000 RxIntDelay=256,4096 (są dwie wartości, bo sterownik
 > obsługuje równiez inny interfejs). Odpowiedż ze strony karty była żadna.

czego sie spodziewales, a jakie byly wyniki ?
moze dmesg ci cos powie ?

admart

  • Gość
wybor domyslnej karty dzw
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-05, 10:24:20 »
 > czego sie spodziewales, a jakie byly wyniki ?
 > moze dmesg ci cos powie ?

Spodziewałem się w dmesg czegoś w stylu
e1000:eth1 Link is up at 1000 Mbps, full duplex, RxIntDelay=4096.
Ponieważ nie byłem pewny czy zmiana RxIntDelay bedzie miala odbicie w komunikatach dmesg to probowalem zmienic tryb pracy karty z full duplex na half duplex (poniewaz  dmesg zawsze podaje ta opcje). Jednak dmesg ciagle wyrzuca, ze karta jest ustawiona na full duplex.


chmooreck

  • Gość
wybor domyslnej karty dzw
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-05, 13:36:02 »
2006-01-04 21:22:16 admart napisał:

 > 2. wpisywałem do /etc/modules.conf odpowiednie opcje i robiłem restart sieci komendą
 > /etc/init.d/network restart
 > , używałem też ifup ifdown

btw...
jesli uzywasz jadra z serii 2.6 parametry modulow okresla sie w /ertc/modprobe.conf

czyli nie reaguje na zadne parametry.. hmm... conajmniej dziwne...

jezior

  • Gość
wybor domyslnej karty dzw
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-05, 14:19:44 »
2006-01-05 10:24:20 admart napisał:

> Jednak dmesg ciagle wyrzuca, ze karta jest ustawiona na full duplex.

A co  w ogole mowi:
modinfo e1000

Nie kazdy kompiluje ten sterownik ;-)

admart

  • Gość
wybor domyslnej karty dzw
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-05, 18:40:21 »
>jesli uzywasz jadra z serii 2.6 parametry modulow okresla sie w /ertc/modprobe.conf
to jest jądro 2.4

 > A co  w ogole mowi:
 > modinfo e1000
 >
 > Nie kazdy kompiluje ten sterownik ;-)
wydruk modinfo -p
debug int, description \\"Debug level (0=none,...,16=all)\\"
TxDescriptors int array (min = 1, max = 32), description \\"Number of transmit descriptors\\"
RxDescriptors int array (min = 1, max = 32), description \\"Number of receive descriptors\\"
Speed int array (min = 1, max = 32), description \\"Speed setting\\"
Duplex int array (min = 1, max = 32), description \\"Duplex setting\\"
AutoNeg int array (min = 1, max = 32), description \\"Advertised auto-negotiation setting\\"
FlowControl int array (min = 1, max = 32), description \\"Flow Control setting\\"
XsumRX int array (min = 1, max = 32), description \\"Disable or enable Receive Checksum offload\\"
TxIntDelay int array (min = 1, max = 32), description \\"Transmit Interrupt Delay\\"
TxAbsIntDelay int array (min = 1, max = 32), description \\"Transmit Absolute Interrupt Delay\\"
RxIntDelay int array (min = 1, max = 32), description \\"Receive Interrupt Delay\\"
RxAbsIntDelay int array (min = 1, max = 32), description \\"Receive Absolute Interrupt Delay\\"
InterruptThrottleRate int array (min = 1, max = 32), description \\"Interrupt Throttling Rate\\"

przy okazji ethtoolem (v.1.8)też niczego nie mogę zmienić, ethtool wyswietla aktualne opcje sterownika, ale gdy chce cos zmienic to nie robi nic...


jezior

  • Gość
wybor domyslnej karty dzw
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-06, 09:40:55 »
2006-01-05 18:40:21 admart napisał:

 > wydruk modinfo -p
 > debug int, description \\"Debug level (0=none,...,16=all)\\"

pusc ten modul w max debugu i podaj parametry. Zobacz co drukuje debug.
modprobe e1000 debug=16 reszta_parametrow=VAL

bisz

  • Gość
wybor domyslnej karty dzw
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-04, 19:17:58 »
mam 2 karty 1 zintegrowana nieco nedzna i druga na pci sound blaster, zainstalowalem wlasnie mandrive2006  noi niejaki player amaroK gra mi ale na tej zintegrowanej, jak ustawic te NIezintegrowana jako domyslną ?

jk33

  • Gość
wybor domyslnej karty dzw
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-04, 19:36:45 »
Hmm... Na początek pytanie:
czy w ogóle korzystasz ze zintegrowanej karty.

Jeśli nie to wyłącz ją w biosie.

Jeśli jednak używasz drugiej karty,
to możesz:
a) ustawić odpowiednie urządzenie wyjścia w konfiguracji wtyczki wyjścia (prawdopodobnie
hw:1,0)
b) w /etc/modprobe.conf znaleźć wpisy
snd-slot-0 snd-jakisdriver1
i snd-slot-1 snd-jakisdriver2
i zamienić miejscami jeden driver z drugim
( do postaci:
snd-slot-0 snd-jakisdriver2
snd-slot-1 snd-jakisdriver1
)

Być może jest też jakaś możliwość
zrobienia tego z poziomu centrum sterowania,
możesz przejrzeć ustawienia dźwięku.

pozdrawiam