Nowe posty

Autor Wątek: Red Hat 9 + Radeon 9200SE  (Przeczytany 2003 razy)

vacpan

  • Gość
Red Hat 9 + Radeon 9200SE
« dnia: 2005-12-30, 13:52:04 »
Mam skaner na USB, wszystko sobie ładnie działa z konta root, ale problem pojawia sie przy innych kontach. Nie ma dostępu do skanera. Pojawia się błąd typu : Failed to open device \\'lexmark:libusb:001:007\\' Access to resource has been denied . Tymczasowo rozwiązałem to poprzez dopisanie do rc.local linijek chmod 777 -R /proc/bus/usb , ale to nie działa jak jako zwykłu user odłącze skaner zeby wgrać coś na pendrive a potem podłącze go znowu. Wtedy tylko pomaga restart albo jako root nadać od nowa prawa dostepu. Jak zrobić zeby było normalnie, tzn. tak jak na koncie roota, po odlanczeniu i podlanczeniu scaner ciągle działa ...

zebra

  • Gość
Red Hat 9 + Radeon 9200SE
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-30, 14:53:55 »
2005-12-30 13:52:04 vacpan napisał:

> Mam skaner na USB, wszystko sobie ładnie działa z konta root, ale problem pojawia sie przy
 > innych kontach. Nie ma dostępu do skanera. Pojawia się błąd typu : Failed to open device
 > \\'lexmark:libusb:001:007\\' Access to resource has been denied . Tymczasowo rozwiązałem to poprzez
 > dopisanie do rc.local linijek chmod 777 -R /proc/bus/usb , ale to nie działa jak jako zwykłu
 > user odłącze skaner zeby wgrać coś na pendrive a potem podłącze go znowu. Wtedy tylko pomaga
 > restart albo jako root nadać od nowa prawa dostepu. Jak zrobić zeby było normalnie, tzn. tak
 > jak na koncie roota, po odlanczeniu i podlanczeniu scaner ciągle działa ...  

Kiedys pomogło dodanie usera do grupy usb co dawało mu prawa do skanera, to było na mandrake. Nie wiem jaki twój linux, ale moze sa jakieś grupy.

marcin055

  • Gość
Red Hat 9 + Radeon 9200SE
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-30, 11:12:40 »
Witam wszystkich.
Mam problem z moja karta graficzna, tj. Radeonem 9200SE. Ze strony Ati sciagnalem i zainstalowalem sterowniki (ati-driver-installer-8.20.8-i386.run). Wszystko poszlo dobrze. Nastepnie uruchomilem "fglrxconfig" i skonfigurowalem karte w sposob podany tutaj: http://newbie.linux.pl/wydruk.php?wydruk=248&show=artykul
Mimo to, nie moge uruchomic opcji Hardware 3D Acceleraton.

Po uruchomieniu "fglrxinfo" wyswietla mi:
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.3 Mesa 4.0.4

Co robic, aby wszystko dobrze dzialalo? Zaznaczam, ze przeczytalem poprzednie watki dotyczace kart ATI i ich problemow z Linuxem.
Pozdrawiam.

dziki1250

  • Gość
Red Hat 9 + Radeon 9200SE
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-01, 13:18:12 »
2005-12-30 11:12:40 marcin055 napisał:

> Witam wszystkich.
 > Mam problem z moja karta graficzna, tj. Radeonem 9200SE. Ze strony Ati sciagnalem i
 > zainstalowalem sterowniki (ati-driver-installer-8.20.8-i386.run). Wszystko poszlo dobrze.
 > Nastepnie uruchomilem "fglrxconfig" i skonfigurowalem karte w sposob podany tutaj:
 > http://newbie.linux.pl/wydruk.php?wydruk=248&show=artykul
 > Mimo to, nie moge uruchomic opcji Hardware 3D Acceleraton.
 >
 > Po uruchomieniu "fglrxinfo" wyswietla mi:
 > display: :0.0  screen: 0
 > OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
 > OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
 > OpenGL version string: 1.3 Mesa 4.0.4
 >
 > Co robic, aby wszystko dobrze dzialalo? Zaznaczam, ze przeczytalem poprzednie watki dotyczace
 > kart ATI i ich problemow z Linuxem.
 > Pozdrawiam.


Skompiluj jądro bez DRM.