Nowe posty

Autor Wątek: Podzial pliku kompatybilny z windowsem  (Przeczytany 2724 razy)

  • Gość
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« dnia: 2005-12-25, 15:31:24 »
Zainstalowałem Slackware 10.2 na hdb6. Lilo jest w mbr hdb. Przy booowaniu z HDD-1 tzn. hdb po detekcji napendów i verifity..cośtam... czekam ok 20-30sek na uruchomienie lilo. Potem wybrany system uruchamia się juz od razu.

O co chodzi??

  • Gość
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-25, 17:40:26 »
Mamy i dalszy rozwój wypadków: lilo już zupełnie sie nie odpala. Na root dysku niechce sie instalować a w mbr dzieje się to co widać.

Dla ułatwienia i może jakiś pomysłów: moje dyski (trochę się różnią co do posta wyżej ale tak to teraz wyglada):

hda1 - windows c:
hda5 - windows d:

hdb1 - windows e:
hdb5 - windows f:
hdb3 - linux swap
hdb4 - linux raiserFS

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-25, 19:38:27 »
> ak
 > to teraz wyglada):
 >
 > hda1 - windows c:
 > hda5 - windows d:
 >
 > hdb1 - windows e:
 > hdb5 - windows f:
 > hdb3 - linux swap
 > hdb4 - linux raiserFS
 >
 
Czegoś mi tu brakuje...
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

  • Gość
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-25, 19:44:11 »
 > Czegoś mi tu brakuje...

to znaczy?

Maciek_Rutecki

  • Gość
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-25, 19:55:06 »
2005-12-25 19:38:27 roca napisał:

>  > ak
 >  > to teraz wyglada):
 >  >
 >  > hda1 - windows c:
 >  > hda5 - windows d:
 >  >
 >  > hdb1 - windows e:
 >  > hdb5 - windows f:
 >  > hdb3 - linux swap
 >  > hdb4 - linux raiserFS
 >  >
 >  
 > Czegoś mi tu brakuje...

Faktycznie jakieś to dziwne.

--
Maciek

  • Gość
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-25, 21:27:36 »
> Faktycznie jakieś to dziwne.

Niewiem co wam się niepodoba w strukturze partycji. Lepiej powiedzcie dlaczego po \\"Verifying DMI Pool Data...........\\" na LILO czekam 20 sekund, i dlaczego jak chcę je zainstalowac na rootdysku to wywala błąd?

Maciek_Rutecki

  • Gość

  • Gość
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-25, 23:23:11 »
2005-12-25 23:00:25 Maciek_Rutecki napisał:

>
 > http://www.mail-archive.com/pld-users-pl@lists.pld-linux.org/msg04581.html


niema badów, sprawdzałem. a co do \\"kontroler stacji dyskietek i brak samej stacji\\" to co dokładnei mam zrobić??
FDD nie jest pierwszym urzadzeniem bootojącym, jest nim HDD-1 czyli dysk z lilo w mbr.

  • Gość
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-26, 21:42:38 »
Dobra, poradziłem sobie bez was. Tak na prawdę nie wiem czemu z tamtego dysku bootowało sie tak długo ale wmontowałem lilo w ntloadera i tam dokonuję wyboru systemu. Bootojaca jest oczywiście partycja Windowsa.

W ntloaderze wybieram linux i przechodze do lilo. Bez żadnego czekania.

Polecam rozwiązanie na: http://www.linuxfan.pl/sprzet/sprzet-2003/09.2003/2082.php3

Tomek..

angelli

  • Gość
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-25, 13:31:43 »
Witam.
Jakims dziwnym zrzadzeniem losu partycja z linuxem nie jest widoczna pod windowsem. Ani w TotalCommander z pluginem ext2fs, ani w innych programach i nie wiem czemu (programy do reiserfs tez nie dzialaja). Chcialbym przeniesc iso 700MB na partycje z winem, wiec uzyje do tego pendrive, ktory niestety ma tylko 128MB, jak podzielic plik iso na kilka czesci w sposob mozliwy do scalenia pod windowsem?
Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.

P.S. Kiedys uzylem na jakims pliku kmendy, ktora uczynila go niemozliwym do zapisywania (nie bylo to chmod) i zapomnialem jakiej ;p, nie wiecie co to moglo byc lub jak to odkrecic?

lynczu

  • Gość
Podzial pliku kompatybilny z windowsem
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-25, 16:46:13 »
2005-12-25 13:31:43 angelli napisał:

> Witam.
 > Jakims dziwnym zrzadzeniem losu partycja z linuxem nie jest widoczna pod windowsem. Ani w
 > TotalCommander z pluginem ext2fs, ani w innych programach i nie wiem czemu (programy do
 > reiserfs tez nie dzialaja). Chcialbym przeniesc iso 700MB na partycje z winem, wiec uzyje do
 > tego pendrive, ktory niestety ma tylko 128MB, jak podzielic plik iso na kilka czesci w sposob
 > mozliwy do scalenia pod windowsem?
 > Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
 >
 > P.S. Kiedys uzylem na jakims pliku kmendy, ktora uczynila go niemozliwym do zapisywania (nie
 > bylo to chmod) i zapomnialem jakiej ;p, nie wiecie co to moglo byc lub jak to odkrecic?

jezeli chcesz operowac na dysku typu ext2/3 pod windowsem zobacz, o ile nie probowales, http://www.fs-driver.org/index.html
jak podzielic plik iso na czesci? najlepiej tym -> google.pl