Programowanie > Bash, skrypty powłoki

bash) opcja silent czy coś takiego?

(1/2) > >>

adi-deli:
Sory za tak prozaiczne pytanie ale...mam problem z instalacją plików  zarchiwizowanych i spakowanych tar.Mam Mandrivę 2006. Rozpakowuję plik przechodzę do katalogu, wykonuję komendę ./configure i coś tam się dzieje, nastepnie próbuję make i na tym koniec. Pokazuje się komunikat: make: *** Nie podałeś obiektów lub nie znalazłem makefile. Stop. Pliki wypakowuję na pulpicie.
O co tu chodzi?

Maciek_Rutecki:
2005-12-25 19:50:10 adi-deli napisał:

> Sory za tak prozaiczne pytanie ale...mam problem z instalacją plików  zarchiwizowanych i
 > spakowanych tar.Mam Mandrivę 2006. Rozpakowuję plik przechodzę do katalogu, wykonuję komendę
 > ./configure i coś tam się dzieje, nastepnie próbuję make i na tym koniec. Pokazuje się
 > komunikat: make: *** Nie podałeś obiektów lub nie znalazłem makefile. Stop. Pliki wypakowuję na
 > pulpicie.
 > O co tu chodzi?

Pewnie przy ./configure wyskoczył błąd, podaj ostatnie 10 linii jakie wyskakują po ./configure.

--
Maciek

adi-deli:
2005-12-25 19:53:01 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-12-25 19:50:10 adi-deli napisał:
 >
 > > Sory za tak prozaiczne pytanie ale...mam problem z instalacją plików  zarchiwizowanych i
 >  > spakowanych tar.Mam Mandrivę 2006. Rozpakowuję plik przechodzę do katalogu, wykonuję
 > komendę
 >  > ./configure i coś tam się dzieje, nastepnie próbuję make i na tym koniec. Pokazuje się
 >  > komunikat: make: *** Nie podałeś obiektów lub nie znalazłem makefile. Stop. Pliki
 > wypakowuję na
 >  > pulpicie.
 >  > O co tu chodzi?
 >
 > Pewnie przy ./configure wyskoczył błąd, podaj ostatnie 10 linii jakie wyskakują po
 > ./configure.
 >
 > --
 > Maciek

Oto:
checking for setlocale... yes
checking for strcoll... yes
checking for inet_pton... (cached) yes
checking ncurses.h usability... no
checking ncurses.h presence... no
checking for ncurses.h... no
checking ncurses/ncurses.h usability... no
checking ncurses/ncurses.h presence... no
checking for ncurses/ncurses.h... no
configure: error: You need ncurses and ncurses-devel packages.
[adam@domek ekg-1.6]$ make
make: *** Nie podałeś obiektów lub nie znalazłem makefile. Stop.
[adam@domek ekg-1.6]$

Frank:
.....You need ncurses and ncurses-devel packages.....

Zainstaluj brakujące pakiety

:
> > 2005-12-25 19:50:10 adi-deli napisał:
 
 > checking ncurses.h usability... no
 > checking ncurses.h presence... no
 > checking for ncurses.h... no
 > checking ncurses/ncurses.h usability... no
 > checking ncurses/ncurses.h presence... no
 > checking for ncurses/ncurses.h... no
 > configure: error: You need ncurses and ncurses-devel packages.
 > [adam@domek ekg-1.6]$ make
 > make: *** Nie podałeś obiektów lub nie znalazłem makefile. Stop.
 > [adam@domek ekg-1.6]$
 >
 > System mówi ci wyraźnie że potrzebuje ncurses i ncurses-devel. Nie wiem co usiłujesz zainstalować, ale dlaczego skoro używasz Mandrivy kombinujesz ze źródłami zamiast z rpmami ?
 > Rpm-y same pilnują zależności, gdy instalujesz ze źródeł to ty musisz tego pilnować.
 > Dla twojej wiadomości: po rozpakowaniu tara w nowoutworzonym katalogu zawsze znajdziesz plik tekstowy, najczęściej nazywa się Install. Warto go przeczytać zanim wpiszesz ./configure. Wtedy będziesz wiedział czego dany program wymaga.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej