Nowe posty

Autor Wątek: Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?  (Przeczytany 3309 razy)

gbudny

  • Gość
Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?
« dnia: 2005-12-21, 11:27:54 »
Witam

Kupiłem dziś nową kartę i nie wiem jak to zainstalować. Dałem alsaconf i wybrałem swoją kartę ca0106 Creative Labs SB Audigy LS. Niestety po restarcie nic nie słychać. Dodałem użytkownika do grupy audio ale okzało się że już był wcześniej dodany więc to odpada. Z aumix też problem

mat@debian:~$ aumix
aumix: nie znaleziono urządzenia
mat@debian:~$

Dałem chmod 777 /dev/dsp i niestety nicx to nie dało . Patrzyłem do jakiegoś tam faq ale tam opis jest nieco stary i nie było jak się zasosować do wskazówek. a ja mam debian testing. Proszę o jakieś wskazówki jak mogę to uruchomić pod debianem..

chmooreck

  • Gość
Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-21, 12:06:14 »
po
# alsaconf
daj
# alsactl store
...dopiero potem resetuj kompa ;-)

gbudny

  • Gość
Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-21, 13:41:47 »
2005-12-21 12:06:14 chmooreck napisał:

> po
 > # alsaconf
 > daj
 > # alsactl store
 > ...dopiero potem resetuj kompa ;-)

hmm zrobiłem tak i jeszcze wyłączyłem kartę zintegrowaną w  w biosie i słyszę albo szelest albo bardzo niewyrażny dzwięk ledwo słyuszałny.Nie mogę manipulować regulacją głośności aumixc wywala si8ę z tym samym błędem.  Ma ktoś jeszcze juakieś pomysły?

vacpan

  • Gość
Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-30, 14:32:20 »
Też z Audigy LS wojowałem.
Rozwiązanie 1) Aurox 11 ją bez problemu wykrywa :)
Rozwiązanie 2) Alsa musi być nowsza niż podajze 1.0.7 , w najnowszej działa, modół to snd_ca0106

Ponadto w ramach promocji tworzysz w katalogu domowym plik .asoundrc ( z kropką na począdku ) i wpisujesz tam
 pcm.duplicate {
    type plug
    slave.pcm \\"surround51\\"
    slave.channels 6
    route_policy duplicate
}

pcm.ch40dup {
    type route
    slave.pcm surround40
    slave.channels 4
    ttable.0.0 1
    ttable.1.1 1
    ttable.0.2 1
    ttable.1.3 1
}
pcm.ch51dup {
    type route
    slave.pcm surround51
    slave.channels 6
    ttable.0.0 1
    ttable.1.1 1
    ttable.0.2 1
    ttable.1.3 1
    ttable.0.4 0.5
    ttable.1.4 0.5
    ttable.0.5 0.5
    ttable.1.5 0.5
}

a następnie w KDE w centrum sterowania w zakładce od dzwięku/system dzwiekowy/sprzet wybierasz alsa ( albo auto jak działa to czemu nie ) i w polu inne urzadzenie audio wpisujesz ch51dup, ch40dup lub duplicate . I jest dzwiek ze wszystkich 5 głosników i subwoofera. W programach ustawiasz serwer dzwieku jako arts . To tak w ramach promocji.

teg

  • Gość
Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-21, 10:50:23 »
Witam wszystkich :)
Przechodzę do rzeczy. Jest sobie średnio-mała sieć: serwer i 10 stacji (wszędzie najnowsza Mandriva; nie komentujcie, nie mój wybór). Przy logowaniu ze stacji na konto root na serwerze wszystko jest ok. Problemy zaczynają się gdy chcę się zalogować na konta użytkowników: pojawia się błąd, że nie można zapisywać w $HOME i KDE nie startuje, system powraca do ekranu logowania. Sprawdzałem czy katalogi domowe są udostępnione na serwerze - są, czy zamontowane na stacjach - są, czy są restrykcje na zapis na serwerze - nie ma, czy są restrykcje na zapis na stacjach - są! No to bach: logowanie na roota, mc, cd /home (/home jest udostępniany z serwera), chmod, gotowe. Sprawdzam - działa! Loguje się na wszystkich użytkowników. Ale wystarczy 30 minut pracy albo restart serwera i znowu jest to samo! Więc odpalam na serwerze: chmod dla /home wszystkich  podkatalogów udostępnianych (niezbyt eleganckie rozwiązanie, użytkownicy mają wzajemny dostęp do swoich /home...") i nic to nie daje. Ktoś ma jakikolwiek pomysł ?

  • Gość
Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-21, 10:55:47 »
abu, jako rÓt :]

cd /home
chroot -R userJakis:grupaUsera katalogUsera
chmod 770 -R katalogUsera

przykład
cd /home
chroot -R marcel:marcel ./marcel
chmod -R 770 ./marcel

i sprawdź czy działa :-)

chmooreck

  • Gość
Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-21, 14:46:12 »
2005-12-21 10:50:23 teg napisał:

 > logowania. Sprawdzałem czy katalogi domowe są udostępnione na serwerze - są, czy zamontowane na
 > stacjach - są, czy są restrykcje na zapis na serwerze - nie ma, czy są restrykcje na zapis na
 > stacjach - są!

jak sa udestepniane i jak mountowane ?
samba ? nfs ?
podejrzewam, ze tu jest diabel pogrzebany ;-)

teg

  • Gość
Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-22, 16:41:36 »
2005-12-21 10:55:47 yonami napisał:

> abu, jako rÓt :]
 >
 > cd /home
 > chroot -R userJakis:grupaUsera katalogUsera
 > chmod 770 -R katalogUsera
 >

Tak, tylko że jest jakieś 2000 użytkowników :| Tą metodą robiłbym to kilka dni...

teg

  • Gość
Błąd logowania: nie mozna zapisać w $HOME?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-22, 16:43:38 »
2005-12-21 14:46:12 chmooreck napisał:

> 2005-12-21 10:50:23 teg napisał:
 >
 >  > logowania. Sprawdzałem czy katalogi domowe są udostępnione na serwerze - są, czy
 > zamontowane na
 >  > stacjach - są, czy są restrykcje na zapis na serwerze - nie ma, czy są restrykcje na
 > zapis na
 >  > stacjach - są!
 >
 > jak sa udestepniane i jak mountowane ?
 > samba ? nfs ?
 > podejrzewam, ze tu jest diabel pogrzebany ;-)


NFS. Sprawdzałem, na serwerze są udostępnione, a na stacjach róznie: raz mogę zamontować w centrum steronia mandrivy, a raz nie (jest "połowa wtyczki" i "piorunek", po wciśnięciu "mount" wywala błąd że nie można zamontować).