Nowe posty

Autor Wątek: zamykanie systemu  (Przeczytany 3021 razy)

xadmi

  • Gość
zamykanie systemu
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-12-23, 00:19:29 »
2005-12-22 23:56:49 szuwa 64 napisał:

> 2005-12-22 20:17:24 Bees napisał:
 >
 > > 2005-12-21 10:50:56 szuwa 64 napisał:
 >  >
 >  > > Mam Mandriva 2006.Są dwa konta-root i użytkownik.Obojetnie, na którym jestem
 > zalogowany i
 >  > mam
 >  >  > ochotę skończyć pracę z komputerem nie mogę normalnie zamknąc systemu.
 >  >
 >  > Mialem to samo , tez aktualizowalem system i takie dziwne kwiatki sie pojawily, o ile
 > pamietam
 >  > zmiana ustawien w menadzeze logowania nie przynosila pozadanego efektu w trybie
 > graficznym ale
 >  > dziala komenda "poweroff " w konsoli .O ile dobrze pamietam pomoglo usuniecie
 > KDM i
 >  > ponowne zainstalowanie z serwera. I chyba po kolejnym uruchomieniu juz jest zamykanie
 > systemy w
 >  > menu .
 >  > Nie ma jak eksperyment ;)
 >  > Pozdrawiam, Bees!
 >  >
 >  >
 > Dokładnie tak jak mówisz , nie ma jak eksperyment !  Komenda '' poweroff'' sprawiła tylko tyle,
 > że w miejsce grafiki pojawiła sie konsola trybu tekstowego, ale po wpisaniu loginu i hasła nie
 > reagowała na nic ; tylko na mc,i cal (zresztą tylko takie komendy wyczytałem w pismie z
 > płytą).Zrezygnowałem z usunięcia KDE (zresztą -how !) , zrobiłem boot z płyty.Wyszło za drugim
 > razem dopiero , bo za pierwszym zaznaczyłem opcję-zaktualizuj.Instalator  przelecial po
 > kolejnych etapach ,restart no i klapa - czarny ekran .W drugim podejściu już zrezygnowany
 > zaznaczyłem nową  instalacja ale z kolei tam gdzie są dwa pola z zaznaczeniami na formatowanie
 > obu partycji zostawiłem domyślne (bodajże to pierwsze a drugie puste).Trwało to trochę dłużej ,
 > restart no ipanowie : sukces ! miał ktoś  łeb u tych gostków od Mandrivy.Normalnie jestem pod
 > wrażeniem , się naprawiło , wszystkie pliki zostały, nawet zakładki w przeglądarce ,ustwienia
 > wsio.Noo , Billy G. bedzie sie musiał baardzo starać przy Viście bo jak tak dalej coraz lepiej
 > i wygodniej będzie na platformie LInuxa to cieniutko będzie ze sprzedażą...cieniutko .Dzieki
 > bardzo panowie , pozdrowienia.
 
 Myślenie czyni cuda ...;)
 Pozdrawiam.