Nowe posty

Autor Wątek: Przycisk START  (Przeczytany 5259 razy)

newkind

  • Gość
Przycisk START
« dnia: 2005-12-30, 21:55:31 »
Hej !!
Co polecacie jako kontroller dzwieku ?? Chodzi mi o to aby byl to taki kontroler ktory potrafilby obsluzyc kilka zrodel na raz ... np. kadu, odtwarzacz, gry i inne ...

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Przycisk START
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-30, 22:02:06 »
2005-12-30 21:55:31 newkind napisał:

> Hej !!
 > Co polecacie jako kontroller dzwieku ?? Chodzi mi o to aby byl to taki kontroler ktory
 > potrafilby obsluzyc kilka zrodel na raz ... np. kadu, odtwarzacz, gry i inne ...

Z tego, co czytałem, takie zadania spełnia JACK, ale sam sie teraz męczę z uruchomieniem go
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

chmooreck

  • Gość
Przycisk START
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-30, 22:11:10 »
aaa.... a po co ci jakis serwer dzwieku ??

najnowsza ALSA + dobrze skonfigurowany dmix = software\\'owe miksowanie dzwieku z kilku zrodel naraz

przejdz sie na stronke ALSY, stamtad na stronke z dokumentacja i poczytaj o konfiguracji ~/.asoundrc

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Przycisk START
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-31, 10:53:03 »
2005-12-30 22:11:10 chmooreck napisał:

> aaa.... a po co ci jakis serwer dzwieku ??
 
Na przykład po to, zeby uruchomić Ardour i inne takie
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Przycisk START
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-30, 18:54:55 »
Witam

Z gory proszę o wyrozumiałość wszystkich fanatycznych przeciwników Winwiru$a

Chodzi mi oto ze, w większości komputerów jest na klawiaturze taki przycisk START, który uruchamia w "jedynie słusznym systemie" :-))) menu START. I choc sam winwirus nie jest  zbyt dobrym systemem, to jednak ten patent z przyciskiem mi się podoba.

W związku z tym mam pytanie: Co trzeba by zrobic, żeby tym przyciskiem uruchomić Menu "K" w KDE 3.4 na SuSE 10.

Dodam, że nie jestem informatykiem i sam odpowiedniego skryptu nie napiszę. Ale za wszelkie konstruktywne wskazówki i podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Maciek_Rutecki

  • Gość
Przycisk START
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-30, 19:52:41 »
2005-12-30 18:54:55 roca napisał:

> Witam
 >
 > Z gory proszę o wyrozumiałość wszystkich fanatycznych przeciwników Winwiru$a
 >
 > Chodzi mi oto ze, w większości komputerów jest na klawiaturze taki przycisk START, który
 > uruchamia w "jedynie słusznym systemie" :-))) menu START. I choc sam winwirus nie
 > jest  zbyt dobrym systemem, to jednak ten patent z przyciskiem mi się podoba.
 >
 > W związku z tym mam pytanie: Co trzeba by zrobic, żeby tym przyciskiem uruchomić Menu
 > "K" w KDE 3.4 na SuSE 10.
 >
 > Dodam, że nie jestem informatykiem i sam odpowiedniego skryptu nie napiszę. Ale za wszelkie
 > konstruktywne wskazówki i podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
 >
 > roca


W KDE w KControl jakoś się to robiło (niestety już nie pamiętam dokładnie jak).

--
Maciek

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Przycisk START
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-30, 20:28:49 »
2005-12-30 19:52:41 Maciek_Rutecki napisał:

 > W KDE w KControl jakoś się to robiło (niestety już nie pamiętam dokładnie jak).
 >
 > --
 > Maciek

W tym menu jest oczywiście taka opcja jak skróty klawiszowe, ale tam sie tego zrobić nie da, bo

1. Do menu "K" nie ma zadnego klawisza skrótu
2. Nie mozna jako klawisza skrótu uzywac samego klawisza "Win" (tak go nazywa KDE). Zawsze trzeba coś do niego dodać.

A zatem taka "łatwa opcja" nie wchodzi w rachubę. trzeba by gdzieś głębiej coś poprzestawiać - tylko jak?
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Lorenzo

  • Gość
Przycisk START
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-30, 21:08:31 »
O ile mnie pamięc nie myli to jest skrót klawiszowy postaci ALT - F1

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Przycisk START
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-30, 21:23:34 »
2005-12-30 21:08:31 Lorenzo napisał:

> O ile mnie pamięc nie myli to jest skrót klawiszowy postaci ALT - F1
 
Rzeczywiście, masz rację, musiałem nie zauważyć.

Ale nadal ciekawi mnie to, w jaki sposób można by to zmienić na jeden klawisz Win
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Lorenzo

  • Gość
Przycisk START
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-30, 23:41:05 »
Alt - F1 był domyslnym skrótem dla KMenu w kde 1 i 2.x.
Potem w 3.0 do 3.3 wrzucili domyslnie przycisk "win" w to miejsce, podczas gdy alt-f1 odpalał kmenu tam gdzie był kursor myszy (to był poroniony pomysł), a w 3.4 zauważyłem że powrócili do starego patentu. Niestety nie uzywał kde od dłuższego czasu ( na moich sprzętach to samobójstwo ;-) ) wiec nie odpowiem dokładnie na twoje pytanie gdzie i jak to zmienić.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Przycisk START
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-31, 01:46:26 »
2005-12-30 23:41:05 Lorenzo napisał:

> Alt - F1 był domyslnym skrótem dla KMenu w kde 1 i 2.x.
 > Potem w 3.0 do 3.3 wrzucili domyslnie przycisk "win" w to miejsce, podczas gdy alt-f1
 > odpalał kmenu tam gdzie był kursor myszy (to był poroniony pomysł), a w 3.4 zauważyłem że
 > powrócili do starego patentu. Niestety nie uzywał kde od dłuższego czasu ( na moich sprzętach
 > to samobójstwo ;-) ) wiec nie odpowiem dokładnie na twoje pytanie gdzie i jak to zmienić.

Ale i tak dziękuję ci za lekcję historii

roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Lorenzo

  • Gość
Przycisk START
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-12-31, 08:11:15 »
Kombinowałem z opcjami Xkb i udało mi się podmienić przycisk win z (jak sie później okazało) prawym altem, dzięki czemu mogłem zrobic klawisz skrótu ale straciłem polskie znaki na ralt ;/.
Musiałbyś pokombinować z opcjami xkb - może tam sie da to włączyć. W przeciwnym wypadku - dorwanie źródeł kde i zaremowanie klawisza win jako modyfikatora ;-).
Wiecej nie pokombinuje bo mnie kwanty wzywają a sesja tuz tuż ;-)

Maciek_Rutecki

  • Gość
Przycisk START
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-12-31, 10:25:58 »
2005-12-31 08:11:15 Lorenzo napisał:

> Kombinowałem z opcjami Xkb i udało mi się podmienić przycisk win z (jak sie później okazało)
 > prawym altem, dzięki czemu mogłem zrobic klawisz skrótu ale straciłem polskie znaki na ralt
 > ;/.
 > Musiałbyś pokombinować z opcjami xkb - może tam sie da to włączyć. W przeciwnym wypadku -
 > dorwanie źródeł kde i zaremowanie klawisza win jako modyfikatora ;-).
 > Wiecej nie pokombinuje bo mnie kwanty wzywają a sesja tuz tuż ;-)

Jak masz Knoppixa pod ręką to zobacz jego ustawienia, bo tam "START" działa.

--
Maciek

xis

  • Gość
Przycisk START
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-12-31, 11:08:30 »
Jeśli uruchomisz coś takiego jak asystent ustawień środowiska, to w którym kroku dostaniesz pytanie o to jak ma się zachowywać KDE. Możesz wtedy wybrać schemat zachowania spośród KDE, Windows i Mac'a. Jeśli wybierzesz windows to powinieneś mieć możliwość uruchamiania menu K z poziomu klawisza win. Niestety, to ustawienie zmienia też postać wszystkich innych skrótów klawiszowych na windowsowe, więc stracisz m. in. możliwość uruchamiania komend za pomocą Alt+F2. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by potraktować ten zestaw skrótów klawiszowych jako wyjściowy do swoich własnych celów i dodać nowe (jak np. wspomniany Alt+F2) :)