Nowe posty

Autor Wątek: nazwa.domena.com  (Przeczytany 3019 razy)

  • Gość
nazwa.domena.com
« dnia: 2005-12-21, 09:59:59 »
Witam.
Niedawno kupiłem nowego kompa i chcę na nim postawić którą kolwiek z dystrybucji linuksa ale po włżeniu płytki wyskakuje komunikat \\"No cdrom device found\\". Dodam też że jak miałem starego kompa to nie było problemów- cokolwiek bym nie zasadził to szło jak burza(teraz wykorzystuję te same płytki i jest problem).Dodam że jedyną dystrybucją jaka mi idzie to mandriva 2006 power pack ale z nim też mam kopot; mianowicie instalacja przebiega poprwnie, ale po skonfigurowaniu go do moich potrzeb wiesza się nie samowicie.Powiem że nic nie dam rady na nim zrobić tak sie wiesza.
Pozdrawiam i proszę o wsparcie

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-21, 10:04:53 »
Pogrzeb w biosie.

1. Jaki/jakie masz dyski.
2. Jaka płyta główna
3. Jaki CD-ROM/DVD-ROM
4. Masz na pewno dysk główny na master (0,0), a CD/DVD-ROM na slave (1,0)(1,1)?
5. Jaki procesor
6. Jaki BIOS

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-21, 14:27:10 »
2005-12-21 10:04:53 yonami napisał:

> Pogrzeb w biosie.
 >
 > 1. Jaki/jakie masz dyski.
 > 2. Jaka płyta główna
 > 3. Jaki CD-ROM/DVD-ROM
 > 4. Masz na pewno dysk główny na master (0,0), a CD/DVD-ROM na slave (1,0)(1,1)?
 > 5. Jaki procesor
 > 6. Jaki BIOS
 >
Witam.
mój dysk to SEGATE 120GB BARAKUDE sata
płyta główna -ASUS P5GD1 ACPI
dvd- rw- LG
dysk i dvd-rw mam ustawione na master.
procesor to P IV 3.0 gHz 2 MGB cache
co do biosu to nie wiem co jest ważne więc wypisze to co pisało wszystko odnośnie biosu
BIOS REVISION 1011; T 8212 ATAPI BIOS V 1.7.1.59
Nie mam pojęcia co to może być, dla mnie to zaczyna być czarna magia ale chce się przerzucić na cos stabilniejszego i inteligentniejszego niż winda

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-21, 17:57:13 »
 > Nie mam pojęcia co to może być, dla mnie to zaczyna być czarna magia ale chce się przerzucić na
 > cos stabilniejszego i inteligentniejszego niż winda

czyli na pewno nie Mandriva.

Postanowiłem, nie udzielam pomocy userom Mandrivy. Koniec :[

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-21, 18:49:12 »
2005-12-21 17:57:13 yonami napisał:

>
 >  > Nie mam pojęcia co to może być, dla mnie to zaczyna być czarna magia ale chce się
 > przerzucić na
 >  > cos stabilniejszego i inteligentniejszego niż winda
 >
 > czyli na pewno nie Mandriva.
 >
 > Postanowiłem, nie udzielam pomocy userom Mandrivy. Koniec :[
to co ty nie znasz mandarynki?

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-21, 21:04:13 »
Mandaryna to syf. Windows wśród Linuksów. Dno i 4 metry mułu.

Jak poznasz inne distra jak Debian, Gentoo, SuSe, Red Hat itp, to zrozumiesz.

xadmi

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-21, 21:12:29 »
 > mandriva 2006 power pack ale z nim też mam kopot; mianowicie instalacja przebiega poprwnie, ale
 > po skonfigurowaniu go do moich potrzeb wiesza się nie samowicie.Powiem że nic nie dam rady na
 > nim zrobić tak sie wiesza.
 
 To system się ładuje czy też nie ?
 Bo:  \\"jakieśtam że sie wiesza\\"  to nic nikomu nic nie mówi!
 Masz windowsowe nawyki , sprecyzuj pytanie :)
 Co się tak naprawdę dzieje ?

xadmi

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-21, 21:40:06 »
2005-12-21 21:04:13 yonami napisał:

> Mandaryna to syf. Windows wśród Linuksów. Dno i 4 metry mułu.
 >
 > Jak poznasz inne distra jak Debian, Gentoo, SuSe, Red Hat itp, to zrozumiesz.

 Może rzeczywiście nie znasz owej mandarynki :)

a7v8x

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-22, 01:31:55 »
2005-12-21 09:59:59 piterbolen napisał:

> Witam.
 > Niedawno kupiłem nowego kompa i chcę na nim postawić którą kolwiek z dystrybucji linuksa ale po
 > włżeniu płytki wyskakuje komunikat \\"No cdrom device found\\". Dodam też że jak miałem
 > starego kompa to nie było problemów- cokolwiek bym nie zasadził to szło jak burza(teraz
 > wykorzystuję te same płytki i jest problem).Dodam że jedyną dystrybucją jaka mi idzie to
 > mandriva 2006 power pack ale z nim też mam kopot; mianowicie instalacja przebiega poprwnie, ale
 > po skonfigurowaniu go do moich potrzeb wiesza się nie samowicie.Powiem że nic nie dam rady na
 > nim zrobić tak sie wiesza.
 > Pozdrawiam i proszę o wsparcie

Nowy komp!?!?

Co konfigurujesz po zainstalowaniu 2006, że się tak wiesza niemiłosiernie.
A bez tej konfiguracji pracuje bezproblemowe - no napisz coś więcej!!!

Inna sprawa, to to, że masz satowski dysk i poprzednie wersje - te od \\"co bym nie wsadził\\" nie obsługiwały saty. Natomiast zworka na tym dysku jest mało istotna - sata tego nie obsługują w taki sposób jak ata (inna konfiguracja - RAID).

Popatrz w ustawieniach biosu, wyłącz wszystkie urządzenia, których nie używasz, wszelkie autodetekcje i inne.
Niepokoi manie to \\"No cdrom device found\\" - otwórz kompa i podociskaj wszystko do płyty!!

Pozdrawiam

bianci

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-11, 12:16:46 »
2005-12-21 09:59:59 piterbolen napisał:

> Witam.
 > Niedawno kupiłem nowego kompa i chcę na nim postawić którą kolwiek z dystrybucji linuksa ale po
 > włżeniu płytki wyskakuje komunikat \\"No cdrom device found\\". Dodam też że jak miałem
 > starego kompa to nie było problemów- cokolwiek bym nie zasadził to szło jak burza(teraz
 > wykorzystuję te same płytki i jest problem).Dodam że jedyną dystrybucją jaka mi idzie to
 > mandriva 2006 power pack ale z nim też mam kopot; mianowicie instalacja przebiega poprwnie, ale
 > po skonfigurowaniu go do moich potrzeb wiesza się nie samowicie.Powiem że nic nie dam rady na
 > nim zrobić tak sie wiesza.
 > Pozdrawiam i proszę o wsparcie






1-sprawdz w biosie ustawienia LBA - Logical Block Addresing (ma byc wlaczone)

oteq

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-21, 09:02:38 »
1. Linuxa znam po łebkach.

2. Było ustawione, żeby poprzez adres adres.domena.pl można się było połączyć z bazą na serwerze przez internet. Ale po restarcie systemu - jest problem - bo tego juz nie ma. Są jakieś komunikaty, próbuje dwa razy cos tam z tą poddomeną zrobić i nic.

Możecie mi coś poradzic ?

Tylko nie piszcie "w konsoli uruchom cośtam" bo ja naprawde prawie wcale sie nie znam i tylko na takim forum moge znaleźć informacje.

Jak mam uruchomić to podłączenie z adres.domena.pl .

PS. domena.pl jest zarejestrowana i wskazuje własnie na nasz serwer. A "adres" to subdomena wskazująca na bazę.

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-21, 09:48:58 »
CYCE
{
Tylko nie piszcie "w konsoli uruchom cośtam" bo ja naprawde prawie wcale sie nie znam i tylko na takim forum moge znaleźć informacje.
}

Weź mnie nie rozśmieszaj. I Ty chcesz adminować?

3ba było sie najpierw pouczyć linuxa.


oteq

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-12-21, 10:36:38 »
Ja chce to uruchomić. Chyba nie ma problemu w napisaniu co zrobić większego niż w napisaniu "weź mnie nie rozśmieszaj". Sądziłem, że takie forum to miejsce gdzie można uzyskac pomoc jakąś.

Ale dobrze że wiesz...

  • Gość
nazwa.domena.com
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-12-21, 10:50:20 »
"nasz serwer" to serwer na TWOIM kompie, czy serwer z TWOJEJ sieci?

Jeżeli drugie, to wyjaśnij o jakie połączenie Ci chodzi. Chcesz się stac członkiem domeny, żeby Ci serwer pozwolił korzystać z zasobów? Dobrze rozumiem? Jak tak, to do edycji /etc/resolv.conf i /etc/dnsdomainname. Jak nie pomoże to napisz coś o tym połączeniu. Co to za usługa serwerowa.

Na drugi raz pisz dokłanie, nawet jakby miało znaczyć "dużo". Przez takie dyrdymały Cie nie zrozumiałem :] I nie przeprosze >:[

Pozdrawiam