Nowe posty

Autor Wątek: karta sieciowa ISA aurox  (Przeczytany 5431 razy)

oteq

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« dnia: 2005-12-21, 09:02:38 »
1. Linuxa znam po łebkach.

2. Było ustawione, żeby poprzez adres adres.domena.pl można się było połączyć z bazą na serwerze przez internet. Ale po restarcie systemu - jest problem - bo tego juz nie ma. Są jakieś komunikaty, próbuje dwa razy cos tam z tą poddomeną zrobić i nic.

Możecie mi coś poradzic ?

Tylko nie piszcie \\"w konsoli uruchom cośtam\\" bo ja naprawde prawie wcale sie nie znam i tylko na takim forum moge znaleźć informacje.

Jak mam uruchomić to podłączenie z adres.domena.pl .

PS. domena.pl jest zarejestrowana i wskazuje własnie na nasz serwer. A \\"adres\\" to subdomena wskazująca na bazę.

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-21, 09:48:58 »
CYCE
{
Tylko nie piszcie \\"w konsoli uruchom cośtam\\" bo ja naprawde prawie wcale sie nie znam i tylko na takim forum moge znaleźć informacje.
}

Weź mnie nie rozśmieszaj. I Ty chcesz adminować?

3ba było sie najpierw pouczyć linuxa.


oteq

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-21, 10:36:38 »
Ja chce to uruchomić. Chyba nie ma problemu w napisaniu co zrobić większego niż w napisaniu \\"weź mnie nie rozśmieszaj\\". Sądziłem, że takie forum to miejsce gdzie można uzyskac pomoc jakąś.

Ale dobrze że wiesz...

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-21, 10:50:20 »
\\"nasz serwer\\" to serwer na TWOIM kompie, czy serwer z TWOJEJ sieci?

Jeżeli drugie, to wyjaśnij o jakie połączenie Ci chodzi. Chcesz się stac członkiem domeny, żeby Ci serwer pozwolił korzystać z zasobów? Dobrze rozumiem? Jak tak, to do edycji /etc/resolv.conf i /etc/dnsdomainname. Jak nie pomoże to napisz coś o tym połączeniu. Co to za usługa serwerowa.

Na drugi raz pisz dokłanie, nawet jakby miało znaczyć \\"dużo\\". Przez takie dyrdymały Cie nie zrozumiałem :] I nie przeprosze >:[

Pozdrawiam

bzyqs

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-21, 00:21:21 »
Witam jestem poczatkujacym uzytkownikiem linuxa i mam pewien problem
:posiadam karte GENIUS LAN pod ISA pod windowsem dzialala jako konfiguracja zgodna z NE 2000 i bylo wszytki pieknie ale pod linuchem mi nie widzie jej jak moge ja doinstalowac albo cos
:jescze mam karte 3com 3c509 tez pod isa i linux ja widzi ale nie widzi sieci probowalem jak robie zeby sam szukał ip i dns to nie znajduje gdy wpisalem je recznie to zadnego skutku to nie dalo  
a jak wpisuje polecenia ifconfig itp itd tu mi wyskakuje takie cos "hash:ifconfig:comand not found"  
posiadam AUROX 11
POMOCY .... juz od 3 dni siedzie siedzie i nic .. 0 postepów

Lorenzo

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-21, 07:11:55 »
Witam.

Aby isowska sieciówka ci zadziałała musisz wykonać takie kroki:
1. modprobe , np
modprobe 3c509
Moduły znajdują się w /lib/modules//kernel/drivers/net/
2. Jeżeli modprobe wypluje ci że dany modół pasuje do sprzętu, będziesz musiał wykonać aliasa w /etc/modules bądź w /etc/modules.conf (niestety nie wiem jak to jest dokładnie w RH podobnych) postaci:
alias eth0
Pozostaje jeszcze odpowiednie skonfigurowanie /etc/network/interfaces, ale skoro nie rozpoznaje ci polecenia ifconfig, to wysoce prawdopodobne jest, iż nie masz zainstalowanego pakietu z narzedziami sieciowymi.

Najpierw doinstaluj pakiety do obsługi sieci (chyba sie to zwało nettols), spróbuj skonfigurowac sieć na tej karcie, którą ci widzi ELSE GOTO 1 :-)

Pozdrawiam

bzyqs

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-21, 12:06:08 »
zrobilem tak jak mowiles
:zainstalowlem ten pakiet "rpm -i ....." wywalilo mi ze jest juz zaistalowany zrobilem reboota ale komendy dalej nie dzialaja  tak samo komenda modprobe "bash:nodprobe:...."

jezior

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-21, 12:48:15 »
2005-12-21 07:11:55 Lorenzo napisał:

 > Aby isowska sieciówka ci zadziałała musisz wykonać takie kroki:
 > 1. modprobe , np
 > modprobe 3c509

Aby karta ISA zadziałała potrzebne jest podanie io i irq
np.
modprobe 3c509 io=0x220 irq=5
nie kazdy modul przyjmuje takie parametry, czasem wystarczy samo irq czasem nie. Jakie parametry modul jest w stanie przyjac informuje nas modinfo
np.
modinfo 3c509

Najwieksza jazda sie zaczyna gdy np. chcemy wsadzic 2 karty ethernet ISA do naszego box'a :D, ale to nie ten wątek.

Pomocny w ustaleniu io i irq moze sie okazac pakiet isapnptools, ktory niestety nie dziala z wszystkim kartami i wtedy pozostaje metoda prob i bledów (koszmar odradzam :D) lub dyskietka z DOS i toolsami ze strony producenta ;-)

Najlepiej po prostu sobie kupic jakiegos intela na allegro za 15 zł i miec ISA w d*

Lorenzo

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-21, 15:06:12 »
2005-12-21 12:06:08 bzyqs napisał:

> zrobilem tak jak mowiles
 > :zainstalowlem ten pakiet "rpm -i ....." wywalilo mi ze jest juz zaistalowany
 > zrobilem reboota ale komendy dalej nie dzialaja  tak samo komenda modprobe
 > "bash:nodprobe:...."  

A wykonujesz te komendy pod root'em??
Co do parametrów (adresy, przerwania) to z tym bywa rzeczywiście różnie - na sarge'u 3c509 ładuje się bez podania parametrów (sam je znajduje), u ciebie nie wiem jak z tym będzie.
U mnie na routerku mam dwie 3c509 przy czym pierwsza ma io=0x320 irq=3
Co do isapnptools to w jej wypadku nic nie zdziałasz bo ten 3com nie jest P'N'P.

bzyqs

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-22, 10:26:31 »
tak wszystko pod rootem i komendy nie dzialaja ;/ .. dzis wieczorem sie pobawie :)

bzyqs

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-22, 10:30:37 »
tak sobie  mysle ze ja mam za starego komputera na takie cuda chyba czas bedze go zmienic moze zacznie działac wszystko  

jezior

  • Gość
karta sieciowa ISA aurox
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-22, 11:35:00 »
2005-12-22 10:30:37 bzyqs napisał:

> tak sobie  mysle ze ja mam za starego komputera na takie cuda chyba czas bedze go zmienic moze
 > zacznie działac wszystko  
 >

A nie masz przypadkiem czegos redhatopodobnego? jak np. fedora czy aurox?
wywoluj programy z pelna sciezka dostepu, np.
/sbin/modprobe 3c509

itd itp....