Nowe posty

Autor Wątek: DZIEKI ZA POMOC!  (Przeczytany 4291 razy)

ziro1

• Gość
DZIEKI ZA POMOC!
« dnia: 2005-12-20, 17:22:02 »
Witam, mam problem:
mianowicie po wgraniu fluxboxa okazalo sie ze nie ma polskich znakow, nie wiem gdzie to mozna ustawic o i le mozna, jesli ktos bedzie sie w tym orientowal bardzo prosze o jakakolwiek pomoc>dzieki<

etilen

• Gość
DZIEKI ZA POMOC!
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-20, 18:57:11 »
Witam

Najważniejsze żebyś miał polskie czcionki w X\\'ie (katalog /usr/X11R6/lib/X11/fonts/ lub podobnie). Jeśli ich nie masz, możesz je nabyć na 2 sposoby:
1) instalacja z pakietu (przykładowo msttcorefonts w debianie)
2)ściągasz z internetu interesujące Cię czcionki. Katalog z czcionkami kopiujesz do podanego wyżej katalogu. Wewnątrz katalogu z czcionkami:
mkfontdir
mkfontscale

W obu przypadkach będziesz musiał zamieścić ścieżki dostepu w pliku konfiguracyjnym X\\'a (xorg.conf dla Xorg lub podobnie w przypadku XFree86).

Oczywiście czcionki muszą być w standardzie iso8859-2.

Jeśli to nie pomoże to daj znać, jeszcze coś wydumam

Pozdrawiam

anarcho

• Gość
DZIEKI ZA POMOC!
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-20, 21:08:01 »
2005-12-20 17:22:02 ziro1 napisał:

> Witam, mam problem:
 > mianowicie po wgraniu fluxboxa okazalo sie ze nie ma polskich znakow, nie wiem gdzie to mozna
 > ustawic o i le mozna, jesli ktos bedzie sie w tym orientowal bardzo prosze o jakakolwiek
 > pomoc>dzieki<

Nie wiem czy chodzi o polskie czcionki czy polskie znaki (polski układ klawiatury ) kolega wyrzej napisał jak zyskać polskie czcionki , ja powiem jak uzyskać polski układ klawiatury w fluxbox , wystarczy w

~/.fluxbox/startup

dodac / odhaszowac / zmienic klinijke

setxkbmap pl

Powinno pomóc.

Pozdrawiam !

jeziorm

• Gość
DZIEKI ZA POMOC!
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-20, 14:24:38 »
TAK NAPRAWDĘ TO CHCIAŁEM PODZIEKOWAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY TUTAJ SIE UDZIELAJĄ NA TYM FORUM PONIEWAZ PANOWIE I PANIE ODWALACIE KUPE DOBRYCH UCZYNKÓW POMAGAJĄC INNYM DZIEKI CZEMU LINUX STAJE SIE BARDZIEJ POWSZECHNY TO WŁASNIE DZIEKI WAM !!!!!!
OBY WIECEJ TAKICH JAK WY

DZIEKUJE ZA POMOC (bo sam nie raz kożystam :-) )

Xax79

• Gość
DZIEKI ZA POMOC!
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-20, 14:41:59 »
2005-12-20 14:24:38 jeziorm napisał:

> TAK NAPRAWDĘ TO CHCIAŁEM PODZIEKOWAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY TUTAJ SIE UDZIELAJĄ NA TYM FORUM PONIEWAZ
 > PANOWIE I PANIE ODWALACIE KUPE DOBRYCH UCZYNKÓW POMAGAJĄC INNYM DZIEKI CZEMU LINUX STAJE SIE
 > BARDZIEJ POWSZECHNY TO WŁASNIE DZIEKI WAM !!!!!!
 > OBY WIECEJ TAKICH JAK WY
 >
 >
 > DZIEKUJE ZA POMOC (bo sam nie raz kożystam :-) )

KoRZystasz Ty, niERaz koRZystaja Inni, czasami koRZystamy my (czyt. udzielajacy pomocy, wachowej lub nie) ;)

PS Nie jestem humanista, wrecz odwrotnie, ale az rznie po oczach ;)

jezior

• Gość
DZIEKI ZA POMOC!
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-20, 14:58:16 »
2005-12-20 14:24:38 jeziorm napisał:

> DZIEKUJE ZA POMOC (bo sam nie raz kożystam :-) )

Mam klona? :D

jeziorm

• Gość
DZIEKI ZA POMOC!
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-21, 02:34:56 »
Jak to mówia : "Liczą się intencje a nie słowa"