Nowe posty

Autor Wątek: partycje w mandriva 2006  (Przeczytany 4152 razy)

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« dnia: 2005-12-20, 12:10:50 »
Jest Problem!!!

Mam laptopa acera model 250 (Intel 2,6 GHz)

OPIS PROBLEMU: Podczas rozruchu z płyty pokazuję mi się standardowe okno instalacji. Jednak kiedy zatwiedzam enterem rozpoczęcie procesu instalacji, komp zatrzymuję sie i wyświelta czarny ekran. I dalej ani drgnie.

Dodam iż instalowałem tą wersję na stacjonarnym kompie i nie ma problemu, czyli wykluczam że wersja,albo płyta jest do bani

Help me!!!


  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-20, 13:23:33 »
Odpal z apci=off

boot# apci=off [ENTER]

opioom

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-20, 14:55:05 »
2005-12-20 13:23:33 yonami napisał:

> Odpal z apci=off
 >
 > boot# apci=off [ENTER]

Widzę że nie tylko ja mialem ten problem.
PS. Po co ci Mandrake 9 skoro są nowsze?

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-20, 16:36:43 »
2005-12-20 14:55:05 opioom napisał:

> 2005-12-20 13:23:33 yonami napisał:
 >
 > > Odpal z apci=off
 >  >
 >  > boot# apci=off [ENTER]
 >
 > Widzę że nie tylko ja mialem ten problem.
 > PS. Po co ci Mandrake 9 skoro są nowsze?

Dzięki za odpowiedz. Zaraz przetestuję.

Ps. Mam tylko mandrake 9 w domu i chciałem trochę poćwiczyć na zajęcia. Napewno niebawem zinstaluję nowszą wersję.

MichL

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-20, 18:57:41 »
2005-12-20 12:10:50 darkvid napisał:

> Jest Problem!!!
 >
 > Mam laptopa acera model 250 (Intel 2,6 GHz)
 >
 > OPIS PROBLEMU: Podczas rozruchu z płyty pokazuję mi się standardowe okno instalacji. Jednak
 > kiedy zatwiedzam enterem rozpoczęcie procesu instalacji, komp zatrzymuję sie i wyświelta czarny
 > ekran. I dalej ani drgnie.
 >
 > Dodam iż instalowałem tą wersję na stacjonarnym kompie i nie ma problemu, czyli wykluczam że
 > wersja,albo płyta jest do bani
 >
 > Help me!!!
 >
 >

Tak staaaaaaaaara wersja chyba jeszcze nie znała procków P IV i innych powyżej 2 GHz :-). Po drodze pojawiło sie już 6 nowszych wersji, to lata świetlne. Sprobuj moze z wersją o chociaż 3 lata nowszą, n.p. 10.1? A może jeszcze nowsza Mandriva 2005 LE (dawny Mandrake). Najlepiej jednak Mandriva 2006, bo aktualna i tego trzeba się trzymać.

ryswe

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-20, 01:19:54 »
Mam problem: w kompie dwa dysi maxtor po 40 giga. Program do partycjonowania MDK2006 widzi to jako jeden
mapper/pdc_hjhdhhfeb (co to jest??), natomiast MDK 10,1 Comunity widzi dyski prawidłowo jako
HDA, HDB i instaluje sie bez problemu. Wszystkie programy pod windę widzą dwa dyski i partycje na nich. Partycjonowałem wszystko od początku, widows się zainstalował bez problemu, MDK10,1 comnity również,a MDk2006 ani rusz nawet przez aktualizację. Prubowałem z różnych płytek instalacyjnych i to samo. RAID w biosie jest wyłączony. Siedzę już nad tym ze dwa tydnie i sam sobie nie poradzę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

                              Pozdrawiam  RW

a7v8x

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-20, 09:36:34 »
2005-12-20 01:19:54 ryswe napisał:

> Mam problem: w kompie dwa dysi maxtor po 40 giga. Program do partycjonowania MDK2006 widzi to
 > jako jeden
 > mapper/pdc_hjhdhhfeb (co to jest??), natomiast MDK 10,1 Comunity widzi dyski prawidłowo jako
 > HDA, HDB i instaluje sie bez problemu. Wszystkie programy pod windę widzą dwa dyski i partycje
 > na nich. Partycjonowałem wszystko od początku, widows się zainstalował bez problemu, MDK10,1
 > comnity również,a MDk2006 ani rusz nawet przez aktualizację. Prubowałem z różnych płytek
 > instalacyjnych i to samo. RAID w biosie jest wyłączony. Siedzę już nad tym ze dwa tydnie i sam
 > sobie nie poradzę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 >
 >                               Pozdrawiam  RW

Hey.
Nie masz przypadkiem dysków na SATA z kontrolerem Promise?
U siebie mam tak samo i nie ma problemu z widocznością dwóch dysków. Wystarczyło tylko dobrze skonfigueować kontroler pod biosem.

Pozdrawiam

a7v8x

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-20, 09:37:31 »
2005-12-20 09:36:34 a7v8x napisał:

> 2005-12-20 01:19:54 ryswe napisał:
 >
 > > Mam problem: w kompie dwa dysi maxtor po 40 giga. Program do partycjonowania MDK2006 widzi
 > to
 >  > jako jeden
 >  > mapper/pdc_hjhdhhfeb (co to jest??), natomiast MDK 10,1 Comunity widzi dyski prawidłowo
 > jako
 >  > HDA, HDB i instaluje sie bez problemu. Wszystkie programy pod windę widzą dwa dyski i
 > partycje
 >  > na nich. Partycjonowałem wszystko od początku, widows się zainstalował bez problemu,
 > MDK10,1
 >  > comnity również,a MDk2006 ani rusz nawet przez aktualizację. Prubowałem z różnych płytek
 >  > instalacyjnych i to samo. RAID w biosie jest wyłączony. Siedzę już nad tym ze dwa tydnie
 > i sam
 >  > sobie nie poradzę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 >  >
 >  >                               Pozdrawiam  RW
 >
 > Hey.
 > Nie masz przypadkiem dysków na SATA z kontrolerem Promise?
 > U siebie mam tak samo i nie ma problemu z widocznością dwóch dysków. Wystarczyło tylko dobrze
 > skonfigueować kontroler pod biosem.
 >
 > Pozdrawiam


Zapomniałem.

A podczas instalacji mandarynki widział Ci dwa dyski, czy tylko jeden??

a7v8x

  • Gość

ryswe

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-20, 19:07:49 »
2005-12-20 09:37:31 a7v8x napisał:

> 2005-12-20 09:36:34 a7v8x napisał:
 >
 > > 2005-12-20 01:19:54 ryswe napisał:
 >  >
 >  > > Mam problem: w kompie dwa dysi maxtor po 40 giga. Program do partycjonowania MDK2006
 > widzi
 >  > to
 >  >  > jako jeden
 >  >  > mapper/pdc_hjhdhhfeb (co to jest??), natomiast MDK 10,1 Comunity widzi dyski
 > prawidłowo
 >  > jako
 >  >  > HDA, HDB i instaluje sie bez problemu. Wszystkie programy pod windę widzą dwa dyski
 > i
 >  > partycje
 >  >  > na nich. Partycjonowałem wszystko od początku, widows się zainstalował bez
 > problemu,
 >  > MDK10,1
 >  >  > comnity również,a MDk2006 ani rusz nawet przez aktualizację. Prubowałem z różnych
 > płytek
 >  >  > instalacyjnych i to samo. RAID w biosie jest wyłączony. Siedzę już nad tym ze dwa
 > tydnie
 >  > i sam
 >  >  > sobie nie poradzę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 >  >  >
 >  >  >                               Pozdrawiam  RW
 >  >
 >  > Hey.
 >  > Nie masz przypadkiem dysków na SATA z kontrolerem Promise?
 >  > U siebie mam tak samo i nie ma problemu z widocznością dwóch dysków. Wystarczyło tylko
 > dobrze
 >  > skonfigueować kontroler pod biosem.
 >  >
 >  > Pozdrawiam
 >
 >
 > Zapomniałem.
 >
 > A podczas instalacji mandarynki widział Ci dwa dyski, czy tylko jeden??

Widzi dwa jako jeden, dyski mam ata 133

ryswe

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-20, 19:10:25 »
>  >  > Hey.
 >  >  > Nie masz przypadkiem dysków na SATA z kontrolerem Promise?
 >  >  > U siebie mam tak samo i nie ma problemu z widocznością dwóch dysków. Wystarczyło
 > tylko
 >  > dobrze
 >  >  > skonfigueować kontroler pod biosem.
 >  >  >
 >  >  > Pozdrawiam
 >  >
 >  >
 >  > Zapomniałem.
 >  >
 >  > A podczas instalacji mandarynki widział Ci dwa dyski, czy tylko jeden??
 >
 > Widzi dwa jako jeden, dyski mam ata 133,




i jest kontroler Promise, ale w biosie wyłączony
 >

a7v8x

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-21, 02:08:48 »
No kurczę nie wiem co ci może dolegać.
Jeżeli dyski masz na ata133, rajd wyłączony (bo po co ma być włączony skoro z niego nie korzystasz) to wszystko powinno pójść.
To że widzisz dyski w taki dziwny sposób "mapper/pdc_hjhdhhfeb" to jest podejrzewam normalne zachowanie instalatora - tak samo miałem i ja gdy instalowałem 2006 - gdzieś o tym czytałem, ale nie pamiętam gdzie. Tylko ja mam jeden dysk na sata, a drugi na ata podłączone w raid na kontrolerze promise.
No i wszystko śmiga.

Potem mandarynka dyski widzi już normalnie:
1 - sda
2 - sdb

ryswe

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-12-22, 00:21:10 »
2005-12-21 02:08:48 a7v8x napisał:

> No kurczę nie wiem co ci może dolegać.
 > Jeżeli dyski masz na ata133, rajd wyłączony (bo po co ma być włączony skoro z niego nie
 > korzystasz) to wszystko powinno pójść.
 > To że widzisz dyski w taki dziwny sposób "mapper/pdc_hjhdhhfeb" to jest podejrzewam
 > normalne zachowanie instalatora - tak samo miałem i ja gdy instalowałem 2006 - gdzieś o tym
 > czytałem, ale nie pamiętam gdzie. Tylko ja mam jeden dysk na sata, a drugi na ata podłączone w
 > raid na kontrolerze promise.
 > No i wszystko śmiga.
 >
 > Potem mandarynka dyski widzi już normalnie:
 > 1 - sda
 > 2 - sdb

Zainstalowałem mdk2006, ale odłączyłem dysk slave (partycje linux mam na master).
Po podłaączeniu drugiego mandriva widzi go normalnie (po ręcznym "mount"), ale niewpuszcza mnie na ten dysk. Można z tym żyć, ale dlaczego tak się dzieje to niewiem.
Windows widz wszystko ok, taksamo wcześniejsze wersje mandrivy i mandrake a MDK 2006 nie.   Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

                                 Pozdrawiam

a7v8x

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-12-22, 01:11:56 »
> Zainstalowałem mdk2006, ale odłączyłem dysk slave (partycje linux mam na master).
 > Po podłaączeniu drugiego mandriva widzi go normalnie (po ręcznym "mount"), ale
 > niewpuszcza mnie na ten dysk. Można z tym żyć, ale dlaczego tak się dzieje to niewiem.
 > Windows widz wszystko ok, taksamo wcześniejsze wersje mandrivy i mandrake a MDK 2006 nie.  
 > Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
 >
 >                                  Pozdrawiam

Kurczę, a 2006 masz wersję download, czy powerpacka. Bo ja akurat mam powera.
Czekaj...
A nie możesz w fstabie zamontować na stałe tego drugiego, po co się bawić za każdym razem w mount.

Heyka

ryswe

  • Gość
partycje w mandriva 2006
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-12-23, 21:46:01 »
>
 > Kurczę, a 2006 masz wersję download, czy powerpacka. Bo ja akurat mam powera.
 > Czekaj...
 > A nie możesz w fstabie zamontować na stałe tego drugiego, po co się bawić za każdym razem w
 > mount.
 >
 > Heyka


Będę miał powera, a ztym drugim to masz rację

Nara